15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

VOLBY: Chceme na Hradě důstojného prezidenta?

Prezidentská debata v České televizi (22. ledna) byla učebnicovou ukázkou Babišova komunikačního stylu. Na jasně položenou a opakovanou otázku (ohledně naší pomoci v případě agrese proti Polsku či Pobaltí) odpověděl na první pokus také jasně – jasně negativně. Asi za dvě hodiny se na Twitteru opravil; napsal pravý opak toho, co opakovaně a důrazně tvrdil v Národním muzeu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Doubravský 25.1.2023 15:37

Jsem si jistý, že vás k obraně socialismu nikdo nepovolá. Rovněž nepochybuju, že v případném absurdním sporu by Ústavní (nebo který) soud rozhodl, že váš závazek je "nulitní" - jak byla např. vyřešena platnost závazků z mnichovské dohody. Nejsem právník, třeba to jde ještě jednodušeji. Novou přísahu skládat nemusíte, máme profesionální armádu.

V. Kuhaj 25.1.2023 15:29

R^!

A. Alien 25.1.2023 15:27

Přísahal Pavel (agent Pávek), že bude bránit socialismus? Přísahal. - Bránil ho? Nebránil.

Jako chlap je takovou lží odporný, jako prezident by byl pro smích.

V. Kuhaj 25.1.2023 15:27

Děkuju! Už chápu, proč bude Pavla volit tolik lidí! On je vlastně symbolem úspěšného malého čecháčka, přikrčeného, kabát obracejícího podle větru, tu do SSM vstupujícího, tu do KSČ, tu do Občanského fóra atd. Ano, on to zvládl na výbornou! I při takovém zemětřasu, jaký nám přivodil rok 89, si věděl rady. Bravo! Už je mi to jasnější. Vždyť on je jako my!;-D;-D;-D

A. Alien 25.1.2023 15:25

Přísahal, že bude bránit socialismus? Přísahal. - Bránil ho? Nebránil.

V. Kuhaj 25.1.2023 15:22

Měl emigrovat do země, kde myšlenky míru a socialismu, kterým zasvětil svůj život, přežily. Do Severní Koreje třeba!

R. Doubravský 25.1.2023 15:21

Mám jisté podezření, že důstojnost bagatelizujete jenom proto, že ji Babiš viditelně postrádá. Kdo z nás by chtěl být reprezentován nedůstojně?

V. Kuhaj 25.1.2023 15:20

Rozumím. Když už jsou oba gauneři, a Pavel zjevně větší Babiše, volit Pavla aspoň proto, že je důstojnější. No nemůžu sloužit, nemůžu sloužit...

V. Kuhaj 25.1.2023 15:17

Děkuji za vynikající reflexi!R^!

T. Diblík 25.1.2023 14:47

Odporné bylo nutit dvacetileté kluky k přísaze hrozbou vězení v Sabinově, pane.

J. Bárta 25.1.2023 13:56

Problém je v tom, že se mediím podařilo zmanipulovat větší část národa v neprospěch zdravého rozumu.

P. Vychodil 25.1.2023 13:42

tato otázka je v dnešní situaci naprosto nepodstatná.

Podstatná je budoucnost našeho národa, a uvědomění si, kam nás naše elita vede...

Soros v 1993 prognozoval souboj západu s RF, v rozhovoru zmínil "... the combination of manpower from Eastern Europe with the technical capabilities of NATO would greatly enhance the military potential of the Partnership because it would reduce the risk of body bags for NATO countries, ..."

Dochází vám, co se děje a kam to směřuje ? A chcete alibisticky diskutovat o důstojnosti prezidentského kandidáta ?

Dochází vám, že jsmen jen kanonen futter pro boj v zájmu USA ? Obávám, se, že minimálně 50ti% našeho ovčnstva tento fakt uniká...

Samozřejmě, při dnešním ukotvení (vlezdoprdelismu) našeho státu v řiti bruselu a fašingtonu je směr vlaku do boje na ukrajině nevyhnutelný...

ovšem vždycky je rozdíl mezi hrdým pochodováním na jatka v čele pelotonu, či se pomalu loudat někde na ocase. Proto volím AB, který sice nemá koule dlouho odolávat NATO mašinerii, nicméně bude sypat písek pod jeho kola...zato PP ? Co myslíte ?

R. Toman 25.1.2023 13:40

Jo, takových bylo, a není žádný důvod, aby někdo z nich byl v dnešní době presidentem. I když se jeden z nich tím presidentem stane, bohužel. Jinak, nevím kolik je vám let, já mám doma vojenskou knížku + známku z totalitní ČSLA, nikdo mi po roce 89 nevyzval k její výměně apod., ani k nové přísaze demokratickému státu. Přísaha tedy zůstala v platnosti. A na základě této komunistické voj. knížky bych byl i povolán v případě mobilizace. No, dnes už asi vzhledem k věku ne. Mladší kusy ano.

P. Vychodil 25.1.2023 13:27

R^R^R^

P. Molík 25.1.2023 13:21

Řečeno stručně a realisticky, vážený pane Bárto. Ovšem obávám se, že algoritmy útočnosti nepřátel demokracie z antibabišovského centra budou stále víc variabilní a o to zákeřnější. Ostatně téměř každá moderní zákeřnost má íčkovské zabarvení v duchu podvodné Kubiceho zprávy.

P. Molík 25.1.2023 13:16

Důstojnost je relativizována, důstojně si počínající může být i diktátor polpotovského střihu. Důstojnost je jen povrchní skořápka, pod níž může být nejagresívnější hniloba podobná svojí ničivostí nejagresívnějšímu druhu rakoviny.

R. Doubravský 25.1.2023 13:11

Jinými slovy tvrdíte, že platil závazek bránit socialismus. To je zjevný nesmysl, socialismus už byl po smrti, kontinuita nekontinuita.

R. Doubravský 25.1.2023 13:08

P. Pavel přísahal, jako všichni tehdejší vojáci ČSLA, bránit socialismus - na rozkaz prezidenta a vlády ČSSR. Ten rozkaz ovšem nikdy nepřišel, takže jakápak zrada? Pokud je zradou, že nebránil socialismus i bez rozkazu, pak zradili všichni tehdejší příslušníci ČSLA (snad s výjimkou plukovníka Zbytka, který chtěl poslat tanky na listopadovou Prahu). Jinými slovy, nezradil vlast, možná jen KSČ. Takových bylo ...

J. Bárta 25.1.2023 13:02

Opsáno: Situace bude následující. Když bude v demokratických volbách zvolen Babiš, část společnosti podporující generála Pavla, která se deklaruje jako demokratická a morální, volbu neuzná. Když bude zvolen Pavel, pak část společnosti, které se nadává do dezolátů a lůzrů volbu demokraticky uzná. Když bude zvolen Babiš, bude na hradě jak v obležení. Budou následovat útoky fialových politiků, pražské kulturní fronty a probruselských médií v čele s Českou televizí. Miliónoví chvilkaři budou pořádat pouliční kravály, rozkopávání pokládaných věnců a uličky hanby pro vyznamenané. Pokud bude zvolen Pavel, nastane klid v duetku hradu a Strakovky. Bude klid na práci bruselských satrapů.

R. Toman 25.1.2023 12:56

Ne, nebyl. Avšak kontinuita socialistického práva byla zachována. Tedy to co jste podepsal v době bolševismu zůstalo zachováno i v nástupnické státě. Když jsem se v roce 1980 oženil, tak jsem se nestal v roce 90 nebo v roce 93 svobodným mužem, i když ta oddávající také žvanila něco o socialismu. Můj manželský slib je stále platný. A platná je i přísaha Pávka. Ovšem nic nového pod sluncem, řada kolaborantů s německým nacismem hbitě po válce převlékla kabát, a stali se velkými vyznavači komunismu. Bureš, Pávek stejné hnízdo, stejně odpudivá minulost. Z toho se ani jeden nevykecá.

J. Jurax 25.1.2023 12:53

Zradit ... tak mne napadají naši legionáři za Velké války, co zradili císaře pána ... za první republiky mnozí byli generály ... a jeden takový, za první republiky podplukovník, byl k stáru i prezidentem ...

V. Němec 25.1.2023 12:48

Nejdůstojněji vypadal spalovač mrtvol (Hrušínský). Byl podobně "ulízaný" jako jeden z kandidátů.

V. Němec 25.1.2023 12:44

Vzhledem a vystupováním i Novotný a Husák.

R. Doubravský 25.1.2023 12:42

Ale nebyl zachován socialismus. Znáte text bolševické vojenské přísahy? Stát, který existoval po sametu, už zcela jistě nebyl "socialistický" (změnil se název, zanikla vedoucí úloha strany, maskovaná diktatura proletariátu, společenské vlastnictví výrobních prostředků aj.) a tento stát P. Pavel nikdy nezradil.

M. Grundmann 25.1.2023 12:31

Celý lidský život je jenom předstíráním něčeho, co člověk není. Člověk musí hrát sociální roli podle situací, které si většinou nevybírá. Člověk žije ve společnosti, kde je většina názorů ostatních lidí nesmyslná, a musí se této situaci přizpůsobit.

Nevím, co znamená vojenská přísaha. Já jsem taky složil vojenskou přísahu jako všichni vojáci základní služby. Co pro mě tato přísaha socialistickému státu znamenala ? Bylo to pouze komické gesto. Mimochodem, zradit je možné pouze člověka nebo skupinu lidí, nikoliv nějaký politický systém.

Co znamená obrátit kabát ? Obracím kabát snad každý den podle toho, jak se vyvíjí situace. Člověk musí vyjednávat s ostatními téměř každý okamžik svého života, aby mohl ve společnosti vůbec přežít. A musí přitom používat gesta, pojmy, symboly apod., které si sám nevybral a které mu společnost neustále vnucuje.

Co tedy Petru Pavlovi vyčítáme ? Že pochopil podstatu lidské společnosti ? Že se nenechal zblbnout jako mnoho jiných ? Takového prezidenta potřebujeme. Mimochodem, Babiš je v tomto ohledu hodně podobný.

R. Doubravský 25.1.2023 12:28

Jaká past, proboha, každý ví, co měl odpovědět. Tedy každý, komu něco říká Mnichov 1938.

R. Toman 25.1.2023 12:26

Kde jste na to přišel ? ČR je nástupnickým státem po ČSR, ČSSR a ČSFR, stejně jako Slovensko. A byla zachována i kontinuita se socialistickým právem.

R. Doubravský 25.1.2023 12:19

Ten stát přestal existovat, prostě už nebyl. Jak ho mohl zradit, když nebyl?

J. Novak 25.1.2023 12:06

Tohle kriterium je nesmysl.

Hacha byl take dustojny.

A. Alien 25.1.2023 12:05

Opravit a omluvit se lze - na tom není nic nedůstojného.

Ale zradit jako voják přísahu věrnosti socialistickému státu, to je nedůstojné za všech okolností. Dokonce odporné.