24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

LITERATURA: Ikarie 1/2010

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marty 5.2.2010 9:45

Re: Zdražení o 100 %

Ano, možnost předplatného tu jistě je, nestojím ale o to aby mi doručovatel časopis na 4x složil (schránky příslušné velikosti se u nás nevyrábí a navíc je majitel domu nepovolí) a běhat stále na poštu (či kdo to doručuje) se mi tedy vůbec nechce.

Jan Pechanec 21.1.2010 23:34

Re: Zdražení o 100 %

No, bezesporu je zdrazeni absolutne neodpovidajici rozsireni. Ale pokud vim, stale je tu moznost predplatneho, kde zustava cena stejna a navic ziskate knihu.

jjiras 21.1.2010 19:37

Zdražení o 100 %

Vlastním všechna čísla Ikarie od jejího vzniku a vždycky jsem tomuto časopisu fandil. Zdražení o víc jak 100% pokládám za totální nehoráznost a tuto cenu odmítám zaplatit. Také se domnívám, že současná cena je likvidační.

Pavel D. F. Hrubý 6.1.2010 14:20

100 % zdražení je 100 % vražda titulu

Chápu, že je krize, ale zdražit literární časopis o 100 % mi připadá jako cílená likvidace.

Jako finalista Ikara bych se klidně vzdal autorského honoráře, úplně mi stačí otištění povídky v prestižním žánrovém časopise - vždyť i v Ceně Karla Čapka nejsou vítězné práce otištěné v Mloku honorovány.

Mladá fronta bohužel asi nadřazuje peníze nad čtenáře, takže tím jako by říkala, že vzdává konkurenční souboj s Pevností. Mimochodem - tento časopis se velice dobře profiluje, dává velký prostor začínajícím autorů (včetně knižních příloh), provozuje i workshop vedený panem Neffem (proč asi kdysi z Ikarie odešel?), je celkově pěkně zpracovaný a je vidět, že to ty lidi baví. Ikarie bohužel usnula na vavřínech a postupně upadá.

Je mi to moc líto, ale přestože kromě pár výjimek vlastním všechna čísla Ikarie od jejího začátku, asi si moc rozmyslím dávat za tento časopis stovku, když je tu jiný, za podobnou cenu a lepší. Předplatné u mě nepřipadá v úvahu, protože máme v domě malé schránky a větší časopisy se tu prostě kradou.

Je to možná symptom doby, že dinosauři žánru vymírají v souvislosti s všeobecným marasmem a nepoctivostí společnosti. Sci-fi totiž za mých mladých let byla především literaturou obdivu nad pokrokem a možnostmi vědy a techniky, literaturou budoucnosti. Dnes je to samá postkatastrofická a akční záležitost. Chtělo by to trošku optimismu, vážení. Pak by se možná i ti inzerenti našli.

Nick 6.1.2010 14:11

likvidační

Není závratná, je likvidační.

Nick 6.1.2010 13:36

Předražené a ještě s chybami

Je to předražené. Navíc když už je to tak brutální cena, mohl by Ríša při přípravách používat PŘEKLEPOVÝ KOREKTOR, když už si nemohou dovolit živého korektora, a vychytat alespoň ty překlepy.