19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

GLOSA: Barevné proměny v evropském fotbale a lehké atletice

Slávistický záložník Souček přestoupil do slavného West Ham Unionu a s potěšením slyšíme o něm z Londýna samou chválu. Souček se tak stal jedním z mnoha cizinců, kteří v Premier League hrají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 7.8.2020 23:05

Aby se to změnilo, přijala EU usnesení /citované na NP/ o dosud zatajovaném přínosu černých lidí při budování Evropského řádu. Vzpomněl jsem si na dva případy také v naší kotlině. A.V. Frič si přivezl z Brazílie Červuiše, který se však škrábl o hřebík a zemřel na tetanus - označil bych ho jako průkopníka očkování. Černý mohl být i Deodatus, který do Prahy přinesl kávu, protože pocházel z Damašku. Novější případy jsou Mireček z básníků, Koranteng a také náš kladenský farář Fanuel z Keni. Pak tu jsou jen mouřeníni sloužící šlechtě. Naši historici budou muset vedle Karla Černocha postavit ještě praotce Černocha (s velkým Č ) na Říp a trochu naše dějiny přibarvit - předvídavé se jeví vyprávění o Době Temna.

P. Moravčík 7.8.2020 20:12

Vydržte! Určite sa onedlho vytvorí pri Ministerstve kultúry Výbor pre spravodlivé zastúpenie národnostných menšín. Divím sa, že to ešte nikoho nenapadlo. Aj keď zase na tom tak zle nie ste, niekedy mám dojem, že nasadzujete polovicu bratislavských hercov, aby ste splnili kvótu:-)

J. Jurax 7.8.2020 17:53

Ale my jsme na tento trend dosud nenaskočili. Dosud třeba v primáckých Specialistech není jako sympaťák cikánský detektiv, natož aby tomu šéfoval. Ovšem za padoucha tam cikána pro sichr taky nedají.

K. Potoček 7.8.2020 14:29

U těch nových moderních kriminálek je to ale až nudné. Já když vidím, že podezřelým je černoch, tak je mi jasné, že ten to natuty neudělal.

D. Mach 7.8.2020 13:39

Ten běžec keňského původu se jmenuje Kipketer a ne Kipteker.

J. Uzel 7.8.2020 12:46

Ve sportu, pokud všichni soutěží podle stejných pravidel, mi "barevní" vůbec nevadí. Problém nastává až s pozitivní diskriminací.

F. Grossmann 7.8.2020 12:27

Díval jsem se před nějakým časem na utkání anglické PL, Manchester City - Liverpool. V každém týmu byli dva Angličané a čtyři č(Č)ernoši. MC trénuje katalánský separatista a Liv Němec. MC vlastní muslimský šejk. Druhý tým Američané. Takhle dnes vypadá hrdý Albion.

P. Moravčík 7.8.2020 11:36

Zabudli ste na úlohu prezidentov - tam však americkým tvorcom unikol dôležitý detail - vždy, keď hrá amerického prezidenta černoch, sú USA alebo celý svet v neuveriteľnom malére. Ešteže Obama bol výnimkou (alebo nie?).

P. Moravčík 7.8.2020 11:34

Reklamy začínajú byť černochmi preplnené (momentálne tá príšernosť na Coca Colu), kozmetika, topánky, móda vôbec - ešte tak prípravky na vlasy sa zaobídu bez nich, pretože tie kučeravé vlasy žiadny šampón nespasí, a ich žlté zuby pri zubných pastách tiež nezaujmú. Vďaka aj za to málo, kde ich nepretláčajú. V nových kriminálnych seriáloch sa dominuje fakt, že černochov je v USA okolo 90%. Prakticky vždy sú to rýdze charaktery, policajti s filozofickými sklonmi, dobráci od kosti a citlivé duše. Ale rozumiem tomu - musí byť výber, aby sa do kandidátov na Oscarov vždy nejaký černoch dostal a nebol z toho zase priekak. Sme masírovaní multikulti propagandou do tej miery, že sa mi to začína hnusiť . Už som vyradil Old Spice deodorant, nech si s ním maže podpazušie ten černošský kapitán. No ale asi si máme zvyknúť, že dvaja z troch Európanov budú doporučovať čiernu;-D.

M. Krátký 7.8.2020 9:37

nejenom ve sportech ale i ve filmech hrají barevní až černí důležité role jako je neurochirurg, generální ředitel nadnárodní společnosti a pod a bílej ušmudlanej herec tam hraje jejich řidiče a pod - hezký den R^