24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

STANOVISKO: Na straně vrahů

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 30.5.2024 18:37

Soudružka Konečná je mi velmi sympatická. Komunistická strana se pod jejím vedením dostala pod čáru ponoru, ona sama díky EU a západním imperialistům vzlétla do nadnebeských výšin bohatství a výhod, které by jí nebyl schopen poskytnout ani sám Iljič s Vissarionovičem. ;-D;-D;-D

O. Zuckerová 29.5.2024 13:15

Nekonečná kráva...

P. Fialek 30.5.2024 7:34

vzácná sebekritika

H. Lukešová 29.5.2024 12:59

Bývalá americká velvyslankyně při OSN Nikky Haley navštívila Izrael, spatřila zasažené kibucy, mluvila s přeživšími masakru ze 7.října 2023, konkrétně přeživší masakru na hudebním festivalu Nova, kde teroristé zavraždili 360 Izraelců, znásilnili bezpočet izraelských žen, dalších 40 Izraelců odvlekli odtamtud jako rukojmí do Gazy, posléze napsala na izraelskou raketu vzkaz "skončete s nimi (s teroristy).

Amerika miluje Izrael". Většina Američanů, přes 80%, stále podporuje Izrael, i američtí studenti, ti pro-Hamás naci křiklouni na amerických univerzitách tvoří jen zanedbatelnou menšinu, byť velmi hlasitou a agresivní. Donald Trump slíbil, že pokud vyhraje americké volby, vyčistí americké univerzity od hamás studentů, cizí státní příslušníky deportuje do země původu.

Americké vlastenecké studenty také velmi pobouřilo, když propalestinští studenti se snažili sundat a znesvětit americkou vlajku a nahradit ji vlajkou palestinskou. Pochopili, že nenávist pro-Hamás studentů není namířena jen proti Židům a Izraeli, ale i proti Americe a křesťanské civilizaci. Nenávist pro-Palestinců nekončí jen u Židů, ale postupuje dál. Tak posléze i mnozí američtí nežidovští studenti začali vyjadřovat solidaritu s židovskými studenty, kteří čelí kruté šikaně ze strany propalestinských aktivistů.

H. Rybnická 29.5.2024 14:31

On opravdu míní "vyčistit" US univerzity od studentů cizí státníh přískušnosti? To bude platit i pro evropské studenty. Pokud vím. musí studující za univerzitní US vzdělání platit dost vysoké poplatky.

Trochu to působí jako NS doktriny.

H. Lukešová 29.5.2024 14:42

Ne, pouze násilné zahraniční pro-Hamás studenty z muslimských zemí, kteří se snaží uchvátit americké univerzity a nastartovat protizápadní revoluci. A to by byl krok správným směrem. Nikdo nemá právo dělat násilné výtržnosti šikanovat kohokoliv na základě jeho rasy či vyznání.

H. Rybnická 29.5.2024 14:53

V SRN je ten vůdce těch demonstrací za kalifát německý státní příslušník.

H. Lukešová 29.5.2024 15:27

Konvertita? To je samozřejmě velký problém, toho nelze deportovat, ale potrestat podle práva, odsoudit k odnětí svobody podle německého trestního zákoníku.

P. Diviš 29.5.2024 16:13

Spíš asi druhá, nebo Xtá generace připrchlíků. Názorná ukázka úspěchů integrace.

H. Rybnická 29.5.2024 18:24

Určitě ne. Je jeho právo demonstrovat proti komukoli a proti čemukoli a hlásat cokoli. Zde stav věci z dnešní perspektivy (překladač google):

Jedna věc je jasná: požadavek na chalífát je protiústavní – a zároveň se na něj vztahuje svoboda projevu. Takové výzvy nebo plakáty mohou být pro trestní právo relevantní pouze tehdy, pokud existují konkrétní prováděcí plány a jsou aktivně prosazovány. Podle současných znalostí probíhala demonstrace v Hamburku poklidně, nedocházelo k žádnému násilí ani škodě na majetku, ani se neozvaly výzvy ke spáchání zločinů.

V. Petr 29.5.2024 21:52

Tak zkuste oslavovat soudruha Hitlera.

H. Rybnická 29.5.2024 23:06

Pokud nemate vecny prospevek tak byste se nemel ucastnit diskuzi dospelych

J. Jurax 29.5.2024 17:29

Jo.

A není to německý státní příslušník takzvaně s kořeny někde v nějakém Muslimstánu?

R. Pavlik 29.5.2024 12:50

40 000 MRTVÝCH ŽEN A DĚTÍ ZA PŮL ROKU. No nevím na čí straně ta paní stojí. Ale jedno vím jistě, až Fašington změkne v kolenou, tak bych rozhodně nechtěl být židem.

H. Lukešová 29.5.2024 13:09

Během této války Izraelci zabili 14 tisíc teroristů a 16 tisíc civilistů. To je poměr přibližně 1 terorista na 1,3 civilisty, což je nejnižší počet civilních obětí v dějinách válek.

Izraelští vojáci bojují čistě, férově, Američané v Afghánistánu a Iráku pozabíjeli větší množství civilistů. Rusové na Ukrajině také usmrtili bezpočet ukrajinských civilistů.

Jinak v Africe probíhá skutečná genocida černých křesťanů. Ty vyvražďují arabští muslimové za naprostého nezájmu mezinárodního společenství, sdělovacích prostředků a významných politiků. Prý na černoších záleží, ale ne na všech. Na černých křesťanech v Africe nezáleží. A ti jsou zabíjeni strašným způsobem, po způsobu 7.října 2023, která zakusili Židé.

Když pochybí Američané, Rusové, nikomu to nevadí, když páchají genocidu Arabové, opět naprosto OK, ale když se Židé brání genocidě, hodlají se mírotvůrci pokakat. Naopak ti, co obviňují Izrael z genocidy jsou sami antisemité, neb chtějí ponechat u moci genocidní Hamás, který chce vyvraždit jednoho každého Žida a Izrael učinit neschopným se bránit.

Souhlasím se slovy Nikky Haley, nechť Izrael úspěšně zničí Hamás a pak v Gaze bude klid.

H. Rybnická 29.5.2024 14:33

Šetnáct tisíc civilistů ženských a dětí? Pomalu s přestávám divit tomu předsedovi soudu v den Haagu. Pro paní Lukešovou jsou zřejmě děcka v Gaze odpad.

H. Lukešová 29.5.2024 14:39

Ne, nejsou pro mě odpad, číslo se zdá děsivé, ale všichni ostatní bojují mnohem hůře. A tyto oběti jsou nešťastné vedlejší ztráty, za které může Hamás, který prorostl skrz na skrz celou Gazu, proč Hamás působí mezi civilními objekty, proč vy(zne)užívá obytné domy, školy, mešity a nemocnice? Jak má Izrael lépe bojovat v tak hustě zalidněné oblasti? Izrael nemůže jinak. Nemůže.

A proč se prosím nevyjádříte k Rusům, Američanům a Arabům páchající mnohem horší činy? Praktikujete vůči Izraeli dvojí metr a to je antisemitské.

Samozřejmě, že soud v Haagu je ubohou fraškou, ale to není nutné již rozebírat, vyšlo o tom spousty článků.

H. Rybnická 29.5.2024 14:53

Vyjádřím se k Rusům a iným pokud se bude o tematiku jednat, jinak je to odbočování. A ospravedlnovat "neštastné vedlejší ztráty" je nelidská výmluva a omluva.

H. Lukešová 29.5.2024 15:16

A jak byste jednala lépe? Ono se to dobře radí z teplíčka domova, ale situace na bitevním poli je složitá, moc složitá.

Není to odbočování, všichni Rusové, Američané, kteří zabili 6 civilistů na 1 teroristu a Arabové jednají násobně hůře.

Izrael vede obrannou válku, že při ní umírají civilisté, je pravda, je to smutné, moc smutné, ale pro Izrael je to neštěstí, pro Hamás požehnání. Izrael není vinný civilními ztrátami v Gaze. Civilní oběti jsou nevyhnutelné pro každou válku.

H. Rybnická 29.5.2024 15:19

Paní Lukešová nejsem v detailech. Ovšem zaáží men to, že zřejmě půl světa je názotu že se civilní oběti dají jaksi omluvvit. Nedají. Je to stejná hrůza jako přepadení samé.

H. Lukešová 29.5.2024 15:26

Paní Rybnická, co říkáte zabitým německým civilistům, ženám i dětem, při spojeneckých náletech v průběhu druhé světové válce? Také to byli civilisté a ne nacisté, kterým bychom to i mohli přát.

Vy sama tvrdíte a právem, že nebyli všichni Němci nacisté a při ohnivých kobercových náletech na Hamburg, Brémy a Drážďany zahynulo tisíce německých civilistů. Byli západní spojenci VB a USA a její představitelé Churchill a FDR a Truman stejní jako nacisté?

To můžeme prohlásit, no nacisté vraždili židovské děti v plynových komorách ve vyhlazovacích táborech v Polsku, ale západní spojenci spalovali německé děti při náletech a že je to stejná hrůza, spojenecké nálety jako plynování židovských dětí.

H. Rybnická 29.5.2024 18:36

Paní Lukešová, ještě jsme si na tu demokracii nezvykli. Prý začíná ve vlastní hlavě a trvá to dlouho než si ji osvojíme.

Násilí na civilistech je ZLOČIN (ostatně nejen násilná smrt, ale také vypuzení z vlastního příbytku, země, necht trpět hladem, bídou a nouzí atp.). A je úplně jedno, zda se jedná o násilí 7.10. nebo na děckách v Gaze, nebo i na civilistech Dráždan (kdysi jsem měla kolegu, který to zažil). . Jen jsme si to myšlení ještě moc neosvojili.

Zločin ovšem zaslouží trest a domyšleno do konce - i Churchill by asi dnes byl soudně stíhán. Měl by samozřejmě vynikající obhajobu a pravděpodobně by vyšel bez trestu, ale před soud by patřil (ostatně jako i Beneš, jak správně podotkl Schwarzenberg). Proto také nejvyšší soudce vydal zatykač nejen na vůdce Hamasu, ale také na pana izr. premiera. Všichni mají možnost, se hájit a premier dobré argumenty, ale soudnímu řízení se nesmí (alespon teoreticky) vyhnout. Zločin je zločin. Proto má ta socha spravedlnosti také pásku na očích.

H. Lukešová 29.5.2024 20:04

Jenže Izrael bojuje v existenční válce o své bytí a nebytí, proto považují za naprosto obludný krok vydání zatykače na Bibiho (Netanjahua) a Gallanta. Dát tyto dva pány na stejnou úroveň jako zabijáky Hamásu, taková rovnice vážně musí urazit celý Izrael.

Žádná země by si nemohla nechat takovou řezničinu spáchanou 7.října 2023. V přepočtu na oběti by teroristé zabili kolem 50 tisíc Američanů a jsem si jistá, že by Američané spálili nepřítele na uhel, nenechali by v zodpovědné zemi kámen na kameni. Jenom v morálně zkaženém světě se soudí a žaluje oběť.

Netanjahu, premiér demokratické země, vede spravedlivou válku, civilisté, z nichž mnozí podporují Hamás, jak správně podotkli pánové Kuhaj, Jurax a další jsou neúmyslné oběti, vedlejší ztráty, zatímco teroristé Hamásu systematicky, vědomě a krutě vraždili tím nejhorším způsobem. Izrael se vážně nemá nikomu za co omlouvat.

A. Teplý 29.5.2024 21:17

Uvědomujete si, že mezi Izraelem a Palestinci de facto probíhá krevní msta ?

Tj. když Izraelci za 1 Žida zabíjjí 35 Palestinců, jediná přijatelná odpověď je za 1 Palestince zabít 35 Židů ?

To už nejsou malá čísla - teď je pro Palestince "věcí cti" zabít 1 250 000 Izraelců.

H. Lukešová 29.5.2024 21:24

Ano, probíhá. Souhlasim. V Chartě Hamásu se píše, že je povinností každého bojovníka Hamásu zničit Izrael a zavraždit všechny Židy kdekoliv na světě, což zahrnuje zhruba 15 milionů lidí. Otázkou cti teroristy Hamásu je zabít všechny Židy. Ne jenom izraelské, ale i ty žijící v jiných zemí.

P. Diviš 29.5.2024 16:18

Ne, opravdu nejste. Je otázka terminologie, zda omluvit nebo vysvětlit. Jedna věc ale je "vytčena před závorku": To, co udělali, nesmí Hamásu a dalším teroristům projít. Je smutné, pokud při tom zahynou ti, kteří jeho čin jen oslavovali, možná, že vyjímečně i ti, kteří to jen strpěli (těch bude hodně málo). Natož kdyby zahynuli i ti, kteří proti tomu protestovali (byli nějací?). Ale vzhledem k okolnostem skrývání Hamásu a jiných teroristů mezi těmi ostatními není vyhnutí.

L. Kuča 29.5.2024 17:18

To není výmluva, to je realita. A nedělejte si iluze, že nás všechny, včetně obyvatel těch států jejichž vedení je natolik bezmezně tupé, aby uznalo Palestinu jako státní útvar, nevnímají jako "bílé Židy" a izraelské přisluhovače. Být zrovna v onen nešťastný říjnový den v inkriminovaném izraelském pohraničí, tak vemte jed na to, že by si s radostí zahráli fotbal s Vaší hlavou. Drtivá většina populace nás kvůli své zvrhlé ideologii, kterou nelze nazývat ani omylem náboženstvím, téměř bezmezně nenávidí, z našeho vyhlazení by se radovali a jakkoliv je smrt nezúčastněných, kam zejména malé děti patří smutnou a tragickou kapitolou všech ozbrojených konfliktů, tak zrovna v tomto případě je naprosto neúměrně akcentována, už proto, že téměř všechny podobné válečné situace jsou v tomto ohledu mnohem nespravedlivější (početní ztráty teď nepoměřuji), už proto, že tady je viník přímo ukázkovýa příčina tohoto násilí prostupuje celou palestinskou společností. Ale holt jiní mrtví nemají takové PR.

H. Rybnická 29.5.2024 18:18

A co tím míníte říci?

V. Petr 29.5.2024 17:33

Ve skutečnosti má vlastní voják nekonečně větší cenu, než nepřátelský civilista. Pokud obyvatelům Gazy vadí civilní oběti, ať kapitulují.

Jak říká sovětský velitel v jednom německém filmu "Útok bude samozřejmě veden s podporou těžkého dělostřelectva. Neobětuji pro falešný humanismus životy našich vojáků..."

V. Kuhaj 29.5.2024 16:32

Vojáci Hamasu se mezi nimi skrývají, právě proto, aby ty civilní oběti byly. Jinak by byl Izrael bezmocný. Vydírat u ubohými dětmi bych se nenechal. Už proto, že existuje dostatečný počet záznamů, kterak "ubohé palestinské děti" házejí šutry na Izraelské vojáky. A najděte si video se Shani Loukovou na tom voze pod nohama palestinského civilisty, jak jí uráží ještě po smrti. Vedle stojí ubohé palestinské dítě ve věku tak patnáct, šestnáct, a plive na ní. Vy se nedivíte soudci v Haagu? Já se divím Izraeli, že nepoužívá napalm a fosfor.