3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

POLITIKA: Zamyšlení nad osamoceností Ratha

Je čas k zamyšlení, proč Rathovi nechce ČSSD pomoci, dokonce mu ani nezaplatila advokáta Sokola, který jinak pracuje pro Rathovy méně významné figury namočené do stejné korupční kauzy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavlovský 3.9.2012 1:16

Rath přece není zdaleka jediný náš politik,

který legálně nevysvětlitelně zbohatl. Samozřejmě je vždy otázka jaké % "odštěpu" šlo  do pokladny partajní a jaké bylo "malá domů".   U Rátha to byla asi "velká domů".

ČSSD není na své hodné hochy nijak přísná. Grossovi neudělala nic, Pallas sice už na hejtmana nekandiduje, ale jinak také nic.

V kažém případě se ČSSD zachovala v této kauze daleko chytřeji, než Kalousek a Nečas v kauze CASA a násl. (vyhození Pospíšila a Lessyho). Pravice teď kvůli tomu prohraje  - po zásluze - volby.

M. Trhlík 3.9.2012 6:13

Re: Rath přece není zdaleka jediný náš politik,

Pane Pavlovský, u nás se vše řídí heslem, že čas vše zahojí.Každý z nás si jistě vzpomene na desítky zapomenutých a zapomínaných lumpáren, kde nikdo nikomu nic nedokázal i když vznikají stamilionové škody. Tak prošlo i MS v klasickém lyžování,PROMOPRO,transportéry,letadla, zpackané privatizace, pozoruhodná zbohatnutí řady politiků, kteří jsou sice předmětem kritiky, ale důkazy chybí a oni se jen smějí.Rath je v současnosti asi jediným zajímavým řešeným politikem.A těm ostatním, kterým se nic nedokázalo, to jen vyhovuje,  protože pozornost je upřena na někoho jiného.A věčné argumenty ve smyslu, jak nám komunisté vymývali 40 roků mozky, patří komu ? Jak tak pozorují,drtivá většina lidí je naprosto se vším "vyrovnaná" a vše je jim jasné.Tak kde jsou ti pomýlení komunisty? Mluvit o několika generacích mi připadá alibistické a navíc jak to budeme dlouho používat? A živíme se pořád dokola problémy, které nás jen brzdí,

P. Pavlovský 3.9.2012 6:30

Re: Rath přece není zdaleka jediný náš politik,

"Rath je v současnosti asi jediným zajímavým řešeným politikem" - zapomínáte, že kausa CASA se teprve rozjíždí, ovšem Parkanová už stíhaná i vydaná je! Teď už jde jenom o to, co si vybere: do vazby nebo zazpívat (ale ne Dobrý den.....)?

T. Vodvářka 3.9.2012 6:25

Re: Malá poznámka jazykovému puristovi

Pane Pavlovský, jen Vám chci připomenout, že hejtmanem MS kraje je ing.Jaroslav Palas. Pallas bylo jméno Pallas Athény - řecké bohyně moudrosti, spravedlnosti apod. Lze pouze váhavě připustit, že pokud by současný hejmtan MS kraje žil v době helénské, možná by za své činy /t.č.členství asi v 5. politické straně v pořadí a nepokrytá zlodějna/, byl jmenován bohem vyčůranosti.

P. Pavlovský 3.9.2012 6:35

Re: Malá poznámka jazykovému puristovi

Máte Recht, s Řeckem by mohl mít Palas společnou maximálně tu korupci - to ale jde o současnost a ne o antiku.

Kdyby Palas žil v antickém Řecku, asi by doplatil na institut ostrakismu :-).

O. Mayer 3.9.2012 12:17

Re: Malá poznámka jazykovému puristovi

.. což ovšem by také ovšem nebylo žádné řešení, protože by si sebou pravděpobně odnesl celý svůj majetek. Např. takový Krejčíř se dobrovolně sebeostrakizoval nejprve na Seychelách a posleze v JAR.   Nebo zase  Themistokles po té zachránil svoje město, celé Řecko (a potažmo možná i charakter evropské civilisace) byl ostrakizován a zbytek života dožil spokojeně jako perský satrapa.