29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: E-e-rouška

Tak jsme opět dostali přes hubu (roušky) a ministerstvo zmatků opět nestíhá, protože v létě čerpalo dovolenou místo přípravy na vyšší reprodukční čísla. Přitom rychlost, se kterou odstartovala reklama na využití moderních technologií, byla omračující a téměř nadějná. Občan neznalý tuhosti státní správy při zavádění IT mohl i doufat, že elektronické trasování občanstva bude k něčemu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 13.9.2020 12:29

Netvrďte mi, že za půl roku uvažování a po čtvrt roce kecání o trasování a chytré karanténě se solidní manažer nezmůže na víc než na improvizaci.

J. Nevrkla 13.9.2020 11:25

Já jsem zdráv.

J. Kadeřábek 13.9.2020 11:08

Virovým onemocněním nelze zabránit. Leda, že by se každý zabalil do igelitu a nevycházel ze své kobky do konce života. Ochranu tedy potřebují především nemocní a staří a pak ti co dostávají větší dávky viru, tedy personál ve špitálech na infewkčním oddělení.

V. Pavelka 13.9.2020 10:41

Boha jeho Nevrkla ,Covid si vás najde i s vaší sebeuctou,jen si vemte roušku aby jste to neprskal na spoluobčany?!

V. Pavelka 13.9.2020 10:25

Proč chcete v nedokonalém světě lidí dokonalost ,improvizace je záchraná součást lidí .![>-]

Z. Lapil 13.9.2020 8:56

Zpráva z bojiště:

Kolem půl desáté večer volala paní učitelka, že ve třídě je covid a že je třeba nechat se otestovat. Nevím, byly-li nějaké podrobnější pokyny, ale organizace testování byla zřetelně nezvládnutá: fronta desítek lidí (rodiče se školními dětmi), nikdo nevěděl, co a jak a hlavně kdy bude, situace se mění každým okamžikem.

Líčení pětihodinového čekání obsahuje sdělení: "Pokouším se dítě usmířit pizzou k obědu. Chce jed".

Chápu určité až značné zmatky na jaře, kdy se mj. pořádně nevědělo, co je to zvíře zač, ale jestli takhle vypadá výsledek půl roku zkušeností...

J. Nevrkla 13.9.2020 7:35

Inteligentní Pavelko, choďte si na ty odběry třeba denně, ale doufám, že za své. Jste evidentně ideální lehce manilulovatelna ovce bez sebeucty a zdravého rozumu se sklonem k nebezpecnemu fanatismu.

V. Pavelka 13.9.2020 4:29

No, vona si příroda potažmo Covid vybere sám ,stejně tady blbost jen kvete!

V. Pavelka 13.9.2020 4:18

Ani děti nejsou tak blbě rozmazlený jako vy Nevrkla!Dejte si tu roušku na tu blbou tlamu a kušujte !

V. Pavelka 13.9.2020 4:09

To bych rád viděl jak by tihle sr.či ,jako autor , nalajnovali Covidu jak se má chovat a kolik ho má kde být a kdy se má dostavit, podle jeho představ .Idiot![>-]

H. Rybnická 12.9.2020 21:25

Pane autore, vynikající článek a Váš způsob kritiky je věcný, správný a přesto nevtíravý.

V. Braun 12.9.2020 14:40

Ještě existuje možnost, že se jako infekční bezpříznakový potkáte s někým, kdo "někoho takového" má doma, a to je asi hlavní důvod testování a prevence. Jinak, abych nebyl špatně pochopen, rouška a omezení mne štvou, ale snažím se je dodržovat.

J. Jirka 12.9.2020 12:08

Zvláštní je, že nikoho z rouškomilů ještě nenapadlo, že ve frontě při čekání na odběr vzorku se můžete mimořádně snadno nakazit, ovšem vzorek budete mít ještě negativní a tím pádem budete koronavirus vesele roznášet po celém světě.

Viz: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/kvuli-nemecku-jsou-v-praze-fronty-na-testy-40336092

R. Langer 12.9.2020 11:04

Až někoho takového budu mít doma, nebo budu takový sám, tak se podle toho budu chovat, ale nebudu s tím otravovat ostatní, co to NEPOTŘEBUJÍ. :-P

R. Langer 12.9.2020 11:02

Ano, u vás pocit, že jste zdráv, musí být rozhodně falešný. Hlavně po duševní stránce. ;-D

J. Kouk 12.9.2020 10:33

Ještě musím dodat.. v případě nutných opatření je nejhorší to, že je nevydává někdo jiný, než Babišova vláda :))

J. Kouk 12.9.2020 10:31

Až budete mít v rodině přestárlého, taky vás nebude chřipka zajímat, když vás spolupracující přijde na pracoviště s teplotou a evidentní chřipkou jako trám? V případě covidove nákazy, nemáte doma alergika co se mu špatně dýchá?

J. Kouk 12.9.2020 10:28

Vám nejde o covidovou nákazu a jak ji zabránit.. taky vykřikujete při návštěvě domova důchodců, že roušku odmítáte?

P. Milan 12.9.2020 10:26

Teploměr asi nemáte, je v něm ta ošklivá rtuť. :-P

Inteligenci raději vůbec nekomentuji.

P. Hatina 12.9.2020 9:14

Jistě že ten systém nefunguje tak zcela automaticky. Pouze poloautomaticky.

Tedy - ta aplikace si ukládá kontakty z okolí přes bluetooth, do 2 metrů. Pokud se později zpětně zjistí, že někdo z těch kontaktů byl nakažen, dostane uživatel zpětně SMS o možném podezření. A zbytek si musí zaříditˇobčan sám, sám si ověřit své zdravotní příznaky, sám se poradit s obvoďakem, sám se objednat a zajít na test, sám se zavřít do karantény. Ti hygienici jsou tedy v této větvi z toho úplně vynecháni a mohou se věnovat jiným případům.

Jenomže - jak už jsem nastínil, tak zrovna v případě těch opravdu blízkých kontaktů (rodina, pracoviště , skupina, oddíl,, ansámbl) se na ten mobil systém nespoléhá a radši si to zjistí jinak . Ono, když se nad tím zamyslíte, je hodně "kontaktů", i těch nejbližších, když u toho ten mobil není.

M. Kanda 12.9.2020 8:44

Nevyžádaní SMS nečtu, ale rovnou mažu. Takže by to asi nefungovalo.

J. Nevrkla 12.9.2020 8:40

Opravdu? Možná jsem každý rok bezpriznakove prodělal několik chripek, ale jsem rád, že jsem se tím nezabyval, taky bych těžko hledal důvod proč. Vy se tím klidně bavte, já nejsem masochista.

V. Braun 12.9.2020 8:40

Tak e-rouška by měla být schopna většinu kontaktů odhalit, i když jsou tam určité problémy s registrací vzdálenosti pomocí blue tooth. To by ovšem museli mít všichni obyvatelé chytrý telefon a e-roušku, nejlépe v aktuální 2.0 verzi, nainstalovanou.

Jinak chcete tvrdit, že systém je nyní funguje jak je popisováno výše, tedy automatické volání, propojení databází, čtečky na doklady atd? Osobně si to nemyslím.

V. Braun 12.9.2020 8:36

Tak s tím cítěním se zdráv je to podobně jako s cítěním se býti inteligentním, v obou případech je to často jen falešný pocit.

J. Nevrkla 12.9.2020 7:38

Vidím, že covid leze více na mozek než na plíce. To si někdo myslí, že se nechám buzerovat telefonem a budu chodit na odběry, ačkoliv se cítím zdráv? Tak to určitě.

R. Vacek 12.9.2020 7:13

Člověk by měl už dávno vědět, že vláda je vždy neschopná. A pokud náhodou udělá něco rozumného, tak jen tehdy, když je k tomu dokopána. A svou neschopnost je schopna leda tak maskovat rozdáváním peněz, popřípadě roušek. Možná se naši senátoři inspirovali jak funguje úspěšný systém v době kovidu na Taiwanu (aktuálně +1 diagnostikovaný) a nakopnou vládu správným směrem.:-)

V. Halašta 12.9.2020 5:20

Kecy. Nic "tak nefunguje". Nic nefunguje nijak, jen ty PR akce.

P. Hatina 12.9.2020 3:19

Aha.. Jenže problém je v tom, že tak jak je popisováno. tak nyní od září chytrá karanténa funguje. Jenže, už si od ní nikdo moc neslibuje, protože v současných kvantech /ca tisíc nakažených denně- už se to stejně nezvládá ani tak.

V čem je totiž ten rozdíl, že nikdo předem neřekl a neslíbil, že by fungovala jako jediný zdroj kontaktů, takže nikdo jiný by už do karantény nešel.. Ve skutečnosti,pokud je někdo zjištěn jako nakažený, těch blízkých kontaktů je mnohem víc, jeho rodina, pracoviště nebo třída, jídelna, jeho sportovní nebo kulturní činnosti,..Tyto kontakty se skutečně nemusí individuálně trasovat skrz chytrou karanténu, leč jejich seznam se sežene jinak.

Nebo ještě jinak řečeno zase tak chytrá ta počítačová karanténa není, aby dokázala nahradit staré dobré kádrové materiály, "pan XX žije s tou a tou (nikoliv nutně manželkou ) , pracuje tam a tam, chodí po večerech tam a tam, stýká se pravidelně s tím a s tím"

...a ještě dobře že neumí.To by se právě (u všech lidí) novodobým stbákům hodilo nejvíc;-D