24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

GLOSA: Změna je život!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karel 23.1.2010 23:07

K uvedeným příspěvkům

K uvedeným příspěvkům do 23.1.2010  23.00.

Nezbývá než doufat, že takovýchto "prázdných" názorů je přes nízkou úroveň "občanů voličů" v této zemi opravdové minimum. Pro takové bude opravdu lepší když anonymita k 15.1.2010 skončí.

 

BOMBON 22.1.2010 21:03

uaaaaaaaaaa

jezkovyvoci, a takhle nejaky clanek napriklad bez sloves, to by autor svedl? bez obsahu a blabolive uz psat umi.... :-(

Martin 22.1.2010 20:51

Kopání do zadku

...může být dvojího druhu. Může to zanmenat, že jsme v předu, bez dalšího. To jest jako lídr, v kladném slova smyslu. A nebo to může znamenat, že jsme v předu, jako vůl, který táhne povoz s těmi, co ho kopou do zadku. Na to pozor :-)

Dolly 22.1.2010 15:43

Změny

to je způsob života a poznávání tak do 14 let. Poté jsou jakékoliv změny spíše traumatizující, stresové a nepřinášející výsledky adekvátní námaze. Je fakt, že beze změn by asi nebyl stávající pokrok, ale konkrétně v tomto neprávním, závistivém a nepřejícném českém prostředí je lepší simulovat socku a do ničeho se moc nemontovat.

hafusak2 22.1.2010 13:48

A co takhle alespoň občas nějakou změnu k lepšímu?

Vážený autore, 20 let neustálých změn, reorganizací, reforem a dalších /píp/ naučilo celý národ hledět na jakoukoliv další změnu se značným podezřením, co se z toho zase vyklube za /píp/. Prozatím obyčejný člověk na všechny ty změny jenom doplatil i když jsou prý dělány pro jeho blaho. Sice se říká, že kdyby Krista neukřižovali, dnes by ho nikdo neznal, ale já osobně nemám tak vysoké ambice, mě by stačilo, kdybych se měl dobře podle svých představ alespoň teď, než za pár let díky svému věku a zdraví půjdu do kytek. Ty fráze o radostných zítřcích jsem poslouchal hodně dlouho a tak už mě nějak netáhnou.

ps 22.1.2010 17:09

Re: A co takhle alespoň občas nějakou změnu k lepšímu?

Nepochybuju, že ty jako starý bolševik, který díky změnám přišel o privilegium rozhodovat o ostatních máš problém se s tím srovnat. Ovšem i v takovém případě (tedy pokud jsi úplně nezblbnul) bys měl vzít v úvahu, že každopádně nejsi celý národ. Mimochodem, říká se, že změna je život, takže aspoň nehrozí, že současná společnost skončí ve stejné stagnující mrtvolné  žumpě jako ta komunistická před rokem 89.

hafusak2 22.1.2010 17:23

Re: A co takhle alespoň občas nějakou změnu k lepšímu?

Neberu nikomu jeho ideály i když si občas myslím svoje. Pokud někdo ještě věří na Ježíška - budiž, pokud někdo věří na lepší zítřky v podání našich pravicových politiků, lze ho jen politovat.

ps 22.1.2010 18:06

Re: A co takhle alespoň občas nějakou změnu k lepšímu?

Na plánování lepších zítřků tady byli (a pořád jsou) jiní kádři, tvoji oblíbenci. Nevím zda zítřky které nastanou díky pravicovým politikům budou světlé ovšem jedno vím stoprocentně, a to, že díky nim aspoň neskončíme v tom hajzIu, do kterého nás za minulého režimu dovedli komunisti a do kterého momentálně mílovými kroky směřuje paroubek

TF 09 22.1.2010 10:14

přesuny výrob a krize

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná – ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států.

Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí. Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách.

Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb.

O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

Ibalgin 22.1.2010 18:57

Re: přesuny výrob a krize

Na co by Američané pracovali. Mají rotačky na dolary, natisknou, koupí evropské akcie, prodají a karavana jede dál. Není ropa ? Maličkost, Irák jí má dost...

Hadí oči - bez registrace 22.1.2010 1:04

Tak já nevím.

Kdosi řekl, že když nás kopou do zadku, znamená to, že jsme vepředu.

Já říkám: Jestliže ryjeme držkou v zemi, znamená to, že nás netopí.

V 22.1.2010 8:55

Re: Tak já nevím.

a kdyz te kopou zepredu, tak jsi odvazny protoze jsi se postavil agresi...

vsechny tyhle rikanky jsou na draka a ta o tom, ze zmena je zivot, tou se da zduvodnit vsechno, aby si kdokoliv delal co chtel. Urcite zmeny jsou spatne a nic to neokeca, treba ta registrace diskuteru zde, at mi nikdo nerika, ze to je zivot a ze jsem zaprdeny, kdyz takovou zmenu nemuzu prijmout.

Sunny 22.1.2010 12:58

Re: Tak já nevím.

Nic si z toho nedělejte, takových je nás víc. Mě hodně zajímají ty diskuze pod články a jak to tak vypadá, bude to po patnáctém únoru dost omezené, tak se na to tady asi vykašlu. Možná sem ze sentimentu občas zabrousím, ale pro pravidelné čtení se přesunu jinam....

Facír 22.1.2010 16:36

Re: Tak já nevím.

koně bejvaj taky dost často ve předu, v  hubě udidlo a na krku chomout. Na řízení stačí opratě a bič.  Bohužel voli se musí vodit přímo u hlavy