1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Pauk 29.8.2011 13:14

Dobrý materiál potřebuje i dobrou formu.

Určitě i ti z vás, kteří nejsou hutními inženýry, chápou, že sebelepší materiál, nalitý do nekvalitní a nefunkční formy, přijde vniveč a navíc může zdiskreditovat celé dílo. Zatím jediným kodexem českého právního řádu, který jakž takž odolává kolektivizmu a stádovitosti, je Občanský zákoník se svými instituty Spoluvlastnictví a Zmocnění. Nikdo, ani ústavní soud zatím neprotestuje, že veřejné právo (včetně práva volebního), je s právem soukromým v antagonistikém a licoměrném rozporu. Viz též "Právní stát" na Seaplanet:

  http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik

 

J. Krásenský 28.8.2011 18:05

Dogma

množné číslo dogmata.

J. Kanioková 27.8.2011 18:10

Skvělé, dík :)))

M. Bílý 28.8.2011 9:31

Ano, výborné!

Jenom: vadí mě ?... vadí mi (vadí tě? ... vadí ti). Ale to je prkotina proti závažnosti sdělení.

R. Svoboda 27.8.2011 17:53

souhlas!! s článkem.

Můžu někam připojit svůj podpis???? 

J. David 27.8.2011 10:12

Dogma

O tom se nediskutuje ani nezkoumá. Třeba trojjedinost vyšší bytosti ve smyslu učení ŘKC. Finito, v matematice se tomu říká axiom. Kolik má bytí rozměrů? X, Y a Z prostorově a ještě čas. Kolik ještě rozměrů? Objem piva (x*y*z) vypiji za určitý čas. Takže kolik rozměrů? Co bude po momentu popelení se v urně? Co bylo před tím, "než se moje narodyla", v jaké dimenzi se vše nalézá? Blbá Mobiova páska. Jedete prstem po povrchu a jednou jste na jedné ploše a podruhé na druhé. A to jsou pouze dva rozměry. Rád se nechám poučit, vím, že nic nevím.

P. Kozelský 27.8.2011 6:40

Dogma moci a peněz

Dogma, se kterým svádíte svůj vnitřní boj je dogma moci a peněz, které ohýbá a ničí Vaše ideály. Co vlastně člověk k životu potřebuje?

Dnes jsou to peníze. A byly vždy, vždy také budou. Někdo se před touto mocí ohne, někdo nikoliv. Ale vždy musí žít a zajistit sebe a své blízké navzdory všemu a všem. Je to ten nejniternější pud zachování rodu, předání části sebe budoucnosti. Mocní to vědí a právě s tímto vnitřním dogmatem manipulují. Stát vedle a dívat se jak ničí vše a všechny kolem Vás nestačí. Pochybovat, změnit názor a podle něj postupovat je pak jen otázkou Vaší vnitřní morálky. Tu buďto máte, nebo nikoliv.

Miliony Jidášů byly jsou a budou. Jsou produktem právě konfliktu bytí a vědomí (spíše svědomí).

L. Písařík 27.8.2011 8:13

Re: Dogma moci a peněz

Souhlasím, ale zmínil jste Jidáše, snad ve smyslu zavržení hodného člověka. Omyl. Jidáš udělal, co udělat musel, tak bylo předpovězeno, a tudíž neměl možnost volby. Dokonce, jako jediný, je postavou jasnou a přesně definovanou.

Vy, na rozdíl od Jidáše, možnost volby máte. Využijte ji, vy i všichni.

O. Kadlec 27.8.2011 13:26

Re: Dogma moci a peněz

To jste na omylu. Myslím s tím Jidášem.

Z. Rychlý 27.8.2011 20:07

Re: Dogma moci a peněz

Opět jste nepochopil. Žádný pokrok.

O. Kadlec 27.8.2011 21:38

Re: Dogma moci a peněz

:-) a já myslel že natvrdlýho tu hrajete vy!

Z. Jaromír 27.8.2011 4:23

dogma nezávislosti

Mám rád ty chvíle, kdy pochopím ("vezmu rozum do hrsti"...), že teprve tehdy, až získám oporu v dogmatu, nabudu svobodu jak v myšlení, tak v jednání. Např. dogmata církevní jsou formulována právě kvůli tomuto účinu na lidskou mysl a také tak působí. Svět se nám otevře jako květina,  praví sv. Terezie Ávilská. Činí-li dogmata s někým něco právě opačného, pak ten s nimi ve své mysli nezachází v duchu pravé víry.

Jinak vaše antidogmatická konfese, jež se opírá o dogma nezávislosti, se mi velmi líbí. Stát pevně na vlastních nohou znamená mj. rovněž do nikoho nevrážet, aníž do jiného kopnout, odkopnout, skopnout. To se mezi lidmi cení.

J. Brunner 27.8.2011 1:07

Kéž by bylo

více lidí s vašimi názory.

O. Kadlec 27.8.2011 2:35

Re:Neznáte lidi?

Takových jako je pan Pilný je přeci nejvíc. Není to žádná sláva, ale proto se dá na tomhle světě žít.