24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 20.5.2024 0:52

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech, Putinovo ostré komando v čele...

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , I. Pávek , J. Černý , P. Černý , V. Čermák , J. Bárta , P. Spáčil , V. Zadák , D. Laurencikova , V. Machálková, V. Pavelka , F. Pavelka , K. Nový , K. Křivan , J. Novak , L. Zídek , V. Kuhaj , J. Vlček , L. Beneš , J. Drobný , P. Brich , J. Pšenička, D. Hubáčková , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , I. Kučerová , R. Sorge , D. Černý , O. Seliger , A. Mohela , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , I. Teren , F. De Winter , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Rybník , O. Vorálek , K. Filip , J. Krásenský , L. Hančar , J. Nevrkla , P. Pepax , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , Z. Linda , J. Dvořák , M. Grundmann , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , V. Mokrý ("Kotaz") , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , P. Marcín , V. Cícha ...

L. Zídek 19.5.2024 23:46

Patologičtí lháři nálepkují jiní za lháře !

D. Polanský 19.5.2024 20:54

Mrknou se ven přes okno, a už je rozhodnuto.

J. Jurax 19.5.2024 10:22

Dezinformace je informace, kterou MY označíme za dezinformaci, protože NÁM není po chuti. O pravdivosti či nepravdivosti takto označené informace to nevypovídá nic.

P. Čech 19.5.2024 9:22

Výsledek v podstatě je jen jeden. Dezinformace je taková informace, která se nehodí do krámu vládnoucí vrstvě lidí. U nás v současné době premiérovi Fialovi, pánům Jurečkovi, Bartošovi a Rakušanovi a paní Pekarové Adamové a jejich politickým stranám a hnutí. A takové "dezinformace" je nutno bez lítosti zamlčovat, odsuzovat a vyhlašovat za nepřípustné. Nepřipomíná Vám to něco? Mně ano. Konkrétně dobu před listopadem 1989.

K. Křivan 18.5.2024 23:33

Ověřitelná fakta nejsou dezinformace.

J. Jurax 19.5.2024 10:26

Jistě. Nicméně tak mohou být označena.

P. Čech 19.5.2024 11:46

Vykládejte to členům "naší" vlády a zejména jejímu předsedovi. Ti mají na věc zcela odlišný názor. Pro ně je dezinformace každá informace, která říká něco jiného než oni sami.

K. Křivan 18.5.2024 23:01

„Strany vládní koalice prosazují v Parlamentu České republiky korespondenční volbu, aby mohly v roce 2025 zmanipulovat sněmovní volby a prohlásit se za jejich vítěze“

A to je přesně to, co udělal Biden a jeho pseudodemokratická banda.

K. A. 18.5.2024 19:27

Jo to je běžná strategie. Já už jsem četl mezi dezinformačními či konspiračními narativy, např. takové věty jako "Migranti nás budou něco stát." Takovýhle boj proti "dezinformacím" fakt musel vymyslet někdo hlavou.

P.S.: To je i kouzlo slova narativ. Narativ totiž neznamená faktické tvrzení, ale spíše výklad/interpretaci. Takže dezinformační narativ je vlastně výklad skutečnosti podle dezinformátorů. A kdo jsou dezinformátoři? Přece ti, co šíří dezinformační narativy. Heureka.

E. Tkadlec 18.5.2024 13:48

Koncepce dezinformací je ve svobodné demokratické společnosti bolševický nonsens a nepatří tam.

M. Mucha 18.5.2024 19:18

R^

J. Jurax 19.5.2024 10:37

Ano.

Ve svobodné společnosti lze nejen svobodně mluvit pravdu, ale i svobodně lhát. Koneckonců bez toho druhého by nebyly možné ani svobodné demokratické volby.

R. Langer 19.5.2024 18:34

R^ ;-D

R. Langer 19.5.2024 18:34

R^ [>-]

L. Šimon 18.5.2024 12:06

👍

Z. Žabička 18.5.2024 10:31

Celá klimatická histerie je dezinformace šířená všemi. Dříve se psalo: "S náboženskou otázkou jsem vyrovnán..." Dneska musíte napsat, že jste myšlením zelený. Následně odletíte na klimatickou konferenci do teplých krajin, abyste prokázali, že je horko. Pro jistotu souhlasíte se zákazem bruslení a lyžování.

CO2 je životadárný plyn. Bez něj neporostou rostliny ani řasy v moři. V minulosti bylo CO2 tolik, že mořští živočichové jeho pomocí vytvořili vápenec, mramor, křídu a asi i ropu a metan. Rostliny z něj vytvořily uhlí. Od té doby jeho obsah v atmosféře stále klesá. Vážení, přestaňte blbnout a vezměte rozum do hrsti, pokud ho ještě máte. Kdybych měl prostředky, tak založím ligu proti klimatické histerii. Bohužel "naštěstí" jsou ty války, kde se m.j. vyvine hodně CO2 a nikdo proti tomu neprotestuje, že sv. Gréto. Plavat přes moře za doprovodu několika chlapů...a pak nadat politikům... Dobrý PR pro velký příjem. Lidstvo snižuje vypouštění znečistění kouřem z lodí. Zaplať Pánbů. Zlepšením průhlednosti ovzduší se asi víc ohřívá oceán.

Piráti dosáhli zničení stavebního řízení. Od července se vše má odehrát přes digitalizaci procesu (větší potřeba energie). Všímáte si jak na to reagují pracovníci SÚ? Jak si budou prohlížet soubory, které obsahují objekty 100 x 100 m na monitoru 30 x 30 cm? A budou s tím umět pracovat? Když dodatečně čtete rozhodnutí, tak vidíte, že kopírují text z dříve vydaných včetně neplatných norem a vyhlášek.

V. Petr 18.5.2024 18:13

R^R^R^

J. Vorlický 18.5.2024 9:12

Někteří lidé lžou. Občas to děláme všichni.

Lež = dezinformace?

V. Vérosta 18.5.2024 11:43

Ano, ale dezinformace je záměrná lež za účelem manipulace s lidskými masami. Viz zblblost grýndýlem.

J. Vorlický 18.5.2024 12:43

Ano, jistě. Lež je vždy záměrné tvrzení nepravdy

Z nedávné historie: Takže, tvrzení, že republika byla osvobozena Rudou armádou, byla dezinformace, nebo to nebyla dezinformace?

Je snad zřejmé, co tím chci říci.

L. Stejskal 18.5.2024 15:10

Po mém soudu to není dezinformace, ale neúplná informace. Na osvobození Československa se podílely armády či jednotky Sovětského svazu, USA, Rumunska, Belgie a Polska, také Svobodův armádní sbor a československý Kombinovaný oddíl. Zmínit je nutné také angažmá tzv. vlasovců na konci války. Jinými slovy tvrzení, že ČSR osvobodila Rudá armáda je pravdivé jen zčásti.

Z. Lapil 18.5.2024 16:11

Troufnu si naopak tvrdit, že částečná pravda je ta úplně nejlepší dezinformace. Protože lži můžete oponovat, ale zkuste oponovat pravdě?

Viz aktuální dění v Gaze. Chcete snad tvrdit, že tam rukama izraelské armády NEumírají civilisté? Můžete leda vysvětlovat, že jich je málo ale tohle a tamhleto, ale to už je dlouhé a na rozhořčeného (ne nutně hloupého!) člověka složité a i kdybyste stokrát tvrdil, že vám to také vadí (samozřejmě, že vadí), tak vám nebude věřit, pokud vás vůbec bude poslouchat.

V. Kučer 18.5.2024 17:55

Izrael chce provést genocidu Palestinců. Palestinci chtějí provést genocidu Židů. Která věta je dezinformace?

Z. Lapil 18.5.2024 18:55

To jsme přesně u toho. Čemu, ale přesně!, kdo říká genocida? Má stát (Izrael) vůli přesahující vládní období? Kolik Palestinců chce genocidu Židů aneb pro kolik spravedlivých ušetřil Bůh Sodomu a Gomoru? Je zrušení státu totéž, co genocida jeho obyvatel vybrané víry? Nebo dokonce národnosti.

Následuje vzrušení debata , v níž je označení jednotlivých tvrzení za pravdu či lež naprosto nedostatečné, ale škoda již byla napáchána: všichni slyšeli, že ti druzí chtějí genocidu, a teď trapné mlží.

K. Křivan 18.5.2024 23:07

Kdyby Israel provedl genocidu palestinských arabů, tak by tam byl trvalý mír. Bohužel to neprovedl, a nejspíš neprovede. Takže mír nebude.

J. Jurax 19.5.2024 10:49

Nesporně.

Nicméně kdyby palestinci provedli genocidu Židů i židů, dosáhlo by se téhož efektu.

H. Lukešová 18.5.2024 18:08

Izrael v Gaze vede ryze spravedlivou válku za záchranu své země a záchranu Západu jako takového, byť levicoví progresivisté řvou nechutné urážky na cti vůči Židům, obviňující je z genocidy.

Genocidu spáchali pouze teroristé z Hamásu, kteří úmyslně a systematicky zavraždili 1200 židovských obyvatel poblíž Gazy, většinově civilistů, žen a dětí strašným způsobem- Izrael má povinnost zabránit genocidě svých lidí (Hamás v má v programu zničení Izraele a vyvraždění Židů všude na světě).

Za civilní oběti v Gaze může Hamás, který působí v civilních oblastech, poblíž domů, škol, nemocnic, mešit. Jinak v Gaze nejsou žádní "nevinní civilisté", ale civilní zastánci teroru, drtivá většina Gazanů podporuje Hamás a schvaluje říjnový masakr.

Je velkou chybou, že Izrael riskuje životy svých drahocenných vojáků na úkor nepřátelských civilistů nenávidějící židovský národ ve stylu nacistické zášti. Izraelští vojáci nalézají v domovech Gazanů pravidelně nacistickou literaturu, včetně Hitlerova Mein Kamprf, mapy Izraele zobrazené jako "arabská Palestina".

Tzv. Palestinci jsou dnešní nacisté a já je vůbec nelituji. Za svůj osud si můžou sami. Válku začal Hamás svým vyhlazovacím masakrem. Doufám, že Izrael dotáhne válku do zdárného konce navzdory řvevu pokrokové progresivistické levice a zdovčelých muslimských davů. Am Yisrael Chai!

Z. Lapil 18.5.2024 19:04

A zase jsme u toho: vy vysloveně souhlasíte se zabíjením gazanskych civilistů. Ano, máte své důvody a já je naprosto sdílím, ale souhlasíte a aktuální stav vám je dokonce málo.

Je mi líto.

Podobná vysvětlování jsou přesně ten důvod, proč dezinformace fungují a jejich označeníboficialni autoritou, byť stokrát pravdivé, nikoliv. Aneb já si fakt nemyslím, že byste byla něco jako fanaticka vražedná, ale lpdivejte se, kam mě přísně pravdivá úvaha dovedla.

Opakuji: je mi to líto.

H. Lukešová 18.5.2024 19:34

No já si naopak myslím, že se Izrael nemá nikomu za co omlouvat. Izraelci se brání a já považuji za drzé, když si někdo dovolí Izrael soudit a odsuzovat. Jak si to vůbec může někdo dovolit?

Co dělali, když teroristé z Al Kaidy spáchali útoky na "Dvojčata"...? Začali války proti Iráku a Afghánistánu a zabili mnohem více civilistů, než Izraelci. Co dělají Rusové na Ukrajině? Co dělají arabští muslimové černošským křesťanům v Africe? Vyhlazují je po stylu 7.října, tj. sekají, upalují, čtvrtí... křesťanské ženy znsáilňují.

Zeev Jabotinskij, židovský sionistický představitel, který žil na konci 19. a v první polovině 20. století poslal antisemity, tam kam patří, do Pekla.

To samozřejmě neplatí o Vás, Vás za antisemitu nepovažuji.

Tam ovšem levicoví progresivisté, antisemité všech barev patří, lidé, kteří surově urážejí a napadají Židy a proizraelské lidi...

Co říkáte těmto výrokům propalestinských zastánců na univerzitách a různých demonstrací?

"My jsme Hamás!", "Smrt Americe!" (na americké půdě), "Smrt Izraeli!", "sionisté si nezaslouží žít!", "deset-tisíc krát zopakujeme 7.říjen!", "od řeky k moři Palestina bude svobodná (genocidní chorál, vyzývající k zničení Izraele a genocidě tamějších Židů), "globalizujme intifádu", "konečné řešení", "je pouze jedno řešení, intifáfa revoluce!", "vraťte se do Polska", "vraťte se do plynových komor"...