23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

JUSTICE: Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za krádeže se škodou téměř nulovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adámek 3.8.2020 23:39

V současnosti dostali někteří drobní zlodějíčkové zostřené tresty, protože se přečinu/trestného činu dopustili v době nouzového režimu. Já si dobu nouzového režimu, kdy je třeba zvýšené přísnosti, představuji třebas jako obrovskou povodeň nebo zemětřesení, kdy je nouze o každé kilo mouky a kdy je běžné rabování. Ten "náš" nouzový režim byl ale vyhlášen jenom proto, aby měli papaláši větší právo vyhlašovat různá omezení. Tam by slušný soudce neměl vůbec o zostřených trestech uvažovat.

V. Mokrý 3.8.2020 16:00

Co se divíte !

Justice je přece nezávislá ( na všem ).

Potřebuje to konec definitivy, obhájení postu tak po 10letech. Hmotnou odpovědnost - ne aby to za ně platil stát.

P. Hatina 3.8.2020 3:45

Což o to, naše justice sice vynáší prapodivné rozsudky, a je tragické když jsou někdy i odsouzeni nevinní (jak zmíněno v závěru článku).

Což zase nemůže být argument pro to aby se, zrovna zločincům všechno odpouštělo. Když už tedy vezmeme do úvahy že se tak stalo za nouzového stavu, kdy stát přímo vyhlašoval a uplatňoval zostřená opatření pro všechny občany, tak by bylo doslova vůči nim sprosté, kdyby se to netýkalo právě pachatelů, trestné činnosti? Právě těm by se mělo opět jako prvním odpouštět? Tuhle dobu havlovské pravdy a lásky, kdy tenhle režim, včetně justice odpouštěl dokonce i komunistickým zločincům, máme snad už za sebou.