25.6.2024 | Svátek má Ivan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 14.5.2024 12:01

R^R^R^

V. Pavelka 14.5.2024 19:16

Woke Bůh , jak to tak naznačují , bude migrant z Vesmíru ?EUTam to bude směřovat a přicházet těch přehršle filmových a televizních blbostí to leze !EU

P. Diviš 14.5.2024 8:21

Dost přesný popis.

Jen

"A stejně jako v případě katarství je vzestup woke ideologie umožněn žalostným stavem církve, která není schopna jí účinně čelit."

Církev bych do toho netahal. Nezpůsobila to a není ani řešením.

V. Církva 14.5.2024 8:36

Jenže o "nevíru" v Boha a nahražení jinou ideologií jde. Především podle projevů - výsledků - po ovoci poznáte je.

Církev není všemocná, ale protože má za úkol vést lidi k Bohu žalostný stav církve na tom má podíl.

R. Langer 14.5.2024 10:13

Hm, a ke KTERÉMU Bohu? ;-D

J. Jurax 14.5.2024 14:17

To je těžký.

Kdysi jsem se pokoušel spočíst, kolik si lidé vymysleli bohů. Pomocí netu a wiki. No a když jsem se dostal ke čtyřem stovkám, přestalo mne to bavit.

Já bych preferoval Ahura Mazdu, protože Mazda dělá dobrá auta, nebo Svantovíta, protože o jeho učení není nic známo. Nebo Radegasta, protože je pitelný.

F. Navrátil 14.5.2024 8:19

Nerad bych se pouštěl do polemiky s autorovými tvrzeními o katharech a albigenských. O jejich učení božského dualismu se toho nedochovalo mnoho, protože jejich knihy byly spáleny a dopadení kacíři byli povražděni či upáleni i se svými rodinami. Albigenští se považovali za pravé křesťany. Hlavním bodem sváru s katolickou církví bylo, že odmítali světské panování katolické církve, hromadění církevního majetku a nutnost církevních rituálů. Proto byla proti nim uspořádána křížová výprava, který vyhladila bez rozdílu celé oblasti Okcitánie. Například po dobytí města Beziérs křižáci vyvraždili 20 tiscích obyvatel bez rozdílu náboženství, včerně katolíků. Hlava výpravy Armald Amalric, opat bohatého kláštera v Citeaux to komentoval: " Pobijte je všechny, Bůh si je roztřídí!" Katharství bylo rozšířeno především v bohatých oblastech s početným městským obyvatelstvem v Okcitánii, Pikardii, Flandrech, Lombardii a Toskánsku.

V. Církva 14.5.2024 8:47

Tak jistě, tehdejší spor katarství s katolictvím je kontroverzní. Jak poukazujete, bylo tam příliš mnoho mrtvých.

Na druhé straně tento článek vysvětluje proč už se musel udělat pořádek. Některé jednání, že se lidé odmítali množit a přestali respektovat řád jsou proti Bohu i bezpečnému chodu společnosti a tak se to muselo řešit (dnes, souhlasím, se úplně nedozvíme, jestli opravdu byla většina katarů takovými fanatiky, třeba s husitskými adamity udělali pořádek sami Husité)

Je to jako s dnešní demokracii, pokud se s multikulturalismem, pašeráctvím a neomarxismem neudělal/lá pořádek, dopadne to ještě hůř než když se neudělal pořádek s bolševiky.

F. Navrátil 14.5.2024 9:15

Víte pane Církvo, všechny ty řeči o sexualitě, množení a společenském rozvratu vyplývají z pozdějších prací kritiků kacířů a podloženy jsou především výpověďmi učiněnými na mučidlech. Takže tvrzení katolické církve o albigenských jsou propagandistické účelové lži. Asi jako Boblig z Edelstadtu mučením donutil "čarodejnice", aby vypovídaly o orgiích se Satanem na Petrových kamenech. Bylo to naopak. Albigenští byli mírumilovní, snášeli se s katolíky, kladli důraz na morálku, pracovitost, mírumilovnost, skromnost a poctivost. Tedy cnosti nastupujícího třetího stavu.

V. Pavelka 14.5.2024 18:56

No , už je celkem jasné proč vláda pětikoalice ,dělá všechno tak neskutečně blbě ? I když má mraky poradců , tak to záměrně mastí ,Woke , šunti !!! To už je jasné !!EU

J. Nevrkla 14.5.2024 7:58

Dobře situaci popisoval v rozhovoru s Carlsonem ruský filozof Dugin. Jsou to projevy přehnaného individualismu či liberalismu, které vedou k rozkladu společnosti a úpadku.

Svého času jsem taky odsuzoval kolektivistické ideologie a myslel si, že svobodný svět individua je ideální. Dnes vidíme výsledky. Na jedné straně v západních městech bezdomovectví, zločinnost, v kultuře exotická soutěž Eurovize s ještě exotičtějším vítězem, který byl zvolen diváky, na druhé straně neomezená moc finančního kapitálu, který obyčejní lidé nezajímají a kde politici nehrají významnou roli. A pak vidíte patriotismus a ochotu bojovat za vlast v konzervativním Rusku, neuvěřitelnou modernizaci a rozvoj v Číně, relativní klid a pořádek na videu z Teheránu i Bagdádu. Západ do dotahuje do extrému, ztrácí přitažlivost a respekt, hrozí mu kolaps.

P. Diviš 14.5.2024 8:25

Stran toho Ruska, Číny a Teheránu (nezapomínejte na Pchjongjang, to je podobná sorta) je toho patriotismu a ochoty k imperiálním agresím dosahováno násilím. Podobně to bylo se Sovětským svazem, ten také mnoho lidí zvenčí považovalo za fungující zřízení (až došlo ke zřícení).

J. Nevrkla 14.5.2024 8:48

Tak uvidíme, jestli bude dříve kolabovat Západ, Čína nebo Rusko. Trend se nezdá být pro Západ úplně příznivý.

V. Petr 14.5.2024 14:07

Čína ani Rusko nejsou, na rozdíl od Západu, totálně zdegenerované. Dokonce i Iránská islámská republika je životaschopnější!

V. Církva 14.5.2024 9:09

Jde prostě a jasně o odklon lidí a civilizace od Boha.

Samozřejmě ty abnormality a amorality Západu, které popisujete nemůžou mít dobrý konec a logicky vyvolávají odpor rozumných lidí a ostatních kultur. I to je důvod proč se migranti neasimilují. Na druhé straně má Západ pořád ještě zbytky tradice křesťanství demokracie a v něčem určité pokrokovosti.

Zkostnatělé Rusko s církví zakonzervovanou někde v době středověkých výbojů je totiž taky ale jinak proti Bohu. Totéž, ještě horší platí pro Irán. Že je tam "pořádek" je pravda, ale za cenu klacku.

Západ byl kdysi na cestě (zakladatelé USA byli praktikující křesťané) svobody s Bohem. Taky byl tehdy nejvíce prosperující části světa. Ale Boha opouští

Je pravda že Čína kromě toho že vysála kapitál a know-how z celého světa, prosperuje asi díky většímu kolektivismu a sounáležitosti. A ano je to jedno ze slabých míst Západu, které mělo řešit a částečně řešilo křesťanství.

Je pravda, že takto upadlý (Eurovize bizár, drogy, homosexualismus) Západ může těžko prosperovat ekonomicky.

R. Langer 14.5.2024 10:14

Tak znovu - od kterého Boha? Od Radegasta? ;-D

R. Langer 14.5.2024 5:51

Se mi líbí, jak se to nenápadně podsouvá protestantům (Post-protestantské neopohanství), i když to prznění chlapečků a podobné výstřelky má jednoznačně tradici v katolické větvi víry. Což je celkem pochopitelné, když se církevní autority protestantů mohou normálně ženit a vdávat, a nemusí držet celibát. Je to přesně obráceně. ;-D

V. Mokrý 14.5.2024 6:00

:-)

J. Pokoutný 14.5.2024 8:55

Propadl jste heztky propagandě, pane Langere. Kdyby se při stejném počtu obětí dostalo obdobné pozornosti učitelům na školách (nedejpámbu dívčích), trenérům a táborovým vedoucím, dělají všechny ty funkce ženy, nebo raději roboti. Mimochodem, je skoro zvláštní, že o lesbických učitelkách jsem zatím nikde nic nečetl, zatímco i homo (pedofilních) učiteli toho bylo dost.

R. Langer 14.5.2024 10:15

Takže vy myslíte, že trenéři a táboroví vedoucí mají stejný počet obětí, jako černokabátníci, jo? No tak dobře, tak jo, ale oni to mají ZAKÁZANÝ, a dokonce DVAKRÁT! ;-D

R. Langer 14.5.2024 10:16

Kromě toho, já jenom cituju, co je v článku. ;-)

K. Novak 14.5.2024 1:00

V posledni dobe vychazi mnohem vic zdanlive anti-woke clanku, casto od stejnych autoru, kteri predtim sirili woke. Z "utlacivanych" minorit zustala jen jedna, Zidi.

J. Sinnreich 14.5.2024 1:00

Ve sve knize "The parasitic mind" (how infectious ideas are killing common sense) profesor montrealske University , Gad Saad vysvetluje dnesni stav "woke " jako pandemii myslenkovych pochodu, ktere se siri jako nakaza predevsim v universitnich campusech. Je to nesnasenliva agresivni ideologie potlacujici svobodu mysleni, rozumne uvazovani a lidskou dustojnost.

M. Grundmann 14.5.2024 1:43

Akademické prostředí je historicky zdrojem nejrůznějších bludů a nesnášenlivosti. Založení Karlovy Univerzity vedlo po několika desítkách let ke vzniku husitství a k rozvratu Českého království. Je pravda, že akademici normálního člověka nezajímají. Ale akademické prostředí je místo neustálého hašteření, pletichaření a nesnášenlivosti. Veřejnost se o těchto žabomyších sporech doví, když se nějaký akademik pokusí o politickou kariéru a ostatní akademici začnou vynášet komické vnitřní spory mezi akademiky na veřejnost. ;-D

M. Kocián 14.5.2024 7:04

" Založení Karlovy Univerzity vedlo po několika desítkách let ke vzniku husitství a k rozvratu Českého království." - svérázný výklad příčinných souvislostí.

J. Pokoutný 14.5.2024 8:58

Kdo ví. Hus i další byli absolventy i činovníky UK a kázání mnohých z nich nasazovala brouky do hlav. To je těžké popřít.

M. Kocián 14.5.2024 9:46

V tom případě je na vině spíš Oxford, kde studoval Husův ideologický vzor John Viklef. A také papežské schizma, to, jak je v bibli popsána smlouva (nová a věčná) s Kristem, soupeření mezi potomky Karla IV a spousta jiných vlivů. Možná nemocný žlučník, co já vím. Doba prostě byla na někoho takového zralá.

M. Grundmann 14.5.2024 0:29

První myšlenky levičáctví/woke jsem vystopoval ve starověkém Řecku kolem roku 300 před naším letopočtem. V období Alexandra Makedonského se začaly v Řecku šířit myšlenky dekadentní filozofie, stoicismu a cynismu. Hlavním představitelem tohoto dekadentního myšlení byl Diogénes ze Sinope. Toto bludné myšlenkové hnutí se spojilo o 300 let později se židovským náboženstvím a dalo vznik křesťanství. Ježíš byl židovským představitelem myšlenek řecké dekadentní filozofie a díky křesťanství se tyto dekadentní myšlenky nadále šířily i ve středověku a novověku. Mnoho různých náboženských sekt rozvíjelo tuto bludnou starořeckou filozofie různým způsobem. Mezi nimi jsou feministky, woke, komunisté, kataři, radikální husité, adamité i další hnutí.

Hlavním myšlenkovým obsahem křesťanství není křesťansko-židovská teologie, ale tato dekadentní řecká filozofie, která se na židovskou teologii naroubovala. Je natolik silná, že se tyto myšlenky od osvícenství začaly od křesťanské teologie osvobozovat a ožily vlastním životem. Dnešní Západ je radikálně křesťanský bez křesťanské teologie, pouze díky řecko-křesťanské filozofii. Žijeme v době stoicko-cynického fundamentalismu.

K. Novak 14.5.2024 1:07

Zido-krestanstvi je novotvar, ktery pred druhou svetovou valkou neexistoval. Zidi odmitli Kristovo uceni a nasledne ho nechali ukrizovat.

M. Grundmann 14.5.2024 1:37

Termín žido-křesťanství nepoužívám, neznám tedy jeho obsah. Hovořím o křesťansko-židovské teologii, tedy části křesťanství bez křesťanské filozofie, etiky a hodnot.