23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

LITERATURA: magazín Fantasy & Science Fiction 2/2006

Cestu ke splnění snu o dobytí hvězd odkryje Jerry Oltion v povídce Navatar. V Nebulou oceněné noveletě Suterénní magie od Ellen Klagesové se holčička brání tyranii zlé macechy s pomocí černošské magie laskavé služebné. V ústřední práci čísla, novele Sekvence imago, zahraje na pochmurnější strunu Laird Barron, výrazný talent anglo-americké fantastiky. Asi bychom měli předem varovat ty, kdo mají rádi příběhy z temné strany: než začnete číst, měli byste se ujistit, že máte dost času, protože jak jednou začnete, budete muset dočíst až do konce. Klasickou myšlenku vesmírných lodí řízených biologickým mozkem skvělým způsobem inovuje nadějný nováček David D. Levine v povídce Pověst o zlatém orlu. Naprosto okouzlující záležitostí je Flétnová dívka od Paola Bacigalupiho, křehký příběh o touze po svobodě a vzepření se krutým pravidlům post-feudálního světa, v němž jsou lidé jen pouhými loutkami v rukou svých pánů.
Magazín Fantasy & Science Fiction je jednoduše splněným snem každého milovníka dobrých a čtivých příběhů. (anotace)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
osmera 12.6.2006 12:42

Vsehochut

Je pravda ze by meli povidky mit prevahu tak nejmene 95%, ale nejake to teoreticke popovidani je velmi pekne. Nejaka recenze o knizce, kratky clanek o zajimavosti ve vede, nebo nejakej fejetonek stylu co psal asimov.

Mi nikdo nerikejte ze kvuli tomu ze tam bude 5-10 stranek ne-povidkovych prestanete casopis kupovat!

furfur 7.6.2006 6:34

bez balastu

Budu rád, když Magazín zůstane výhradně literárním. Vědecké postřehy související s F a SF mi nevadí, ale články o filmech, hrách, fandomu a dalších věcech nechci. Ikarii jsem přestal kupovat právě kvůli článkům o všem pro všechny, protože ve výsledku to bylo o ničem, takže vám kolem Magazínu držím palce, ať vydrží stávající úroveň.

Martin Šust - F&SF 1.6.2006 20:41

Věda atd.

Filmové recenze nebudou, tam opravdu nemáme žádnou chuť nějak zasahovat. Vědu možná sem tam na stránkách magazínu uvidíte, ve třetím čísle se objeví článek na téma nanotechnologie. Rád bych však upozornil, že věda ani jakýkoli jiný článek nebere místo povídkám, ty zůstanou v dosavadním rozsahu. Naopak, magazínu přibudou od čtvrtého čísla další stránky věnované recenzím a literární publicistice. Za stejnou cenu tak budete mít 160 stran textu. Magazín F&SF je a vždy bude literárním periodikem.

Jarrimund 1.6.2006 20:15

Souhlas!

Jen literaturu a věci kolem ní. Žádný fandom, filmy, hry, věda apod.

Věra Rambousková 31.5.2006 17:52

Jiný názor

Recenze filmů a her mě v F&SF taky nelákají. Knihy možná trochu. Scházejí mi překlady jiných článků než povídek. Asimovovy články o vědě, ale i další kousky bývaly velmi zábavné. Ale to bylo v minulém tisíciletí, já vím, vracím se do hrobu.

albedo 30.5.2006 20:27

Bez recenzí!

Souhlasím s tím, že tento časopis by se něměl vůbec věnovat recenzím filmů nebo počítačových her. V Ikarii, kterou už ovšem nečtu, mě tyhle rubriky rozčilovaly. Když recenze, pak jedině knih nebo SF magazinů. Ať se nebojí být i trochu teoretičtí a psát pro náročnější čtenáře.

Doufám, že tenhle časopis v čes. verzi nezanikne a zůstane natrvalo!

Tykvik 30.5.2006 21:44

Bez filmových recenzí!

Také jsem proti jakýmkoliv filmovým recenzím;-€. Články o vědě bych do Magazínu taktéž nezařazoval(Y)

srp 1.6.2006 16:53

Re: Bez recenzí!

Filmové recenze si přečtu v časopisech, pro které je to hlavní téma. Doufám, že současná redakce nezabředne do obsahu "všehochuť" a zůstane čistě literárním. Zatím jsem z obsahem spokojen, jen tak dál.

STEM 2.6.2006 17:37

Re: Re: Bez recenzí!

:-):-):-)

:-)      :-)

:-):-):-)

           :-)

:-):-):-)   

STEM 2.6.2006 17:39

Re: Re: Re: Bez recenzí!

:-):-):-)

:-)     :-)

:-):-):-)

          :-)

:-):-):-)  

STEM 2.6.2006 17:41

Re: Re: Re: Re: Bez recenzí!

:-):-):-)

:-)      :-)

 :-):-):-)

           :-)

 :-):-):-)