3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

MÉDIA: Otázky speciál

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Eda 23.4.2006 21:01

Porušení ústavy

Na ČT podal P.Cibulka žalobu u soudu pro porušení ústavy - není to volná soutěž politických stran. Může si o tom každý myslet, co chce. Ale četli jste to někde v novinách ? A přitom každý žblept od komunistů či jejích poboček (ČSSD) noviny zalhcují a je všemožně probírán. O čem to svědčí ? Cenzura a blokáda jiných názorů je zde vysoko nad rámec demokratických principů. Dá se lehce dovodit, že totiž u nás demokracie není !!!

vládík 20.4.2006 16:02

Nulová úroveň

Možná je volebí program ČT jedním z nejlepších obdobných pořadů. To ale neznamená, že jeho úroveň příliš převyšuje nulu.

Možná, že vadou není nemožnost zařadit některé strany "na pravo levé škále". Možná je vadou (blbostí?) novinářů a politologů udržovat pravo-levé rozlišování stran (tj. jejich ideologií). Prostě takové rozlišení zřejmě již nejméně 20 let fakticky neexistuje. Jenže o čem by pak psali a "uvažovali", že.

Marek Dluhoš 20.4.2006 20:11

Re: Nulová úroveň

Nejlepsi z obdobnych poradu, ktere ovsem v predvolebnim obdobi nemaji opravneni k existenci, neb umoznuji hajit sve programy - ac jako v pripade KSCM a CSSD ci Zelenych sebeblbejsi prave tem, kteri se nahoru dostali zpise jejich temnou minulosti z obdobi drivejsich..

mak 20.4.2006 14:02

Cibulka je vzdy za Moravcem videt, takze je to 5+1 :-)))

Nejvetsi klad tohoto poradu je ukazka politiku z regionu a opravdu propastny rozdil v jejich prezentaci oproti par stale znamym tvarim. Hrozny je, ze tito politici jsou na jasnem volitelnem miste a tudiz se urcite dostanou do parlamentu. Jen par jich mile prekvapilo a nebyli vsichni jen z jedne strany.

M. Zima 20.4.2006 10:28

Pane Bárta, tento pořad by nebyl při

funkční RRTV v dané formě vůbec možný. Ve skutečné demokracii by takové zneužití veřejnoprávní TV ku prospěchu etablované kliky vedlo ke stížnostem k ÚS a možná i k opakování voleb. Na tom nemění nic ani laskavý záměr ČT,  ve smyslu, nechat zaslané materiály ostatních stran vylepit na toaletách na Kavčích Horách. Při tom nejde jenom o nerovné chování k chaotům a snílkům, a o mnohdy infantilní teatrálnost pořadu, ani o nudné, stereotypní vystupování politologů, nebo dokonce statistických teoretiků, nebo o to, že ke skutečné diskusi dochází vlasně pouze omylem, nejhorší na tom je, že to celé ukazuje inteligentnímu občanovi, že nemá smysl se angažovat, že je ta zeď nepropustná a dobře hlídaná.

Jeden příklad z mnohých možných: Konkrétně k Vašemu Pospíšilovi. Právě ten si dovolil ohledně hlasování o tunelářích prohlásit,, že on ne, že on je u Moravce pouze za sebe. Máte v jistém smyslu pravdu, bylo to "obrovské překvapení"  ale ne ten "výkon",  jaký v tom vidíte Vy, ale skutečnost, že mu to prošlo.. Byl to totiž právě ten klasický volební podvod, který Pospíšilovi u Moravce nesměl projít. Nejenom proto, že by Pospíšil bez ODS někde v koutě hrál kapesní biliárd, ale proto, že ta naivní nastrčená figurka Grossova typu, táhne za sebou hrozen spodiny, která hlasovala právě pro zrušení tunelářského zákona.  - A to vše v ČT.

dvd 20.4.2006 11:44

O kousek níže je uvedeno

"...např. v Německu diskutovali v televizi rovněž pouze lídři pěti hlavních stran (a kde zůstali NPD, DVU nebo Republikáni?), přičemž hlavní předvolební diskuse byla v obsazení Schröder-Merkelová, v Maďarsku debatovali jen Orbán - Gyurcsány (a lídři MDF nebo SzDSz, neřkuli MIÉP se mohli jít zatím klouzat) a v USA se Ralphu Naderovi může o účasti v předvolebních debatách jen zdát...." Co vy na to, telekomunikační odborníku?

No a ten Taschenbilliard jenom ukazuje co jste za hovádko.

M. Zima 20.4.2006 13:55

S tím Německem je to trochu jinak,

jedna diskuse kancléřských kandidátů byla a jednalo se o tom, zda jich nemá být víc (jak diskusí, tak těch leadrů), ale na představení programů (Moravec v Ot. Spec.) ve veř. právní TV měli všechny partaje stejný čas na spoty a pořadí se nějak losovalo. Jinak běží pochopitelně několik skutečně diskusních pořadů, poslední dobou je asi nejznámější "Hart aber fair". Není to povrchní omýlání stále stejných prázdných slibů a frází politiky, ale skutečná argumentativně vedená diskuse, kde je možno odpovídat, což je u Moravce po prvním dotazu zpravidla umlčeno. Zdejší diskuse se také konají většinou k daným tématům, což umožňuje odpovídající přípravu a hloubku probírání tématu,  a ne, jako u Otázek "teď děláme  špekáčky, za chvíli sekanou", a politici jsou zde více zaháněni do úzkých.

Tím nechci říci, že je zdejší systém bez chyb, ale např. takové pojetí médií je úplně jiné. Např.: ČT, tedy Moravec, Janeček, ... mluví stále o "veřejné službě", pořád by někomu sloužili a bohužel to i dělají. Zde se to nazývá "TV veřejného práva", což je pochopitelně úplně jiné pojetí, nežli veřejná služba, která nemá daleko k veřejnému domu. 

Aby byly Otázky podle zdejších kritérií akceptovatelné, muselo by vypadnout opakované představování partajních programů, hloupé úvahy STEMu, politologové a převážnou většinu času by zabrala skutečná diskuse s občany, ve které by měli více šancí i zástupci jiných stran. Při zjevném odbíhání od tématu, exhibicionismu, ... by moderátor bral slovo. SMS hlasování se tady takový význam nepřikládá ale myslím, že by nikomu nevadilo. Teatrální nástupy s potleskem,...  zde neuvidíte, působilo by to směšně.

Ale Česko je jinak. Podle ČM se to Čechům takto líbí. No, oni jsou také schopni obdivovat Samet, Grose, kLause, ..., to je "ta česká specifika", jak říkal M. Jakeš.

dvd 20.4.2006 17:37

Trochu si pletete

reklamní spoty a diskuse stran.  Skutečnost kterou jsem citoval je prostě skutečnsotí - a Vám inu zbývá jen provozovat cimrmanovské kroky stranou. Ve vaši (poněkud přihlouplé) terminologii byste asi o sobě řekl, že jste zůstal Čechem.

M. Zima 20.4.2006 19:29

Bohužel Vám Váš

intelektuální potenciál nedovoluje rozlišit mezi diskusí kandidátů na kancléře a agitačním seriálem s pochybným personální osazením Už proto a i vzhledem k mindrákům, které schováváte za anonymitu nemá cenu s Vámi ztrácet čas.

Marta 20.4.2006 19:35

Re: S tím Německem je to trochu jinak,

ME SE TEN MORAVCUV PORAD NELIBI !  JE OPRAVDU DELAN VELMI INFANTILNE....  CELA RADA NAMITEK UVADENYCH PANEM ZIMOU JE OPRAVNENA. Kpanu Bartovi - je hloupost tvrdit že jadrem lidoveskeho stranictvi je katolicismus .... to snad spise promitani nekterych krestanskych vychodisek do reseni soucasnych provlemu :-) Ale s tim zochybnovanim razeni lidovcu a zelenych do pravo-leveho spektra - to mate pravdu ---   :-)  

Aleš 20.4.2006 13:46

Re: Pane Bárta, tento pořad by nebyl při

my Češi si musíme stále stěžovat. Já to vidím jako pokrok oproti minulým volbám a odvaha ČT jít s kůží na trh a myslím si, že tomu, kdo se o politiku zajímá to pomáhá poznat i jiné než hlavní lídry stran a myslím, si že i úroveň pořadu je na české publicistick politické pořady velmi slušná. Jak se mi zdá p. Moravec stále slabší a méně připravený na nedělní debaty, v tomto pořadu to docela zvládá, jedinou výjimkou byl poslanec Tlustý a jsem zvědav, zda někdo dokáže, aby se choval způsobem,který je pro člověka obvyklý.  

Marek Dluhoš 20.4.2006 14:22

Re: Re: Pane Bárta, tento pořad by nebyl při

M. Zima. Naprosty souhlas.

Ales: Takovyhle na zakazku starych vladnich stran by udelal kazdy lestic klik. Panu Moravcovi to neslusi vubec, z minulosti jsem si myslel, ze dokaze byt nezavislejsi. Ale predvolebni situaci by myslim uz predem k nevoleni Ceskou televizi odsouzene strany k soum a stiznostem hnat mely..

Saša 20.4.2006 16:44

Plácáte hlouposti naprosto neuvěřitelné.

Pan Pospíšil je extrémně inteligentní a navíc schopný a cílevědomý mládenec. Ne že ho ODS vytáhla nahoru - to on se rozhodl, že použije ODS ke své cestě nahoru a sami ódéessáci byli jeho prudkým a neodvratným postupem vzhůru hned po vstupu do ODS velmi překvapeni. Jenomže Vy jste bláznivý levičácký mudrlant, co nemá ni tuchy o skutečně podstatě věcí a společenských dějů...

M. Zima 20.4.2006 19:35

Ale já netvrdím, že

"mám tuchy o skutečně podstatě věcí a společenských dějů", jenom mě tak trochu připomíná ten Váš obdiv pro Pospíšila s jeho "prudkým a neodvratným postupem vzhůru"  jména Gross, Tvrdík, a jiné mladé důležité ředitele a činovníky, které já považuji za mafií nastrčené Jelimánky. Oni sami o tom mnohdy vůbec nevědí.

Eda 20.4.2006 9:49

Co mi vadí víc a nejvíc

Na tomto pořadu mi nejvíc vadí, že jím ČT, jako televize politicky neutrální naprosto bezostyšně porušuje ústavu, která cosi praví o volné soutěži politických stran, provádí zdarma reklamu Vyvoleným pol. stranám. Toho jste si pane bárta nevšiml a nevadí Vám to ? Může to Moravec kamuflovat jak chce, za výzkumy, které lze lehce přispůsobit !!! a víme taky, proč to dělá !

 Kdopak vás asi platí za takovýto typ článku  ???

Marek Dluhos 20.4.2006 10:08

Re: Co mi vadí víc a nejvíc

Naprost souhlas - ten Moravcuv porad je na zakazku nekoho nic dobreho CR neprejiciho delana cilena demagogie pro udrzeni starych a zprofanovanych u moci:-/:-(

Vítek 20.4.2006 8:06

Nevyvážené

Pokud si změříte čas, který mají k dispozici vlastní zástupci stran, pak dojdete k velmi nízkému číslu. Pořad je vyvatován, na můj vkus příliž, klipy z regionu a na vlastní diskuzi moc času nezbývá. Třeba je to tak dobře.

Marek Dluhoš 20.4.2006 0:33

Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Že v hlavním vysílacím čase dávají každý týden pouze stále stejných 5 někým vybraných stran a ostatni tak max. na ČT24 ukazuje na naprostou novou totalitu v CT. Je zde videt jasna snaha nechat u moci jen staré strany, ktere lidi znaji a tak v jakemkoliv "nezavislem pruzkumu" zaskrtnou, aniz by se dal prostor v hlavnim vysilacim case i ostatnim stranam, aby rekly co chteji a maji v programech.

To co letos pred volbami predvadi CT je skutecne hodne tak Beloruska ci Turkmenistanu.

Sibi 20.4.2006 8:03

Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Naprostý souhlas, kandidáti ostatních stran by se měli objevovat i v klasických nedělních debatách.

AAA 20.4.2006 10:26

Re: Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Jo, otazka pak ovsem zni kdo se na ne bude divat :) Myslim ze to pak rovnou muzou vysilat "do zdi". Lidi zajimaji nazory a vystupovani tech, co jim budou pravdepodobne vladnout dal, ne nejakych obskurdnich spolku s par desitkami max stovkami fanousku.

Petr 20.4.2006 10:57

Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Máte ouplnou pravdu. Všichni přece víme, že Bělorusku se to před volbami jen hemžilo televizními diskusemi Lukašenko - Milinkevič a v Turkmenistánu ty diskuse nebyly jen proto, že všichni potenciální opozičníci předem uznali, že proti geniálnímu diskutérovi Turkmenbašimu nemaj nejmenší šanci, takže houfně odmítali pozvání do televize. Nebo to bylo trochu jinak?

Proboha, přestaňte už hystericky přirovnávat ČR k diktaturám,neboť je to opravdu hloupé. Částečně vás může omluvit snad jen mládí a z něj vyplývající absence vzpomínek na 70.-80. léta. Pořad ČT je svým výběrem pěti nejpopulárnějších stran naprosto korektní a v rámci demokratických zemí spíše nadstandardní - např. v Německu diskutovali v televizi rovněž pouze lídři pěti hlavních stran (a kde zůstali NPD, DVU nebo Republikáni?), přičemž hlavní předvolební diskuse byla v obsazení Schröder-Merkelová, v Maďarsku debatovali jen Orbán - Gyurcsány (a lídři MDF nebo SzDSz, neřkuli MIÉP se mohli jít zatím klouzat) a v USA se Ralphu Naderovi může o účasti v předvolebních debatách jen zdát. Jsou to podle vás taky totalitní země?  

PetrF 20.4.2006 11:30

Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Ještě bych dodal, že tento pořad ukazuje především pana Moravce a jeho partu z TV + několik spřátelených "znalců" a "průzkumníků" veřejného mínění.

Marek Dluhoš 20.4.2006 14:16

Re: Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Petr F: Naprosty souhlas že ukazuje jen Moravcovu partu s "nezavisle vybranymi" znamymi..

Petr: Jenze nemyslite, byla li by rovnopravna diskuse vsech stran, ktere maji zajem (ze proti Turkmenbasimu a Lukasenkovi mnozi vubec nenastoupil bylo take proto, ze se jim vyhrozovalo opravdu tvrde - mam zpravy od tamnich obyvatel).

A to, ze v USA uz to speje k Monarchii hereckych rodin z minulosti jako velke plus nevidim. Rozhodne to neni duvod, proc do voleb, jejichz vysledek je otevreny, poustet jen nekym vybrane strany.

Navic v Evropskych volbach dostali napr. SNK ED tolik hlasu, ze mit ted medialni spolupraci, jako dava CT a Nova CSSD a CSSD ji nemit..Tak SNK ED utoci na 20 procent hlasu minimalne (neb nema ty afery CSSD - posledni s CSOB a Mladkem) a CSSD by byla pod hranici volitelnosti. Tak i ODS..

dfklpj 20.4.2006 17:08

Re: Re: Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

"Někým vybrané strany"  -  tím "někým" myslíte lidi, kteří v předvolebních průzkumech dali víc než 5 % hlasů jen těm 5ti stranám? Jo tak to jó, voni lidi sou pakáž.

Marek Dluhoš 20.4.2006 20:09

Re: Re: Re: Re: Moravcův pořad bohužel ukazuje především úpadek demokracie v ČR

Asi nevite, jak moc pri tech  "nezavislych pruzkumech" zavisi komu se polozi otazka, jak formulovana a jeste za ci penize kope majitel ktere agentury.

Navic delat predvolebni duely se zastupci jen tech stran, ktere lide znaji diky jejich aspon u nas zprofanovane minulosti je podvod sam o sobe, CT novym stranam vubec nedava cas, aby se do podvedomi lidi dostali..:-/