19.5.2024 | Svátek má Ivo


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Král 25.4.2024 12:22

Každému doporučuji si řádně nastudovat jak současná AI funguje. Je zásadní rozdíl mezi tím, co píší novináři a tím, jak to skutečně funguje.

I. Lyčka 24.4.2024 20:26

Tak hurá, pojďme schválit korespondenční volby. To bude nádherný svět. Btw. Kdo by uměl pomocí AI nasimulovat příští volby do EU a ukázat, co nás čeká? :-)

M. Krčmář 24.4.2024 16:16

Jestli to bude generovat večerníčky ve stylu těch slátanin, které tvoří doposavaď lidští "umělci",tak potěš pánbůh.

V. Mokrý 24.4.2024 18:20

R^;-D;-D

D. Polanský 24.4.2024 13:50

Já zatím testoval pouze překlady z němčiny. Jednoduché texty jakž takž, ovšem středně složité už slabota. Složité, spíš úsměvně.

B. Havel 24.4.2024 9:26

U Astonova úvodníku jsem přemýšlel, zda kňukalovo (AB) video nevytvořila AI.

Ta ale neumí řešit ani příklady na gympl, nebo CERMAT netestuje zadání s AI? ;-D

P. Kubáč 24.4.2024 8:57

Umělé inteligence způsobí, že Internet zítřka bude jako Rudé Právo v minulosti - poslední místo, kde byste našli jakékoliv užitečné informace.

Nedá se nic dělat tlak na "generování obsahu" - je příliš veliký.

Jen škoda té elektřiny propálené v serverových farmách.

M. Krčmář 24.4.2024 16:13

Naprostý souhlas.

J. Nevrkla 24.4.2024 7:53

Jako příklad, jak nás může umělá inteligence oblbovat, bylo taky uvedeno video, kde mluvil Václav Klaus a hájil nutnost boje s klimatem. Po první větě jsem poznal, že je to fejk...

K. Wágner 24.4.2024 10:43

O podvržené nahrávce, vytvořené pomocí GPT-4 a služby na generování hlasů ElevenLabs, psal na webu Investigace Josef Šlerka. Jenže tu jde jen o tu vůbec nejjednodušší možnost, o fiktivní projev určitým hlasem, přitom i zde ve vygenerovaném projevu slyšíme problémy s intonací a místy neodpovídá barva hlasu :

https://www.youtube.com/watch?v=sTNSdS1442Y

L. Kuča 24.4.2024 18:04

Zajisté, ale to jsou jen počáteční mouchy. Představte si, že se dostanete do bodu, kdy si řeknete, že sledovat jakékoliv zpravodajství ztratilo i ten sebemenší zbytkový smysl, protože prostě nedokážete poznat, kdy se Vám zrovna někdo rozhodl naservírovat plně vykonstruovaný obraz a zvuk zcela neexistujícího výjevu. Už takhle šlo ovlivňovat veřejnost volbou "správného" momentu, úhlu a výřezu záběru, či tendenčním komentováním viděného. Tohle by byl ale úplně jiný level, protože především stále promyšlenější výpočetní architekturou roste výkon (hlavně ARM, stávající Intel-based HW momentálně poněkud zaostává) a není úplně sci-fi možnost falešného obrazu "on the run" a to i s prvky interakce s fiktivním subjektem zdánlivě naživo. Samozřejmě, že takové počínání má určité limity skandalizace, nemůžete nasimulovat známou osobnost, která by si falšování své identity jistě nenechala pro sebe. Ale pokud vygenerujete osobu, kterou nikdo nezná například už proto, že je 100% vykonstruovaná, nebo výrazně předěláte záběry z nějaké skutečné události z míst, kam si normálně nikdo z tisku netroufe, protože zrovna je mnohem bezpečnější a vděčnější naříkat nad osudem utiskovaných palestiňátek, tak to má jistě velký potenciál v oblasti tzv. formování veřejného mínění. :-(

R. Langer 24.4.2024 7:48

A není to úplně jedno, jestli vám lžou média, nebo Umělá Blbost, která to stejně bere z těch médií? Jaký je v tom rozdíl? Žádný, už dnes to není poznat. ;-)

Ale jedna podstatná dobrá věc by z toho vzniknout mohla - mohlo by to odsoudit k bezvýznamnosti mnohé slavné selebrity, které ještě před pár set lety patřily mezi spodinu společnosti (často dost zaslouženě), a které ze sebe dnes dělají pupek světa. ;-D