23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

FEJETON: Jak jsem porodila Šimona Perese Benjamina...

Očekávanému přírůstku v rodině jsme říkali až do poslední chvíle Maja. Kluka jsme měli, chtěli jsme dceru. Jenže když se pan doktor podíval pár dní před termínem porodu na ultrazvuk, zjistil, že naše holčička má zase něco navíc...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 3.10.2016 10:21

Jsou různé důvody proč dáváme určité jméno,ale...

To,že se dává křestní jmeméno podle významných osobností národa,kterého jsme příslušníci,je běžná praxe. Je to však problematické,pokud se jedná o vůdce a politiky. Často to byl a je projev „análního horolezectví"zavděčit se právě vládnoucí moci,nebo mocnosti. Po II.svět.válce měli pak mnozí problém se jménem Adolf. Dnes zase v Rusku dávají často jméno Vladimír. Je to pochopitelné,protože se to děje v rámci národa i když to zavání nacionalismem a nebo je to projev toho „horolezectví". Podobně je tomu i u nás,ale s tím rozdílem,že se díváme po mocných,nebo mocnoctech jiných národů,kteří právě mají moc. Proto máme také mnoho ruských jmen z doby mocného sovjetského impéria,kdy na každém rohu ulice byly transparenty s nápisem:„Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!" A tak si kladu otázku,nepokračuje paní Dana v této tradici národa českého? Pochopil bych to,kdyby byla židovska,s malým„ž"podle víry a nebo Židovska s velkým„Ž",jako příslušnice židovského národa. Pokud tomu tak je,tak se omlouvám,v opačném případě je to však pokračování tradice„análního horolezectví",v kterém náš národ vyniká!

B. Michal 30.9.2016 21:06

Peres a Netanyahu se neshodli

v jednom - Peres chtěl mír, aby dosáhl bezpečnosti, Netanyahu chce bezpečnost, aby dosáhl míru.

Jestli je Bibiho přítup správný nevíme, ale dnes už jistě víme, že ten Peresův nefunguje, alespoň ne s Araby. Definitivně to ukázala 2. intifáda a zlomilo to tuto část politiky izraelské levice.

P. Rudolf 30.9.2016 7:43

Nedávno

jsem jel autem a z ničeho nic mi to tam z vedlejší ulice švihla jakási, asi nad jménem svého budoucího potomka, zamyšlená dáma. Nejspíš proto, že jsem se večer předtím intenzivě zabýval jedním ženským orgánem, vyhrklo ze mě slovo "p*ča"!

Ještě klika , že jsme s manželkou neočekávali dceru.

P. Maleček 30.9.2016 7:26

Zamrzlá "laktační psychóza".

Je pochopitelné, že rodící žena volá po míru a každý mírotvůrce je je kmotrem jejích dětí. Ale tyhle emoční výlevy by měly rodičku do pár měsíců opustit a vrátit by se měl zdravý rozum.

Šimon Peres nebyl v mládí žádný mírotvůrce, ale naopak tvrdý válečník - byť jen z kanceláře. Čímž pomohl zajistit mír a životní prostor pro miliony po světě často týraných Židů. Čímž získal pomník židovský, což mu však v jeho ješitnosti nestačilo a tak zatoužil po pomníku celosvětovém. A tak se pustil do budování míru s Araby, které před tím ve dvou válkách pomohl porazit.

A v rámci svého "mírového" činění zlegalizoval teroristický Hamás, přivedl ho přímo do srdce Izraele a dokonce hlavního teroristu Arafata a, což bylo to hlavní, i sebe opentlil Nobelovkou za mír.

Důsledky? K dnešku desetitisíce mrtvých na židovské i palestinské straně, čím dál větší nenávist mezi Židy a Araby a stále se zvětšující hrozba obřího konfliktu s miliony mrtvol.

Toť dílo ješity, který zatoužil po celosvětovém pomníku v podobě Nobelovky za mír. A u autorky zamrzlá "laktační psychóza", když ne poporodní nevratné poškození mozku.

P. Sulc 30.9.2016 3:50

Svet, mila damo, by byl tezko lepsi,

byl by stale stejny. Nenavist Arobu, muslimu vuci Zidum se traduje uz dlouho, davno pred zrozenim statu Israel. Delal jsem zidem s Alexandrie, vzpominal jak s zidy zachazeli arabove v Egypte jiz pred 48 rokem. A proc je stale statisice ci milion Palestincu v taborech v arabskych zemich, proc je ty staty davno neassimilovaly, stejne jako udelalo Nemcko s vyhnanci? Protoze Arabove v nich zamerne pestuji nenavist, je to jejich permanentni zbran teroru proti Istaeli. A EU ted ty ''ubohe'' muslimy bere ve velkem, ''jsme prece tihleti humaniste, ne?''.