16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teplý 31.5.2024 17:03

Zase naprosté nepochopení zemědělských dotací.

Ty nejsou určeny na "zisk" zemědělců - ale na nízké ceny potravin v obchodech. Tj. ze zemědělských dotací mají přínos Ti, kteří kupují jídlo.

Vždyť jedna banka střední velikosti má vyšší roční zisk, než celý zemědělský sektor.

A kdyby si navíc zemědělci bez dotací započítali rizika obdobným způsobem jako banky, musely by ceny potravin jít tak na desetinásobek.

J. Jurax 31.5.2024 18:18

Jistě.

Nicméně obecně vzato ti, kdož profitují z levného jídla, si tu láci předplatí v daních. Tedy pokud nějaké platí; ačkoliv DPH platí všichni. Neboť stát nemá než ty peníze, co vybéře na daních; no a z nich dotuje. Akorát že ta platba není vidět na cenovce.

A. Šír 31.5.2024 16:32

Aha, takže naše vehementní plýtvání energiemi a vším možným nemá sebemenší vliv na klima zeměkoule? oteplování se neděje? takže veškerá opatření proti tomu zrušíme? zrušíme klima? zrušíme životní prostředí? Jak prosté, milý Watsone.

J. Jurax 31.5.2024 18:34

Nikoliv.

Vliv našeho vehementního plýtvání energiemi a vším možným - pokud připustíme, že plýtváme, a ještě vehementně - na klima zeměkoule je furt sporný, každopádně komplikovaný a vůbec jeho kvantifikace je obtížná, ne-li nemožná.

Ale ano, řekněme, že se otepluje. Nicméně hysterický a neobyčejně nákladný boj proti kysličníku oteplování nezastaví, neboť ani není potvrzeno, že jej způsobuje jen ten kysličník a jak moc velký vliv na to má, má-li jaký. Nikdo soudný Vám nepotvrdí, že když budeme emisně úplně nuloví, ba i záporní, že se přestane aspoň oteplovat, natož ochlazovat. Ani zavilý zelený magor si tohle netroufne a jen vágně mlží. Zhodnocení cena/užitek se neprovádí, nahrazeno je vírou a ideologií.

A mimochodem, kde byste doporučil vehementně neplýtvat a jak byste to realizoval? A za čí peníze?

V. Pavelka 31.5.2024 19:29

Odpad je u veškeré biologické proměny , je to přirozené ! Bezodpadové konání je utopie!

R. Vacek 31.5.2024 15:11

Autor splácal několik věcí, které spolu nesouvisí. Úpadek západu má řadu projevů a kromě jiného to znamená, že dnešní západ není inspirativní ani pro vlastní obyvatele, natož pak pro jiné státy. Směřuje tam, kam směřoval tábor míru.

Ukrajina zase ukazuje neschopnost EU prosazovat své zájmy. Na konfliktu a rozkmotření se EU s Ruskem měla zájem jedině Amerika, ale EU nebyla schopna podpořit Rusko v jeho obavách a nabídnout mu potřebné bezpečnostní záruky. Takže to EU odnáší eknomickým poklesem, ztrátou trhů, ztrátou surovin.

M. Grundmann 31.5.2024 15:28

Na konfliktu má zájem hlavně Polsko, teprve poté Velká Británie či USA. Konflikt je naopak proti zájmům ČR, Slovenska, Maďarska, Německa nebo Francie.

Česká republika vede dlouhodobě zahraniční politiku v rozporu s vlastními zájmy. ;-D

R. Vacek 31.5.2024 15:33

Polsko se nevyléčilo z historických zkušeností s Banderovci ani s Rusy. Proto mu vyhovuje, když se tito dva mydlí mezi sebou.

Jinak ale důsledek něčeho takového bude mít negativní dopad na celou EU včetně Polska. Občas je lepší minulost nechat minulostí (např. ČR X Německo nebo Maďarsko X Rusko) a začít s korektními vztahy, které jsou oboustranně výhodné.

A. Teplý 31.5.2024 16:57

U Poláků USA pouze využívají jejich nenávist k Rusku.

Jinak Polsko toho moc nezískává - jen nežádoucí připrchlíky z Běloruska.

To u USA je to jiná káva - zničena spolupráce EU - Rusko (zničení konkurence), EU přišlo o dodávky plynu - a draho musí dovážet z USA, přesun zajímavých výrob do USA, EU výrazně zvýšilo nákup zbraní z USA.

A je to Evropa, která primárně platní konflikt a případnou obnovu Ukrajiny. USA jen posílají zásoby starých, nepotřebných zbraní a poskytují půjčky. Za "pomoc" dávají zakázky svým zbrojařům a nově vyrobené zbraně jsou určeny pro USA.

Přitom cílem celého konfliktu je postavit na Ukrajině vojenskou základnu USA a oslabovat Rusko - k čemu toto EU je ?

M. Grundmann 31.5.2024 17:04

Polsko má šanci nějakou formou obnovit svou velkou říši na východě a stát se novou evropskou velmocí. To je hlavní motivace Polska pro jeho podporu Ukrajině. Polsko by chtělo také pohltit Bělorusko nebo s ním uzavřít nějakou koalici podobně jako s Ukrajinou. To vše se už v minulosti stalo. Nejsou to USA, které zneužívají Poláky proti Rusům, ale naopak Poláci, kteří zneužívají USA a Ukrajinu pro své vlastní velmocenské plány.

USA na všem také vydělávají, to je ale zřejmé všem. [UA]

A. Teplý 31.5.2024 17:18

USA inkasuje stovky miliard dolarů.

Polsko platí válku, má problém s připrchlíky, problém se zemědělci (levná Ukrajinská produkce).

Jestli někdo v Polsku má vlhké sny, jak zabere území jaderné velmoci - tak by se měl léčit.

M. Grundmann 31.5.2024 17:28

Jeden Polák o tom dokonce psal na Neviditelném psu. Projekt trojmoří skutečně existuje. O zapojení Ukrajiny do velmocenského boje hovořili veřejně i poradci Zelenského už před ruskou invazí. Jedná se o zcela reálný plán.

USA o tom vědí a považují polsko-ruský konlikt za hlavní riziko vtažení USA do války s Ruskem.

J. Jurax 31.5.2024 18:36

Hlavně Polsko? Velmi zajímavý, leč pošetilý názor.

J. Jurax 31.5.2024 15:01

Výstižné.

Ovšem hlas volajícího na poušti.

J. Kostelanský 31.5.2024 14:03

Nevím jako autor, ale já tu totalitu, přesněji plíživou totalitu vidím zejména na Západě. Jehož jsme my součástí. Každý rok je to se svobodou horší a horší. Stačí se kouknout na youtube, co a jak Česká televize byla schopna a ochotna vysílat v 90. letech:

https://youtu.be/jOK-U0dTCB0

https://youtu.be/2gHjW8TRQZo

Nebo jak kultivovaně vypadala politická diskuze v TV v roce 1992 u tak závažné témy jako bylo dělení Československa.

https://youtu.be/g8eGksW3ZUM

A pak si to zkuste srovnat se současností.

D. Laurencikova 31.5.2024 14:25

👍

D. Laurencikova 31.5.2024 14:25

👍

V. Kučer 31.5.2024 13:36

Pokud by Rusko válku na Ukrajině prohrálo zvedla by se životní úroveň jeho obyvatel, bylo y na tom podobně jako Německo a Japonsko po WW2 a pokud by jim Američani nařídili jejich demokracii nebyli by snad tak blbí aby volili Green Deal. Regionální mocnost by Rusko zůstalo stále, má totiž A zbraně ale to jsou pouze spekulace.

D. Laurencikova 31.5.2024 13:48

V Americe, ktera ma na valce na Ukrajine lvi podil, se konaji volby, za jake by se nemusela stydet ta nejbananovejsi republika, na drogy tam umira rocne rekordni pocet lidi, na pokraji mest rostou zaneradene slumy - stanova mestecka pro bezdomovce, americka spolecnost je rozdelena tak, ze stoji pred obcanskou valkou a prave tam odsoudili byvaleho prezidenta za neco, co nestalo ani za rec, zatimco jinym projdou poradne kalibry, z americkych univerzit se siri ten nejhorsi Scheiß.... Tuto "demokracii" byste skutecne jeste nekomu chtel nabidnout?

M. Kocián 31.5.2024 14:02

Jen čekám, kdy ti ubozí amíci začnou houfně migrovat do Ruska, aby si alespoň trochu polepšili.

D. Laurencikova 31.5.2024 14:20

To by museli vědět, kde to Rusko leží. A tady je právě ten zajíc v pepři.

P. Pepax 31.5.2024 14:27

R^:-) američané usoudili že musí ve světě generovat co největší chaos aby si udrželi svou moc, vymýšlejí si nepřátele demokracie jak na běžícím pásu a posedlost neokonů Ruskem je už paranoidní.

D. Laurencikova 31.5.2024 14:34

👍A hlavně nebezpečná. Vidím to také tak.

J. Jurax 31.5.2024 15:02

Vědí. Mají navigaci v mobilu.

V. Kučer 31.5.2024 15:11

Američani nařídili demokracii Japoncům a Japonci brzy pochopili že je to pro ně výhodnější než když jim vládli Samurajové. Totéž se stalo v Německu. V Americe jsem nikdy nebyl ale bezdomovci a feťáci jsou i u nás, v lesíku u nádraží mají obydlí z igelitu, jezdím okolo na kole. Jeden bezdomovec si mi stěžoval že ho feťáci několikrát vykradli. Naše soudy také někdy soudí že rozum zůstává stát, viz spolek Děti Země který úspěšně brzdí výstavbu dálnic, jistě studovali na našich univerzitách. Občanská válka v USA skončila 1865, Rusko válčí v současnosti. Pořád lepší americká demokracie než ruský válečný komunismus i když s grýndýlem Rusové neblbnou a s nežádoucími migranty by asi udělali krátký proces.

D. Laurencikova 31.5.2024 15:38

Vsude je par zkrachovalych existenci. Ty byly i za socialismu, tenkrat je ale uklizeli do blazincu a kriminalu, at nekazi vzhled ulic. V Americe je ten problem trochu horsi, tady uz se jedna o stredni tridu. Davam vam sem jeden link, kdyz vam to nebude stacit, najdete si sam tucty jinych. Ja vam jich sem par muzu vlozit i v nemcine, jestli chcete. At jste v obraze.

https://necenzurovanapravda.cz/2022/09/v-usa-pribyvaji-obrovske-tabory-pro-bezdomovce-buji-zlocinnost-a-rabovani-video/

Pri tom odsouzeni Trumpa nemam ani tak na mysli sveraznost nekterych soudcu, jako spis mnohalety "hon na carodejnice", ktery se na nej v teto "nejvyspelejsi demokracii sveta" kona. A ja verim, ze Trumpa spis zabiji, kdyz se jim nepodari ho za neco zavrit, nez aby ho nechali jeste jednou zvolit prezidentem.

V Rusku davno nevladne zadny komunismus, aspon to by uz mohlo byt znamo. Komunismus se opet rozmaha ze Zapadu, nikoliv z Ruska. Uz ten "grýndýl", se kterym Rusove neblbnou, jak sam pisete, by vam mohl napovedet.

S migranty do socialnich systemu, kteri navic chteji zavest v hostitelske zemi svuj kalifat, by kazdy, kdo ma rozum, udelal kratky proces. EU v soucasnosti bohuzel zadny rozum nema. Rozum muze byt v EU dokonce i trestny.

V. Kučer 31.5.2024 18:47

Obrázky jsou otřesné. Něco podobného vidím asi kilometr od mého bydliště i když v mnohem menší míře ale bezdomovci u nás mají šanci, Piráti stěhují sociálně slabé do moderních bytů, ani se tam nemusí nabourávat. Odsouzení Trumpa připomíná Čapí hnízdo, naší vládnoucí pětikolku spojuje pouze ideologie antibabiš.

M. Grundmann 31.5.2024 14:30

Pokud Rusko prohraje, rozpadne se a obyčejní Rusové budou nesmírně trpět. Američané po WW2 byli slušní vůči Německu a Japonsku jenom kvůli tomu, že je potřebovali proti Sovětskému Svazu. Po WW1 bylo Německo vítězi úplně vyrabováno. Totéž se stane Rusku v případě porážky. Rusové nemají kam ustoupit.

D. Laurencikova 31.5.2024 15:51

"Putler" - Zlo az na samem dne, inkarnace Hitlera, jak vime z naseho kvalitniho tisku, pritisteny ke zdi? Jak to asi dopadne? Necha se Rusko porazit, rozkouskovat a vyrabovat? Zavre Putin svuj "Giftschrank", rekne tise: "pardon" a odplizil se do den Haagu? Nechci nikomu kazit radost, ale to asi tezko. :-/

V. Kučer 31.5.2024 18:16

Pokud Rusko prohraje udělají Američané z obyčejných Rusů otroky a nebo je zlikvidují jak Římané Kartágo. Ale Kartágo nemělo A zbraně.