26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

POLITIKA: Ukrajinizace ČR na postupu

Když jsem před více než deseti lety poprvé použil výraz „ukrajinizace“ při popisu vývoje naší politiky a ekonomiky, většinou jsem nebyl pochopen. Dnes už nejsem jediný, kdo jej používá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 7.11.2015 7:17

Ukrajinizace je tady skutečně již přes 20 let -

pokud ji chápeme jako rozparcelování státu mezi soukromé oligarchické subjekty. Dvojku zařadil Topolánek-Dalík. Bureš teď zařadil už trojku.

E. Erat 5.11.2015 17:23

Žádná ukrajinazace nenastává,

co nastává a má stále hlubší kořeny je eurokrajinazace,tedy podléhání ČR zločinné organizaci.Až,se autor oholí tak možná prozře.Možná.

V. Kusý 5.11.2015 17:51

Re: Žádná ukrajinazace nenastává,

Jistěže, nemůže nastat něco, co už je skutečností.Tomuto státu může věřit akceschopnost jen naiva, nebo hlupák.Optimista ne, to by patřil do jedné z prvních dvou kategorií.

V. Vaclavik 5.11.2015 15:05

Reseni

Jakekoli reseni vyzaduje abychom se my, kteri vime lepe, dali dohromady a odmitli nechat se feudalne zotrocovat spolecenskym povlem mezi nami.

Demokracie kdyz je bezbreha, kdyz je odvisla od vetsinove libovule, nemuze nez dospet do stadia nadvlady jednech nad druhymi, protoze vzdycky se najde dost tech, kteri chteji ovladat jine a demokracie se stava jejich opratemi a sedlem, kterymi osedlaji ty, kteri sami ovladat jine nechteji, ale nevi lepe a proto se nechaji zaprahnout ve jmenu uslechtilych cilu, nabulikovnych jim temi aspirujicimi na pozice kocich...

Kdybychom se dali dohromady, i kdyby nas byla mensina ale kdybychom vedeli ceho chceme dosahnout, jsem si jisty, ze bychom toho dosahli sice revolucni, ale sametovou cestou. Neslo by ovsem o zadne reformy, reformy jsou vzdy pro kocku, slo by o revoluci ve stylu jako kdyz napriklad Americane odmitli nadvladu monarchie, slo by o stejny princip, o odmitnuti nadvlady jinych obcanu nad nami. V nasem pripade jde o nepritele vnitrniho a to ve vice, nez jednom smyslu. Abychom se totiz mohli dat dohromady, musime zapudit doktrinu kolektivismu uvnitr nas samych. Ta zpusobila, proc jsme si nechali nasadit oprate v prve rade, proc nad nami ma ten levicovy spolecensky povl takovou moc.

B. Rameš 5.11.2015 10:47

To je jistě všechno pravda,

bohužel se demontáž zhoubně rozbujelého státu nenásilnou metodou nikdy nikde nepodařila (pokud mi tedy paměť sahá), protože to prostě odporuje přírodním zákonům. Jediný způsob, který byl historicky úspěšný, byl násilný a taky pěkně nesametový převrat. I to jen dočasně, po čase se vše vrátí do starých kolejí. Zdá se mi, že v tomto vývoji demokracie poněkud selhávají.

V. Vaclavik 5.11.2015 12:09

Re: To je jistě všechno pravda,

Do demokracie je potreba zabudovat jasne vyhranicene oblasti, hranice kompetenci, vyznacujici veci, o kterych lze lidove hlasovat a o kterych nikoli. Urcujici hranici by mela byt prava cloveka na svuj zivot a vse co s tim souvisi - tedy hlavne pravo cloveka moci se o svuj zivot a svych blizkych starat tak, aby se mu do toho nezvani 'pomocnici', nebo parazite, nepletli svymi regulacemi omezujici jeho konani, svym odsavanim jeho vydelaneho zivobyti do svych parazitickych kapes...

K. Janyška 5.11.2015 10:35

Jsem s vývojem naší ekonomiky i politiky vcelku

spokojen, i když bych některé politiky nejraději neviděl, zejména Babiše. Absolutně nespokojen jsem však s politikou EU, která ani jiná, než zločinná, být nemůže, neboť je rudočerná, tedy socialistická. Musíme odsud. V pravý čas a za správných pro nás okolností. My máme na víc, než na hloupou a zločinnou evropsku legislativu, které plně podléháme a nejsme tedy svobodným státem. Není nám povoleno, ostatně jako žádnému menšímu státu Evropy, se adaptovat na rostlý spontánní řád Evropy svými vlastními, tedy nejefektivnějšími, prostředky a zásobami... Dzp.

D. Green 5.11.2015 12:00

Re: Jsem s vývojem naší ekonomiky i politiky vcelku

Spontánní neřáde, zas vám neprošel záměr zateplit z peněz EU vaši zemljanku ? :)))

V. Kusý 5.11.2015 19:26

Re: Jsem s vývojem naší ekonomiky i politiky vcelku

Že by soudný člověk, který sleduje dění v tomto státě a živí se sám, není přisát na státní cecíček, byl spokojen, to je pro mne novum.Chválí ti, kteří víc berou, než dávají, bez ohledu na to, jakou teorií se při tom ohánějí.Spontánně se adaptují, leč avšak za svoje by to víc bolelo, žééééééééé :-)))

I. Schlägel 5.11.2015 9:23

Lidí závislých na "živiteli" jménem stát

neustále přibývá, tudíž zároveň přibývá voličů těch politických stran, které slibují "jistoty a prosperitu". K alespoň částečnému naplnění volebních slibů je potřeba stále vyšší daňové zatížení. Už není nikdo, kdo by redukoval nenechavou ruku státu, protože většina má zájem na tom, aby stát svou roli posiloval. Cesta do další verze socialismu nás nemine. Symptomy jsou snad viditelné i laikům.

P. Lenc 5.11.2015 8:47

Píši to

znovu a znovu.Máme pouze to, co si jako občané volíme.Zatím svobodně.

V. Kusý 5.11.2015 19:30

Re: Píši to

Bohužel se zánikem monarchie a svržením kletých Habsburgů zanikl také víc než chvályhodný princip.Totiž, že volit mohl jen občan, který odvedl na daních ročně částku 30 zlatých konvenční měny.Být to tak dnes, nevolili by ani politici :-/ Tempora mutantur.Ale vládneme si sami a výhod toho užíváme prostřednictvím svých volených zástupců....

M. Štěpánková 5.11.2015 7:29

díky za článek,

ale jak z toho ven? Vláda si de facto kupuje hlasy voličů dávkami a těch hlasů, které se bojí, že přijdou o živobytí je asi vcelku dost.

D. Green 5.11.2015 12:03

Re: díky za článek,

Hehe, hehe, už vidím jak se "nepřizpůsobiví" ženou k volbám.

R. Langer 5.11.2015 12:50

Re: díky za článek,

Abyste se nedivil...

V. Kusý 5.11.2015 19:32

Re: díky za článek,

Těch afér se skupováním hlasů na severu Čech Vám bylo málo?

B. Hamáček 5.11.2015 1:14

No já

No já bych za tím viděl konání v duchu veškeré levicové verbeže ( od bolševiků až po zelené) : Tento svět zničíme za každou cenu !!!

A. Reček 5.11.2015 6:59

Re: No já

Přesně tak. Levice vždy prosazovala strkání nosu do všech odvětví života rodin, organizací a státu.

V. Vlk 5.11.2015 0:12

Dobrý postřehy

ale co to má společného s Ukrajinou?

R. Kříž 5.11.2015 0:44

Re: Dobrý postřehy

...tam to všechno zmiňované (a ještě mnohem víc) dovedli k dokonalosti.

B. Hamáček 5.11.2015 1:21

Re: Dobrý postřehy

Ovšem původci této mizérie jsou Rusáci , kteří Ukrajině desetiletí vládli .

Včera jsem byl v Brně na přednášce paní , kterou jako čtrnáctiletou odvlekli Rusáci na Sibiř do GULAGu s její mladší sestrou a matkou, byla tam 19 let. Německé koncentráky proti tomu byly rekreační a ozdravné zařízení. A tahle verbež ( dodnes svého chování nelitovali a ještě jsou na to celkem hrdí) chce vládnout světu. Tak bych do toho Ukrajinu netahal, ale šel bych přímo ke kořenům, k Rusákům !

R. Kříž 5.11.2015 1:42

Re: Dobrý postřehy

To, co popisujete mají na svědomí "konatelé dobra", kteří se při realizaci svých snů neohlížejí na člověka. Ruští občané jsou (a byli) na tom úplně stejně.

B. Hamáček 5.11.2015 9:17

Re: Dobrý postřehy

Vzhledem k tomu , že 46 % občanů Ruska teskní po Stalinovi( zdroj- radiožurnál ČR1) a Putin má velkou podporu , doloženo svědecky , i od ruských lidí , kde bych to celkem nečekal je velmi na pováženou.

B. Hamáček 5.11.2015 9:19

Re: Dobrý postřehy

V Rusku se něco vymyslí( i tajně) a "konatelé dobra" to pilně roznášejí do světa.

M. Mýval 5.11.2015 9:35

Rusáci můžou za všechno

Lenina s celou jeho suitou dopravil v zpečetěném vagonu do Ruska německý císař a financoval mu i revoluci. Džugašvili (česka Židasyn) byl Gruzínec, no a Čechy milovaný Brežněv byl Ukrajinec. Za všechno můžou Rusáci

K. Frauknecht 5.11.2015 10:24

Re: Rusáci můžou za všechno

Asi tak :-)!

B. Hamáček 5.11.2015 1:34

Re: Dobrý postřehy

Spíše bych to nazval rusizací !

Z. Švrček 5.11.2015 9:46

Re: Dobrý postřehy

Jak to tady čtu, tak se těm levicovým zločincům nejen v EU a u nás daří docela dobře předhodit lidu veřejného nepřítele. A lidi to žerou, to tedy vidět. Holt, kdybychom my češi neměli tu smutnou zkušenost se SSSR, tak by to tak jednoduché nebylo. Uvědomujeme si vůbec že se zde nejedná o Rusy, ale o bolševiky  a podobné ideologie v lidech? Čím se liší cíle tehdejších bolševiků od těch dnešních - včetně těch z EU? Máme nenávidět Rusy pro Putina a bojovat s nimi, když máme stejně uvažující parchanty za zády - ve vedaní státu, EU i žel dnešní USA? Mohamedánští vůdcové se určitě počůravají smíchy, jak jim to naše zblbnutí hraje do karet.

J. Kanioková 5.11.2015 14:03

:)))))))))))))))))))))

V. Kusý 5.11.2015 19:40

Re: :)))))))))))))))))))))

Pokud Vám to připadá :-))), tak já to vidím jako :-(((.Jen tak na okraj, před padesáti lety jsem v Plzni sloužil pod majorem Kaniokem.Byl to neuvěřitelný blb.