24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

POLITIKA: Srpen 1968 dnes

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
analytik 18.8.2008 11:03

Re: Já to viděl!

Spíše do pana Topolánka ne ? To jeho Es kommer tag a podobné výšplechty jsou to, co média rády využívají pro jeho popularitu, jsa nedostatečně profilován za své kvality, jichž není, musí se následně hledat i negativní reklama - přec : o kom se mluví, existuje, ne ? Proč mít v čele státu kvalitní lidi, když je tolik šizunků v modrých kravatách chtivých si přilepšit ze společného ? ;-D

Jakub S. 18.8.2008 11:01

Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

To snad nemůže být autentické - ! ! !

Ten konec mi najednou připadl velice promyšlený. Too sophisticated, you know? Ovšem odpovídá to naprosto těmto výkalům.

ceskej Honza 18.8.2008 10:53

Re: Re: Re: Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

Asi prodám chalupu a premístím se k Vám na Vysocinu, (nez tady zcela zdegeneruju).;-D

Tino 18.8.2008 10:14

Straník = příslušník náboženské sekty.

Se stranictvím se to má stejně jako s příslušností k náboženské sektě. Náboženská sekta združuje věřící určitého druhu, vypláchne jim mozek a příslušník sekty nadosmrti slouží sektě. I při jeho vyloučení ze sekty dotyčný stále lne k ideálům sekty, trpí pak psychicky svou nezařazeností v sektě a případně hledá sektu náhradní, aby opět pro ni žil.

Stejný vzorec platí i pro příslušnost k politické straně, která nectí právo na samostatný názor k čemukoliv. Proto i dnes po 40ti letech od 68.r. můžeme sledovat jak z komunistické strany vyhození "oportunisté", později disidenti a ještě později "levicoví" politici, se stále vracejí do časů svého vyřazení z Komunistické Strany a hledají neustále nové a nové omluvy pro svou minulost. Hledají ryzost ideí komunismu, možnost alespoň spojení komunistických ideálů se socialistickými, hledají společný jmenovatel dobra, který by je vyvinil. Chtějí stále patřit do "partaje". Chtějí znovu prožívat to období štěstí prázdného mozku bez vlastní vůle, kdy se vše omlouvá pro "velkou" ideu strany.

Tak se paradoxně děje to, že touhou po lepší společnosti, spravedlivější, bohatší, se příslušníci "politické sekty" dopouštějí zrady na svých spoluobčanech, kteří sekty jakéhokoliv druhu nepotřebují k životu, kteří si chtějí žít a zodpovídat za sebe sami.

Táhněte už do (Y) s vaší potřebou politických sekt, nebo odejděte třeba za Ural. My potřebujeme dohody napříč politickými stranami, případně bez stran vůbec! Jinak se nám zhroutí nejen důchodové zabezpečení, zdravotní, ale i trhy práce a obživa celkově. My nepotřebujeme patřit do žádného direktivního spolku, my potřebujeme žít!!!

Gregory 18.8.2008 9:58

Re: Re: Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

No já nevím . Mám chalupu na Vysočině a takového dementa tam opravdu neznám . Tím netvrdím , že tam nejsou . Když tak čtu některé příspěvky , například včera ,tak bych snad opravdu věřil všemu .

ceskej Honza 18.8.2008 9:51

Re: Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

Zdá se mi to také az príliz debilní, ale po nekolika návstevách místního hostince a po seznámení se s nekolika sousedy ,(jezdím na chatu do Západních Cech), potvrzuji z vlastní zkusenosti, ze podobní pisatelé nejenom ze existují, ale je jich na Ceské vesnici úzasná vetsina !!:-(

Tino 18.8.2008 9:44

Re: 1989?

Buď úmyslně nebo z hlouposti nedokážete chápat složitost dějů.

Máte snad představu, že si vybral Havel politiky, osobnosti veřejného života, zástupce skupin lidí a pak s nimi obsadil veškeré posty ve vládě i parlamentu? Jste potrhlý vidinou možností lidí v politice. Kdyby to bylo tak jednoduché jak to prezentujete, dávno by byla celosvětová nadvláda jedince. Naštěstí to nejde ani náhodou, jen za použití vojenské a policejní moci.

Právě z takového marastu diktatury jsme se dostali v 90letech. Že na špici politiky byli nejen Havel, ale i Dubček, Čalfa a mnoho dalších, znamená pravý opak vašeho tvrzení.

To ovšem vy nepochopíte patrně ani za oněch 40let.

vajan 18.8.2008 8:16

1989?

Jaká potom byla role Václava H. v roce 1989, který se obklopil takovými borci, jakými byli Dubček,Čalfa a mnoho dalších? Není  to jen stálé pokračování jedné a téže politické reprezentace, bez ohledu na to co proklamuje ve svých prohlášeních? Je snad podstatný rozdíl mezi devastací mozků lidí v padasátých letech a současnou politickou praxí? Příliš mnoho otázek na to, aby se dala najít pravdivá odpověď. Tak snad za dalších 40 let.

JaS 18.8.2008 6:59

Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

R^R^R^

Gregory 18.8.2008 5:59

Re: Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

Zdá se mi to až trochu moc debilní , ale kdyby byl pod tím podepsán  " hrad " tak bych tomu snad i věřil .

Niky 18.8.2008 4:59

Komunistickému vlastizrádci Z.Mlynářovi,

udělil V.Havel vysoké státní vyznamenání in memoriam.

Abonent 18.8.2008 4:29

Dopisy k oslavám 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR : Část 2.

Pražská redakce ITAR-TASS se rozhodla postupně uveřejňovat dopisy čtenářů, napsané u příležitosti nadcházejících oslav 40.výročí Internacionální pomoci lidu ČSSR. Dnes publikujeme druhý dopis.

M.Ř., nezaměstnaný (jméno pisatele je redakci známo). Dopis zveřejňujeme bez jazykových úprav :

Já řeknu co můj táta řikal celej život. Vy Rusáci jste vocaď neměli vodcházet kdyš jste tady v 45-tým uš jednou bili. Kdyby jste tu zůstali jako ve všech vostatních zemích tak by jste nemuseli sem zase fofrem ve 68-tým přiject. Táta se uš bál že přijdou ty židáci co jim před válkou patřila ta naše vila a budou jí chtít vrátit. Řek že to rači zapálí neš by to vracel. Protože pracující má taky nárok na vilu né. I když si buržousti myslej že jen voni maj nárok páš sou študovaný a člověk má jen 3 měšťanky řikal táta. Ale po válce dostal vilu za zásluhy páč uš v květnu založil buňku Strany a vyháněl Němčoury z jejich domů. A pak byl u Bezpečnosti dlouhý léta neš šel do fabriky jako náměstek. A ve 68-tým se začal bát že my Straníci přijdem vo všecko. Eště že jste přijeli v čas tak táta moch pak dělat ve fabrice i řiditele neš šel do důchodu.

Ale jak jste vodešli v 91-tým tak bylo zle. Proč jste zasejc vodešli ? Přišly za náma (jako za mnou a ženou) ňáký advokáti ať prej vrátíme vilu židákům. Nic sme jim nedali páč nedostali vobčanství páč to byli taky němčouři. Ale stejnak to bylo blbí to pomyšlení že by jsme měli vracet naši vilu. Tak by jste měli zasejc přiject co nejrychlejc. Dyš tu budete vy Rusácí tak žádnej židák nebude chtít aby jsme mu vrátili vilu. Tak aš vyřídíte ty gruzíni a ukrajinu tak přijeďte. Moc vás potřebujeme.

Vasekpasek 18.8.2008 1:09

Já to viděl!

To šťouchnutí do JP v posledním souvětí jsem zaregistroval ;-)