26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

VZKAZ: Vládo, postav se šíření ruského vlivu a strachu

Situace vyžaduje razantní sdělení, které pochopí i „žížaly“ v Kremlu, že na hlavu si kálet nenecháme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 1.3.2024 12:16

Abyste něco takového mohl veřejně tvrdit, pane Langere, potom by m u s e l o k věci proběhnout referendum občanů, jak to vyžadoval v té době platný ústavní zákon. Nic takového se nekonalo a jen pár mocichtivých jedinců společný stát rozbilo. Je jen právnickou otázkou, zda současná ČR existuje, když vznikla protiústavním způsobem.

J. Kulheim 1.3.2024 15:04

Ve volbách na Slovensku se do parlamentu nedostala žádná strana, která měla ve volebním programu zachování Československa.

M. Těhanová 1.3.2024 15:13

Tak milý pane, kdyby bylo referendum, tak by se Sováci už podruhé museli podřídit nám, protože je nás 2x toli, čili bychom pravděpodobně vyhráli.

Poprvé to bylo ve 48 roce, kdy v českých zemích vyhráli komunisté a na Slovensku prohráli.

A to rozdělení si nepřáli Češi, ale Slováci. Vzpomeňte si na projevy pana Čarnogurského. Je vidět, že si z té doby toho moc nepamatujete.

L. Burget 1.3.2024 8:36

Číst výklady nenávistného fanatika může být i poučné. V tomto případě třeba vidíme, jak snadno jsou tito fanatici schopni ideologického obratu o sto osmdesát stupňů, jako je panem Barákem zmiňovaný pan Štětina. Ruský exprezident Medveděv, který byl přezdíván "Ruský Obama" je nyní naopak tím nejagresivnějším fanatickým zastáncem tvrdé linie vůči Západu. Nelze pochybovat ani o tom, že ruský propagandista Sovoljov známý svými hysterickými návaly agresivity vůči západní civilizaci by v případě změny ruského režimu ochotně sloužil režimu novému.

S fanatiky je prostě zásadní problém v tom, že nemají žádné morální mantinely a zásady, oni mají jen svůj fanatismus a ten je z principu nespolehlivý a nestálý.

P. Čech 1.3.2024 8:50

Máte pravdu. Bohužel tito, Vámi zmiňovaní fanatici vládnou politickým stranám (všem) a ničí tím budování skutečně demokratických států, kde si občané vládnou sami. Tady je ten zásadní problém ve vládě a moci politických stran a jejich fanatiků, hájících jejich ideologie proti vůli občanů.

O. Kaucký 1.3.2024 18:45

R^

P. Pepax 1.3.2024 8:22

Rv no comment.

A. Renjascu 1.3.2024 8:16

Už jsem se bál, že autor zapomene na pohádku o Skripalovi. Naštěstí si jí stále pamatuje. Ještě mohl připomenout tu druhou pohádku o novičoku v Navalného trenýrkách a další o ricinu pro světové politiky Hřiba a Novotného, abychom to měli kompletní. Za pár dní bude šesté výročí otravy Skripala, který byl prý otráven Novičokem. Žel ani po šesti letech není Británie schopna ukončit vyšetřování. I tak je fajn narazit znovu na někoho, kdo tomu věří. Vždyť Novičok je jen stokrát toxičtější, než sarin, soman, cyklosarin, tabun. A jen desetkrát víc než známá a obávaná látka VX, u níž se za smrtelnou dávku považuje 50 mg za minutu na m3 při vdechnutí a 10 mg při vniknutí do těla přes kůži. A jelikož je ten novičok desetkrát toxičtější než VX, tak mělo být za pár vteřin po nich. Evidentně supermani, které nějaký Novičok hned tak nerozhází a to ještě nezmiňuji ty co jim to podali a ty co je přijímali k ošetření. Holt superman vedle supermana. Autore díky...

D. Laurencikova 1.3.2024 8:18

R^;-)

V. Církva 1.3.2024 8:27

Tak autor měl pravdu s proruskými zrádci. Jen se možná příliš zaměřil na Rusy. Znal jsem i takové, co jejich rodiny odešly k nám těsně po bolševické revoluci. Některé Stalin po válce odvlekl a umučil, jiní dokonce pomáhali v roce 1968 na naší straně. Přesto, ruskojazyčné mafie mají u nás tradici. Navíc ale, Bilaků u nás bylo vždycky dost.

Článek měl být o jasném zátahu na všechny proruské živly, co vyvíjí činnost proti naší vlasti, ano jako jste vy.

A. Renjascu 1.3.2024 8:41

Pane Církvo vaše rusofobie je zde známa a vaše lhaní rovněž. Odpovídal jsem vám na vaše nesmysly v minulosti již opakovaně a skončilo to vždy vaším odmlčením. S komunisty si naše rodina v minulosti užila až až včetně vězení a tak pozdní antikomunisté, kteří se náhle zrodili po roce 1989 a v každé druhé větě o svých názorových oponentech používají slova proruský, bolševik, Stalin, Bilak, živly... na mě moc dojmu nedělají. Zkuste použít nějaké konkrétní fakta a argumenty a ne ideologické žvásty. Ty si můžete schovat na nějakou schůzi vaší partaje, tam to dojem udělá, ale na mě v mém věku asi už těžko...

M. Zasazabanovaný 1.3.2024 9:02

R^

R. Gramblička 1.3.2024 13:15

;-D;-D

O. Kaucký 1.3.2024 16:40

R^

J. Hlásny 1.3.2024 18:00

To je marné, hurá aktivisty nepřesvědčíte. Naše rodina zažila totéž, ukradený majetek, vězení, násilná deportace na druhý konec republiky. Nikdy jsme tento osud nevyužili k získání nějakých prebend a málo co mne tak rozladí, jako projevy těch náhle prozřelých komunistobijců a poznámky celebrit, jak v mládí sabotovali režim tím, že flákali školu a blbě se učili či podobná moudra. A nebo ty úvahy lidí, kteří znají minulost jen z doslechu a dnes se tváří jako kámen mudrců a arbitři všeho.

D. Laurencikova 1.3.2024 8:45

Cinnost proti nasi vlasti vyvijite VY! Nebo jak to z vaseho hlediska prospeje nasi vlasti, kdyz z ni lide jako vy delaji cil pro ruske rakety?

R. Meišner 1.3.2024 8:10

autore Rudé právo by vám mohlo závidět- to se opravdu jen tak nevidí. / pozn.--skoro mám pocit, že nás nestraší Rusko, ale naše vláda. vždyť vystrašený lid se tak krásně ovládá, že.... ale nic nového pod sluncem, preláti by mohli vyprávět... takže asi tak. 8-o

V. Církva 1.3.2024 8:19

Co nám tu překrucujete dějiny? Rudé právo bylo bolševické a dnešní Rusko neobolševické. Nějak jste si popletl strany? No, autor se zaměřil na Rusy z nichž je u nás hodně protiputinovských. V tom s ním úplně nesouhlasím. Stačí pozavírat a vyhostit proputinovské živly včetně neruských.

F. De Winter 1.3.2024 8:29

Církvo, ty jsi bolševik jak z učebnice. Blbové, jako jsi ty, jsou podhoubím každého totalitního režimu. :-P

D. Laurencikova 1.3.2024 8:46

R^R^R^

R. Langer 1.3.2024 11:32

Jasně, a Ukrajinci byli demokrati, i za SSSR. Už těch blbostí nechte, začínáte být trapný. :-P

V. Církva 1.3.2024 8:10

Tak všechny Rusy bych nevyhošťoval. Nakonec mám dojem že velká část těch u nás, možná i většina, se proti okupaci Ukrajiny postavila.

Nicméně je tu hodně těch co ne a ví se to o nich. Nakonec McCarthysmus byl sice odporný, ale zdá se že v určité dějinné etapě USA dával smysl.

To by platilo ale především pro Německo. Jednak je to silný stát a jednak tam těch neloajálních (nejen Rusů) je až příliš. Tam by novodobý McCarthysmus smysl dával.

D. Laurencikova 1.3.2024 8:25

Co to je zase za nesmysly, pane Cirkva? Jednak si dovedu predstavit, jak jste loyalne bezel sveho casu podpsat "Antichartu". Dale by me zajimalo, v jake dejinne etape to dava smysl, vytvaret ruzna obvineni z podvratne cinnosti, nebo velezrady, bez ohledu na dukazy? Vy o sobe obcas prozradite neco zajimaveho, to se musi nechat.

Koho myslite temi neloyalnimi v Nemecku krome Rusu? Ty, kteri se zcela nepodvoluji novodobe levicove diktature?

O. Kaucký 1.3.2024 16:54

Musíte si hlavně uvědomit, že velká část Ukrajinců neutekla před válkou, ale pře tím Zelenského režimem. Ne, že by Rusy milovali, ale rozhodně proti nim nechtěli bojovat za cizí zájmy.

D. Laurencikova 1.3.2024 8:05

Pane Barak, to je tedy vykon! "Zizaly v Kremlu" - vy se asi citite byt kosem, ne? Nejvic me pobavilo to, ze "se ceska vlada sireni strachu z Ruska aktivne nepostavi". Prave aktivni postoje nasi vlady to byly, ktere vyvolaly reakce z Ruska, to "sireni strachu", jak tomu rikate. Jak dlouho nas bude "Rusacko" beztrestne zastrasovat", se ptate? Tak dlouho, dokud proti nemu povedeme valku - asi. To si lze snadno spocitat.

Vase odsouzenihodne rasisticke postoje vuci Rusum, kteri ziji na uzemi Ceska a nicim se neprovinili, jsou typicke pro dnesni dobu. Je nutne z nekoho udelat "Zlo", abyste se vy sam mohl citit jako "Dobro". A jeste neco: Ty velkoryse dary Ukrajine ze strany nasi vlady sotva plni ucel, pro ktery jsou zamysleny. Mizi na Ukrajine nekde, kde si s nimi nekteri pohadkove masti kapsu, zatimco jini - potrebni stradaji. O tom napsal dnes hezky clanek vas mnohem chytrejsi kolega, ktery ma smysl pro realitu, pan Tomas Prochazka.

R. Gramblička 1.3.2024 8:08

Jestli to, co předvádí naše vláda je pro autora málo, tak to potěš koště...

D. Laurencikova 1.3.2024 8:14

R^

V. Církva 1.3.2024 8:15

Svoje neobolševické šity si nechte, beztak vás za to platí Rusko. Všechny Rusy žíjící u nás bych určitě nevracel, ale je jich hodně, kteří se s podporou velkoruské invaze netají, nebo jsou spící, či skuteční špioni. Ti patří vyhostit nebo do kriminálu.

D. Laurencikova 1.3.2024 8:28

Naopak, vy nejste schopen skryt vase bolsevicko-fasisticke smysleni. A ani tenkrat vas nelze jen tak vyhostit, nebo do kriminalu. Leda az neco konkretniho vyvedete. Pamatujte si to!

A. Renjascu 1.3.2024 8:47

A pane Církvo, jak byste naložil s občany USA, kteří podporovali a podporují invaze USA např v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii (kterou okupují dodnes)... Také byste je vyhostil či je raději dal do kriminálu? A nebo se vám zdá minimálně 4,5 milionů mrtvých v důsledku invazí USA jen za posledních 23 let málo a je to pod vaší rozlišovací schopností?...