30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Další kouřová clona na ministerstvu

Před několika dny proběhlo médii zpráva o tom, že nová ministryně školství paní Valachová dá našim dětem oběd zdarma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 6.11.2015 8:31

Re: účelem ZŚ je hlídání dětí,

Valachová tak jako jiní vizionáři skončí a přijdou jiní kteří se opět budou starat o naše dobro.Voliči volí stále stejné politické sígry a potom se diví.

B. Hudzieczek 5.11.2015 22:46

Re: Přírodní vědy a tedy i matematika,

Ujistuji Vas, ze I vyjadrovaci schopnosti - tedy znalost jazyka - jsou stezejni. Vzdelany clovek musi umet stat na obou nohou - prirodni I humanitni, jinak se z nej stane sice inteligentni, ale tupy technokrat.

J. Jurax 5.11.2015 22:33

Re: Přírodní vědy a tedy i matematika,

Blbost. Data do Excelu naklofe i cvičená opice a grafy to už udělá samo.

Ono jde spíš o hovada matematicky nevzdělaná, nepochopující, co vlastně ty tabulky, statistiky a grafy říkají, k čemu jsou. A hovada matematicky nevzdělaná ty tabulky a grafy vymýšlející, aniž by tušila, na co budou ... hlavně když máme tabulku udávající průměrnou potřebu hodin matematiky na průměrného žáka vyučovaného průměrným učitelem na průměrné škole za ideálních podmínek.

J. Jurax 5.11.2015 22:26

Re: účelem ZŚ je hlídání dětí,

No a co? Negramotné, ergo obtížně zaměstnatelné, neschopné se orientovat ve společnosti, zaostalé, tudíž v dospělosti další příjemci dávek. No a co? Ty gramotné se budou dřít do úmoru, aby jim stát polovinu a víc jejich výdělku sebral, aby bylo na ty negramotné. A stát se bude dál zadlužovat ...

A negramotné děti se budou v dospělosti množit - a myslíte, že poženou potomky do nepovinné školy? Dítka by to stresovalo, taky je to nákladné ... tohle mi nepřijde jako správná cesta.

J. Plíva 5.11.2015 16:33

účelem ZŚ je hlídání dětí,

jak bylo správně řečeno před mnoha lety v "Jistě, pane premiére" - episodě věnované reformě školství. Jenže proč by mělo být hlídání dětí povinné?

Na námitku, že nebude-li povinná základní docházka, zůstanou některé děti negramotné, je nutno odpovědět realisticky: No a co?

J. Slanina 5.11.2015 12:46

Re: Přírodní vědy a tedy i matematika,

Když já začínám mít takový nejasný dojem, že na významná (tedy rozhodovací) místa včetně ministra(-yně) se už dostávají tvorové generačně matematikou či jakoukoliv vědou netknutí.

R. Langer 5.11.2015 11:56

Re: Přírodní vědy a tedy i matematika,

To je bohužel dojem ZCELA MYLNÝ. Důležité totiž je, k čemu se ty tabulky POUŽÍVAJÍ, a jaký mají REÁLNÝ VÝZNAM A ZPĚTNOU VAZBU.

Samotné vyplňování jakýchkoliv tabulek je jinak zcela bezpředmětné a s matematikou či dokonce logikou nijak nesouvisející.

D. Green 5.11.2015 11:53

Re: Autore, jste divný Svobodný. Jak to, že vás neirituje

Haf, haf, spontánní neřáde. :))))

K. Janyška 5.11.2015 10:43

Autore, jste divný Svobodný. Jak to, že vás neirituje

slovo projekt, které člověk slyší na každém kroku. Vy fakt nevíte, že socialismus je projektem na zorganizování nezorganizovatelného, tedy spontánního řádu lidského světa a že nadužívání slov pozitivní, projekt, příběh a tak je jen taktika socialistů k tomu, aby lidé tato soba ztotožnili s dobrým ? Jenže ona jsou v tomto pojetí a obsahem vrcholně zlá a zločinná. Jsou podstatou socialismu. Je to pokus život bez tradičních principů a morálky. Ten však není možný. Vždyť každého z nás řídí 24 hodin denně soukromé právo, takto hlavní produkt rostlého spontánního řádu lidské interakce, který je lidského světa neodstranitelnou podstatou... Dzp.

B. Mráz 5.11.2015 9:02

Re: Přírodní vědy a tedy i matematika,

Podle vševlády nejrůznějších tabulek, grafů a výpočtů  mi připadá, že ve školství nyní rozhodují matematicky vzdělaná hovada...

I. Dekyský 5.11.2015 3:43

Přírodní vědy a tedy i matematika,

jsou zásadní pro gramotnost, to ostatní je podružné. Dokud tohle ti, kteří rozhodují, nepochopí, absolutně nic se nezmění. O školství nesmí rozhodovat žádné humanitně "vzdělané" hovado, jinak to vždy dopadne katastrofálně.