18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

MÉDIA: Prima CNN News - národní nebo mezinárodní TV

Třetí nejposlouchanější zpravodajská americká televizní stanice, po Fox News a MSNBS, CNN ohlásila, že poskytne licenci třetí nejposlouchanější české stanici, po Nově a ČT, Primě na vysílání zpravodajské televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 11.4.2019 15:00

To je strachu z možné alternativy!

A přitom je CNN v pdstatě bohatší ČT...

P. Kubáč 11.4.2019 12:19

CNN = třetí nejposlouchanější stanice

Reagan s Brežněvem se dohodli, že poběží běh na 100 metrů. Reagan doběhl první. Komsomolská Pravda nevěděla jak o události napsat tak napsala : "Soudruh Brežněv byl druhý, zatímco Ronald Reagan doběhl předposlední"

Tak nějak je to s CNN - urputný boj proti Trumpovi všemi možnými prolhanými prostředky ji připravuje o desítky procent diváků ročně, takže je sice možná třetí mezi zpravodajstvím, ale kanály typu americké verze naší televize Mňam už jsou před ní.

F. Navrátil 11.4.2019 9:19

Mediální devastátory nebrat

Pan Hvížďala nemusí mít vůbec žádné obavy z toho, že by Prima odlákala zkušené redaktory z České televize. Pouze sadomasochistické sebevražedné médium by si snižovalo sledovanost redaktory a moderátory jako je Moravec, Wollner, Rossí, Karas, Takáč, Borek, Fridrichová a podobné mediální zjevy.

I. Štípek 11.4.2019 11:59

Re: Mediální devastátory nebrat

A ti v zahraničí jsou taky podaření. Kdybych měl dát Top3 za poslední dobu, tak 3)Řezníček, 2) Karas, a s obrovským náskokem 1) Mathé. A to nemluvím o těch, kdo mají zabraný Brusel a v životě se od nich nedozvíme, co se tam vlastně děje. Svým způsobem zase musíme získávat zprávy odjinud, ale pozor, nikdy od Guardianu, CNN, BBC News. Resp. já je sleduju jako kdysi Rudé právo - často to podstatné chybí nebo je skryto mezi řádky a v odkazech, nebo - nejlepší vodítko - je to ve skutečnosti naopak.

P. Lenc 11.4.2019 9:06

Velmi zdařilá ČT24?

Tak nevím, mám to brát jako vtip, nebo Hvížďalovo zoufalství?

J. Hanzal 11.4.2019 9:30

Re: Velmi zdařilá ČT24?

Také jsem se tomu příměru zasmál, i když ono je to vlastně k pláči. Po přečtení toho odstavce jsem to chtěl zavřít, ale kous jsem se a dočet to až do konce. No tak jsem se zase "obohatil. :-))

P. Dvořák 11.4.2019 9:55

Re: Velmi zdařilá ČT24?

Je potřeba pojmout a následně chápat celý odstavec:

"Jediné, co lze bezpečně zatím o nové stanici Prima CNN News říci, je, že bude v satelitní i kabelové nabídce a i jako pozemní kanál v běžném i vysokém rozlišení. Jde o druhý pokus o konkurenci velmi zdařilé ČT24."

1) Tedy tak, že ČT24 je velmi zdařilá pokud se týká běžného i vysokého rozlišení coby technického zařízení a kvalitního signálu.

2) Ovšem i tak, že lze běžně i vysoce rozlišit vysílání ČT24 podle obsahu zpráv, které jsou eurohujerské, vítačské, pravdoláskovské, o skutečné situaci neinformující ale myšlení deformující. Zkraťme to: vysoce selektivní, částečně překroucené, částečně lživé, částečně určující, co si má divák správně myslet.

P. Lenc 11.4.2019 10:06

Re: Velmi zdařilá ČT24?

Jo, jenom se mně to Petře nechtělo tak podrobně rozepisovat.

J. Kanioková 11.4.2019 18:45

Taky jsem se ušklíbla

M. Adler 11.4.2019 6:43

Chybička v názvosloví se vloudila.

CNN nelze považovat za zpravodajskou stanici, i když se tak někdy tváří. V posledních letech už ani to ne. Je to nepokrytě propagandistická stanice a pozor, další chyba v názvosloví - nikoli liberálního ražení. V levicových (další často zavádějící pojem) postojích CNN se mnoho liberalismu nenajde. Zato monomanická nenávist vůči D. Trumpovi vedla CNN ke zveřejnění řady zpráv, které se tvářily jako novinářské bomby, a ukázaly se být buď jen kachnami, občas až trestuhodně neověřenými, nebo přímo úmyslnými pokusy o dezorientaci veřejnosti, a to zcela určitým politickým směrem. K etické novinařině a důvěryhodnému zpravodajství má CNN hodně daleko, ale doporučil bych je jako mimořádně zdatné a práskané propagandisty jakékoli socialistické straně, ať už NSDAP nebo KSSS, potažmo pak KSČM. Jak nás zkušenost učí, tedy stranám, které navzdory svým jménům a proklamovaným cílům, jsou zásadně antisociální.

I. Štípek 11.4.2019 8:57

Re: Chybička v názvosloví se vloudila.

Naprostý souhlas.

P. Lenc 11.4.2019 10:29

Re: Chybička v názvosloví se vloudila.

Dovolím si také souhlasit.

I. Dekyský 11.4.2019 0:46

Již dlouhá léta se divím

co mi kdy mohlo na tomhle levičáckém blbcovi být sympatické...

P. Dvořák 11.4.2019 7:17

Re: Již dlouhá léta se divím

Vám? Všechno!