Diskuse
MÉDIA: Respekt a kolonie
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
D85u68š81a81n 79B57y17s11t28r87i87a83n89s18k21y
Jenom z území Východní a Střední Evropy bylo ve středověku odvlečeno a prodáno okolo 4-5 milionů obyvatel především do zemí islámu. Kolik to bylo z Balkánu a Jižní Evropy, měst a osad Apeninského, Iberského poloostrova a Francie - dokonce se vyloďovali na pobřeží Anglie, jsou známé případy z Islandu?! Přečtěte si knihu Giles Milton Bílé zlato, muslimští otrokáři se zmocňovali Evropanů pro velké trhy s otroky v Alžíru, v Tunisu, v marockém Salé.
Obchod s bílými a černými lidmi nejvíce kvetl v zemích islámu po mnoho století!
O tom se na gender studies neučí!
V25l42a79d18i49m98í16r 71B63r41a62u96n
Koukám, že obvinění z tendenčnosti a faulů může jít v podstatě donekonečna. I autor tohoto článku se jich dopustil, když se například prohlášení o stoletích rozhodl svévolně vztáhnout k Africe, což v původním článku rozhodně nebylo, a následně argumentovat, že v Africe to bylo století jen jedno. Sám tak dokázal, že psát 100% čistě je těžké, a to i pro kritika podobných praktik jeho formátu, že.
V36a88ň15u60r56a 84P49e98t42r
"Asijský obchod odebírá jen málo našich výrobků, vysává naše drahé kovy a dodává dokonale zpracované výrobky, které konkurují naším vlastním" (anglický ochodník kolem roku 1750). Asijský obchod dlouho vypadal tak, že se tamní výrobky kupovaly pro Evropu za drahé kovy. A dovoz indického textilu vyvolal počátkem 18 století bouře tamních řemeslníků.
No a Ameriku tam těžko napasujete, protože většina tamního obyvatelstva jsou potomky kolonizátorů nebo jejich míšenci s domorodým obyvatelstvem.
J69i64n79d49ř73i71c70h 34P78l32z46á75k
Domnívám se, že autory-pitomečky (Tomáš Lindner, Ondřej Kundra, Tomáš Brolík, Marek Švehla) pojednávaného článku, je nutno jen litovat. Proč to vůbec v tom smyslu píší? Nemají jinak co psát?
V době, kdy patrně většina z nich tahala za sebou kačera, v roce 1974, jsem navštívil Srí Lanku. Právě tam slavili, že opět dosáhli produkci rýže takovou, jakou měli v roce 1948, kdy získali nezávislost na Velké Británii.
Obdobné to byla v dalších britských koloniích. Ve francouzských to bylo většinou o něco horší.
P51e55t39e 46B16r59i56c78h
Na gender studies jim o tom nic neřekli, tak je to hate speach.
M95i27r49o26s59l79a21v 23K37r41á97t49k18ý
No, jo - to by ale dnešní aktivisté také museli něčemu rozumět a vystudovat - jinak je to jen plané tlachání a pokus o popularitu - v duchu doby 

P77e55t77r 10L67e74n36c
K nové"kulturní revoluci" se neomarxisté na Západě dopracovávali pomalu padesát let.Těm našim stačilo vystudovat sociální fakulty za posledních patnáct-dvacet let.Ale nejsou o nic míň "pokrokovější" než soudruzi na Západě.
V45a47ň84u19r26a 30P84e43t74r
Ta "staletí kolonialismu" jsou, pokud jde o Starý svět, VYLOŽENÁ LEŽ! Napsal jsem o tom delší článek, ale ani Pes se jej neodvážil otisknout.
Pokud jde o Afriku, ještě roku 1814 ovládali Evropané jen několik základen na pobřeží a Kapskou kolonii na samotném jihu, kde ale byli Evropané DŘÍVE, než negroidi! A OBJEVITELSKÉ!!! výpravy Livigstona a Stanleye (nebo Holuba) do nitra Afriky se datují až do 60-80 let 19 století.
Kromě Svobodného konžského státu (1885), před jehož vznikem byla daná onlast rejdištěm arabských otrokářů byla Afrika kolonializována až kolem roku 1900!!!, nebylo to tedy ani těch 100 let, jak píše autor.
Pokud jde o asijský "kolonialismus" tam se celá staletí jednalo o OBCHOD, kdy Evropané kupovali tamní produkty za drahé kovy, původem z Ameriky!
F23r49a35n91t30i46š51e24k 62H88o93u60ž57ň96á46k
Muslimové a černoši v Africe provozují otroctví dodnes, ale o tom pokrokoví soudruzi novináři a redaktoři nepíšou. Dobře vědí, že pak by se museli živit místo pokrokových žvástů nějakou prací, protože by je jejich neméně pokrokoví soudruzi novináři a redaktoři vyházeli z jejich teplých míst.
Ś33á95r67k73a 10S61v45o48b83o30d43o58v42á
Tu polarizaci avšak neprovádí autoři Respektu. Ti píší pro svou bublinu a nemohou své čtenáře prudit. Problém vidím v tom, že názory jeho redaktorů často prezentují média "veřejné služby" jako by to nebyl jen názor nějakého žurnalisty, ale postoj většiny národa.
P40e10t39r 94N77e47m23e91c
přesné...zvláště populární je u nich DeníkN, chtělo by to sledovat vazby
P72e56t87r 41K13u63b47á77č
Je paradoxem, že mnohé osvobozené kolonie, prosperují jako samostatné státy výrazně hůře než prosperovaly jako kolonie - mezinárodní rozvojové pomoci, která tam desítky let proudí navzdory.
V79a75ň87u49r47a 84P29e62t21r
To není paradox, to je zákonité, odpovídá to úrovni obyvatel!
I42v23o 77S11c50h71l86ä87g19e82l
Autorovi díky. Pěkně shrnuto. S dodatkem, že novináři výrazně ovlivněni nějakou ideologií nebo svou neinformovaností nejsou novináři, ale agitátoři. Což si oni sami o sobě rozhodně nemyslí.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz