29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Babiš dostal přes nos...

Problém pana Babiše a „korunových dluhopisů“ se v médiích už propírá delší dobu. V posledních dnech však celá věc nabyla na obrátkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 20.3.2017 20:48

Re: Článek pana Doležala je zase dalším důvodem

Asi jste si nepovšiml, že věc Babiš se netýká jen koblihářů. Závidím Vám zjednodušené vidění situace.

Nejsem volič Řepkaře. Jen takový pozorovatel, co ale chodí k volbám. Nikoliv s taškou na koblihy.

J. Vintr 20.3.2017 9:55

Kdyby byla vůle patřičných orgánů

tak se na Babišově "podnikání" dají určitě najít desítky případů, kdy byl porušen zákon. Jenže člověk tak bohatý, vlivný a protřelý si dovede zařídit, aby ta vůle nebyla ...

P. Götze 20.3.2017 10:22

Re: Kdyby byla vůle patřičných orgánů

A kdo tady ty "organy" takto 20 let nastavoval? Nejsou to nahodou uplne ti stejni, krteri ted proti Babisovi tak vehementne vystupuji? V tom je zrejme ten problem. Ono mne totiz prilis nezajima, kdo zakony vyuziva az na hranu. Mne zajima, kdo ty zakony toto umoznujici takto nastavil. Popr. proc to teda nikdo neresil uz v tom roce 2012. Resit to ted pred volbama, to opravdu neni zadne reseni.

J. Vintr 20.3.2017 11:11

Re: Kdyby byla vůle patřičných orgánů

Babiš je mafián už od poloviny devadesátých let a určitě politiku ovlivňoval už mnohem dřív, než do ní sám vstoupil ...

P. Klíma 20.3.2017 9:47

Čím víc

hlupáčkové a vlastizrádci okopávají kotníky Andreji Babišovi, tím víc roste jeho podpora ze strany prostých občanů, Viktorem Hugem označovaných za "sůl země".

Radikální levice stupňuje import nepřátelských etnik a šíří nenávist vůči svobodě slova a vlastenectví. A tím si kope svůj vlastní hrobeček.

V. Batala 20.3.2017 10:20

Re: Čím víc

Větší hloupost jsem nečetl!

J. Vintr 20.3.2017 18:11

Re: Čím víc

před tím slovem "prostých" vám chybí slovo "duchem" ....

K. Luboš 20.3.2017 9:26

Asi takhle:

Ti, kteří nemají rádi pravicové politiky, volí levicové politiky. Ti, kteří nemají rádi levicové politiky, volí pravicové politiky. No a konečně ti, kteří nemají rádi vůbec žádné politiky, volí Babiše!

Žádná „Babišova pseudoaféra“ však nemůže ty posledně jmenované donutit, aby si zamilovali levicové nebo pravicové politiky. Takže ti posledně jmenovaní budou stále volit Babiše. A i kdyby se p. Doležal upsal až k smrti, tak na tom nemůže nic změnit.

P. Klíma 20.3.2017 9:49

Excelentní!

J. Chaloupka 20.3.2017 10:14

Vy znáte nějaké pravicové politiky u nás?

I ti, co se tak deklarují, činy vyznávají levici.

Z. Čábelka 20.3.2017 9:19

Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Sledoval jsem noční záznam z jednání PČR. Jsem přesvědčen stejně jako většina poslanců, že Babiš s celou svojí firmou překročil pravidla slušného a důvěryhodného chování a je na státním zastupitelství a finančním ředitelství prokázat a soudu, že došlo ke dvojímu úmyslnému překročení zákona v jeho výkladu s cílem stát ošidit na standardně inkasované dani. Podivuhodný podíl na vývoji celé kauzy má pan ředitel finanční správy, Janeček. Ve svých projevech před parlamentním výborem a proti němu, zcela ztratil glanc státního úředníka, jak ve znalosti svých povinností konat dozor, tak i svým postavením placené figury skutečného zaměstnavatele, tj. společnosti Agrofert. Jsem zvědav, jak se z této kaše s. Bureš prokouše. Nejspíš nás opět čeká nějaký soudní, opět nestandardní výklad práva.

K. Luboš 20.3.2017 9:35

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Takže se ptám: „Proč nikdo z celé poslanecké sněmovny – třeba p. Kalousek – dosud nepodal na p. Babiše žádné trestní oznámení, když situace je přece tak jasná?“ Každý, kdo ví o tom, že se stal trestný čin, je povinen jej nahlásit. Proč to Kalousek neudělá, proč to neuděláte např. Vy?

A není to náhodou proto, že se žádný trestný čin nestal? Stojí Kalousek i ostatní vůbec o nějaké řádné vyšetřování? A nebylo by pro ně výhodnější, aby rozhodl „hlas ulice“? Prostý lynč jako v letech 50.?

A. Nový 20.3.2017 10:34

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

http://www.denik.cz/z_domova/andrej-babis-obdrzel-trestni-oznameni-celi-mu-kvuli-nakupu-dluhopisu-20170104.html

K. Luboš 20.3.2017 11:41

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Takže celou kauzu necháme na orgány činné v trestním řízení, protože, zaplaťbůh, u nás zdivočelá ulice dosud nerozhoduje o vině a trestu!

Z. Čábelka 20.3.2017 10:48

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Finanční správa vedená panem Janečkem ( podřízený ministra financí)jeho slovy odmítá plnit své úkoly bez předložení důkazů :o)))). Žádost podanou výborem PS PČR o provedení kontroly a získání kompletních informací finanční správou, její ředitel bez tzv. doložení důkazů odmítá. Kruh se uzavřel jako u Ratha ale už i bez soudu. :o) PS odhlasovala usnesení, kterým premiéra úkoluje k vyřešení kauzy p. Babiše do konce dubna.

P. Götze 20.3.2017 10:34

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

No vidite a ja si zase pustil Moravce v nedeli, dve damy, jedna za ANO , druha za ODS. A vite co te pani z ODS vlastne na te kazue vadi? Ona vubec neresila, co je nenebo neni trestne, o tom nepadlo ani slovo, jeji na...anost na babise tkvela pouze a jen v tom, ze babis o ostatnich tvrdi jak vsichni kradou a spini ostatni a pak tohle. A to je cele. Nikdo v tom nevidi trestny cin, protoze tam tezko nejaky je, resp. lze tezko prokazat. Jim jen vadi, jak babis vystupuje. Nic vic. Jinak receno, Predvolebni boj, nic jineho.

Z. Čábelka 20.3.2017 11:05

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Myslím, že k prokázání tohoto podvodu by mohlo stačit prokázat, že jíní kupci na dluhopisy než opět sám Babiš nikdy neexistovali. Stejně tak si myslím, že v období tří dnů, kdy k odkupu dluhopisů, tzv. jinou veřejností mohlo dojít, není problém důkladně prověřit. :o))). Jednostranná účelovost tohoto jednání je i tímto prokazatelná. Pan Babiš prokázal, že jeho nenažranost nezná studu a míru vkusu stejně jako D. Rath. Drzost a božská povýšenost s heslem: "Všichni kradnů, len já ně!" je u těchto morálních gigantů podobně nápadná.

Š. Hašek 20.3.2017 14:28

Re: Babiš šlápnul do mazlavého a smradlavého

Prosil bych paragraf: -slušné a důvěryhodné jednání, překročení -. Číslo. Zákony nejsou Máj od Karla Hynka. Neměly by být, až tak.

M. Šejna 20.3.2017 8:44

užitečný idiot Doležal

Babiš nakoupil korunové dluhopisy svého Agorfertu ze stejných důvodů, jako nakoupil korunové dluhopisy svého Synotu senátor Valenta. Jenže Valenta není ministr financí, takže tomu to Doležal odpustí.

Pan Doležal navíc netuší, že Babiš a Valenta nakoupili akcie zcela legálně ještě před koncem roku 2012, do kdy platila výjimka ve zdanění firemních korunových dluhopisů.

Pan Doležal netuší, že v roce 2012 bylo vydáno minimálně 520 emisí firemních korunových dluhopisů o celkovém objemu 121 miliard Kč, takže ty Babišovy 3 mld. akcií Agrofertu jsou jen drobnou částí celkového korunového dluhopisového byznysu.

Pokud tedy Generální finanční ředitelství rozhodne po nátlaku užitečných idiotů tak, že korunové dluhopisy z roku 2012 se musejí dodatečně dodanit, pak Babiše to sice bude finančně bolet, ale finančně bolet to bude i další tisíce vlastníků podobných firemních dluhopisů. A pokud budou muset tito drobní vlastníci dluhopisů dodatečně uhradit daň, naserou se na ty, kteří touhle střelbou proti Babišovi trefili úplně někoho jiného. Navíc dojde k paradoxní situaci, kdy se státní pokladna nezvykle napakuje o dodatečně zaplacenou daň a Babiš nakonec bude hrdina, že úmí skvěle hospodařit se státními penězi.

Takže jen houšť. Bojem proti Babišovým dluhopisům spějeme k dalším hospodářským zázrakům téhle vlády a rekordnímu úspěchu Babiše ve volbách. Ale tohle užitečným idiotům typu Doležal nebo Kalousek nikdy nedojde.

M. Těhanová 20.3.2017 9:09

Re: užitečný idiot Doležal

Mýlíte se. Babiš SI JE, jen PRO SEBE, vydal těsně před koncem roku 2012, aby měl možnost si je výhodně od sebe koupit. Nevím, jak to měl Valenta, ten je pro mě také člověk nízkých morálních kvalit, ale není ministr financí.

K. Luboš 20.3.2017 9:16

Re: užitečný idiot Doležal

Vždy jsem myslel, že právo zná pouze termíny „po“ a „před“. Nyní zde ale mámě termín „těsně před“. A tím se jako myslí co? Jak „těsně“ musí být to „těsně před“, aby to nebylo „před“, ale vlastně až po? Kdo to stanoví?

M. Těhanová 20.3.2017 9:22

Re: užitečný idiot Doležal

Zkrátka mu někdo poradil, že to musí stihnout do konce prosince, což se mu podařilo. Je to stejný švindl jako se solárníma elekrárnama. Taky to stihli spustit až v následujícímm roce. Paralel by se jistě našlo víc.

K. Luboš 20.3.2017 9:38

Re: užitečný idiot Doležal

Takže když např. přijdu do divadla v 19:59 a představení začíná ve 20:00, tak jsem se do divadla dostal švindlem?

M. Šejna 20.3.2017 9:48

přesně tak, pane Luboši

švindloval jste a hlavně jstě vyrušil poctivku Těhanovou, která v tom dívadle seděla už ráno den předtím.

Z. Čábelka 20.3.2017 9:30

Re: užitečný idiot Doležal

Zákon má a musí mít všem známý výklad a účel. Vydávání korunových dluhopisů ve prospěch pobídky v podnikaní v něm zahrnut rozhodně nebyl! Tento fígl byl mj. zneužit celkem 550 emitenty a pan Janeček čeká na doručení důkazů, aby prý mohl jeho úřad konat! To je komedie! Kontrola EET je tímto vyjádřením ředitele finanční správy postavena jen na udáních?! Takto by se Babiš slávy z EET na výběru daní nedočkal.

M. Šejna 20.3.2017 9:43

paní Těhanová

já myslel, že nechápajícím je tady jen geront Doležal. Ale mám pocit, že Vy mu zdatně sekundujete.

Takže znovu speciálně pro Vás: pokud se Generální finanční ředitelství pod "tlakem rozhořčeného lidu" rozhodně vydat metodiku, podle které budou muset vlastníci dodanit výnosy z korunových akcíí, pak nastanou tyto skutečnosti:

1) nasere se tím hromada vlastníků korunových akcií, z nich Babiš je jen jedním z ních. Volit pak tito nasraní a většinou bohatí voliči nebudou ty strany, které dodatečné zdanění zavinily. Volit budou stejně postiženého - Babiše.

2) státní pokladna získá neplánovitě dost zajímavý dodatečný výnos daně z příjmu od vlastníků korunových akcií. Státní rozpočet tak bude mít lepší bilanci a hrdinou bude kdo? No přece ministr fiancí - Babiš.

Ale pokud tohle nechápete stejně jako to nechápe Doležal či Kalousek, pak se nedá nic dělat. Platí pravidlo, že užiteční idioti a iniciativní blbci jsou horší než třídní nepřítel.

K. Vyšata 20.3.2017 11:11

Re: užitečný idiot Doležal

Příklad, který předvedl Kalousek se státními korunovými dluhopisy, našel následovníky. Pomalu, postupně se přidávalo, jak množství, tak úrokovým výnosem. Stát, potažmo ministerstvo financí pod vedením Kalouska reagovalo jako vždy váhavě. Stačilo vydat varování, že každé vydání korunových dluhopisů bude prověřováno jako pokus o vyhnutí se daní. Nestalo se. Tak je pochopitelné jednání Babiše, jeho právníci vzhledem k nečinnosti státu dospěli k poznání, že korunové dluhopisy byly úmyslná akce k vyždímání státu ze strany Kalouska a je nepostihnutelná. Tak Babiš, v té době podnikatel udělal to co mnozí jiní. Je přeci úplně jedno jestli je ten co (podle antibabišovců) vydal a koupil dluhopisy vrátný, žena v domácnosti, nebo poslanec.

Krouží se dost trapně kolem podstaty problému, víme o konkrétním člověku, který dal příklad jak se dá nejasnost v zákoně využít k obcházení podstaty zákona. Tak by bylo vhodné začít u toho začátku......

J. Prikner 20.3.2017 18:09

Re: užitečný idiot Doležal

Je to reálný rozbor situace. Vše bylo provedeno přes Kalouskův zákon jako zákonná optimalizace daní. To, že do toho Doležal přimíchat nějakou výzvu toho zmetka Šafra svědší jen o tom, že je opravdu idiot.

F. Navrátil 20.3.2017 8:36

Babiš má nos!

Poslanci mají tak malou důvěru občanů, že každé pohrdání a kopání do sněmovny má pozitivní dopad na volební preference. Většina poslanců nejsou nic jiného než nuly připsané na volební seznamy stran.

J. Chaloupka 20.3.2017 8:31

A nejhorší je, že ANO má pořád kolem 30%.

To musí opravdu štvát. Zejména takového Kalouska, kterému Babiš uzmul jeho finanční křeslo. A ta jeho TOP09 se třese, jestli se do parlamentu vůbec dostane.

Pane Doležale, začněte prosím psát doma paměti, a nechte už toho Psa.