15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

POLITIKA: S chutí do toho!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
franta 28.7.2006 21:04

Re: Re: Nač tolik žluči, jirko.s. ?

To Vám asi nevysvětlím, protože ani nevím, že by poslanci někomu hlasovací lístky museli odevzdávat. Asi si mě pletete s odborníkem na problematiku ČSSD. Ale pokud to tak bylo, rozhodně se mě to nelíbí, stejně jako se mi nelíbí Vaše vyjadřování stylem "majitel jedné bradavice" a pod. Mimochodem, když náhodou hovoříte o tělesně postiženém synovi pana prezidenta, taky používáte výrazy jako "majitel křivé huby"? 

jirka.s. 28.7.2006 19:39

Re: Nač tolik žluči, jirko.s. ?

Stále jste mi ale nevysvětlil, proč oněch 74 poskoků benita mu muselo odevzdat hlasovací lístky. Já se naivně domníval, že na nich jde jednoduše označit, že jsem proti navrhovanému kandidátu a pak ho v klidu hodím do urny. Nebo se snad mýlím? Asi zřejmě netuším, co je to stranická disciplína.

franta 28.7.2006 18:49

Nač tolik žluči, jirko.s. ?

Z Vašeho příspěvku soudím, že jste asi volič některé ze tří koaličních stran, které se snaží sestavit novou vládu a vzhledem k vyjednávacím schopnostem pana Topolánka se jim to nedaří. Tak tedy abyste už nežil v bludech, pokusím se Vám to vysvětlit. 1) Není povinností každé politické strany ve sněmovně stavět svého kandidáta do voleb předsedy sněmovny. To by těch kandidátů muselo být při současném stavu pět. Proč Vám vadí jenom ten socan ? 2) Pokud obviňujete ČSSD ze stupidnosti jen z toho důvodu, že svého kandidáta nepostavila, musíte pak uznat, že dnes byly ve sněmovně stupidní 4 strany s výjimkou KDU-ČSL. 3) Pokud tak toužíte po více kandidátech, snažte se přesvědčit vedení Vaší strany (kterou jste volil), aby nominovala více kandidátů, to totiž není zakázané. 4) Nevím čeho se pan Paroubek bojí, nejsem členem ČSSD a neumím číst myšlenky. Spíše mi ovšem připadá, že se vůbec nebojí. 5)  Opakuji: rozhodnutí nestavět kandidáta, který je bez šance na zvolení, považuji za rozumné. Jaký výsledek má neustálé navrhování kandidátů ze strany trojkoalice, kteří taky neprošli ? To spíše dokazuje že Paroubek má pravdu.    

franta 28.7.2006 18:28

To chce klid nebo Vás raní mrtvice

a taky více objektivity. Je normální, že se poslanecký klub politické strany domlouvá na společném postupu. ŽÁDNÁ politická strana se tím netají. Dělá to nejen ČSSD, ale i ODS a ostatní strany jakbysmet. Pokud dohodu "nevolit" chápete jako diktát, je to jen Váš problém. Líbí se Vám více metoda kontroly volebních lístků po dvojicích, jak ji prováděla trojkoalice ? Z mého komentáře navíc vůbec neplyne, že bych kohokoliv podporoval. Vydedukoval jste si sám něco, co v mém příspěvku vůbec nebylo. Chce to více se soustředit na psaný text.

M. 28.7.2006 18:25

Re: A proč zrovna z ČSSD ?

Nove volby budou rozhodne zajimave..;-)

fafni 28.7.2006 18:00

Re: Re: Re: Stažení Zaorálka z volby předsedy

Parta ktera nesmi tajne volit ,neni ani vic ani mene demokraticka.Je NEDEMOKRATICKA.A ten kdo ostatnim zakazuje volit je DIKTATOR.A vy kdo jej podporujete mate povahu nesvobodnych a nesvepravnych lidi.

baj 28.7.2006 17:27

Re: Re: Jedno 'rozumné' řešení poměru by tu bylo

opravdu demokratické návrhy.

Pavel Bárta 28.7.2006 17:10

Re: Hodnocení práce novináře

Odhalil jste mne, nejsem novinář! Nemohu být tedy novinářem ani s jakýmkoli přívlastkem.

Vážený šerloku, mohl byste tedy uvést, v čem semoje vidění věci liší od vašeho? Již před časem jsem tady v diskusi vyzýval všechny, kdo věci vidí jinak, aby na můj text reagovali věcnou připomínkou a argumentační dělostřelbou mne rozcupovali.

Každý komentář, úvaha nebo spekulace jsou ve své podstatě subjektivním viděním věci, objektivní kometář je něco, jako kulatý čtverec, proto slušný pisálek od sebe zpravodajství (sdělení objektivní informace) a komentář (vlastní vysvětlení událostí) odděluje. Věřte-nevěřte, jsou prý ve světě i redakce, ve kterých novinář, který tohle neumí, může zůstat - jako poslíček a svačinář.

franta 28.7.2006 17:03

A proč zrovna z ČSSD ?

Podle mě byste to měl prosazovat přes ODS. Obávám se ale, že byste neuspěl ani na jedné straně.

franta 28.7.2006 16:58

Nevím jak to myslel Karel

ale Vy máte pravdu, ČSSD opravdu nemusí mít předsedu sněmovny, ale stejně tak ho nemusí mít ani ODS.

franta 28.7.2006 16:56

Proč ?

franta 28.7.2006 16:55

Re: Jedno 'rozumné' řešení poměru by tu bylo

No jo, co ale kdyby náhodou zastřelili poslance ODS ? Taky by Vám to připadalo "rozumné" ?  

franta 28.7.2006 16:53

Re: Re: Stažení Zaorálka z volby předsedy

Buďte rád, že ta "vaše parta" je naprosto spolehlivá. A co myslíte, je více demokratická "spolehlivá" parta nebo "nespolehlivá" ? Jen se ptám. I já přeji hezký den.

hloupý Honza 28.7.2006 16:36

návrh pro budoucí volby

Počítám,že poslanci již dostali výplatu a jsou spokojeni.To jejich tlachání má stejný výsledek jako diskuse v hospodě u pátého piva,ale za slušný peníz.Můj návrh je velmi prostý.Poslanci dostanou první výplatu až po zvolení orgánů sněmovny.Domnívám se,že by to byl  pořádný kvapík.V případě nedohody,žádná oprava ,ale ihned nové volby.Tento návrh klidně postoupím nějakému šibalu z ČSSD.

jirka.s. 28.7.2006 16:30

Re: Souhlasím

A ten kyblíček je můj a můj a můj!!! A neberte mi ho, nebo dostanete lopatičkou!!!! Ééééééééé!

Pišta 28.7.2006 16:15

Re: Stažení Zaorálka z volby předsedy

Jj. Zejména, jestliže bych potom ztratil kontrolu nad tím, jak volí ta moje nespolehlivá parta.

Škoda slov...

Skvělý den přeji.

Pišta 28.7.2006 16:13

Re: Jedno 'rozumné' řešení poměru by tu bylo

Vážení - kdo jste z Prahy. Příští týden, den před volbou předsedy Sněmovny, vezměte pár sockomančských poslanců na prohlídku Prahy a ožerte je do bezvědomí... Rád vám na to finančně přispěji a jistě nebudu sám...

Skvělý den.

Bobeš 28.7.2006 16:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu soudnosti a rozumu

Asi nechcete vidět činnost Paroubka v celém kontextu jeho nabubřelosti a arogance.

To on chce, aby mu zvolili Zaorálka a pak se uvidí. To on chce od ostatních podpis bianko šeku !!!

Kde to žijete?   ;-O 

Pistolník 28.7.2006 14:56

Jedno 'rozumné' řešení poměru by tu bylo

Stačilo by postřelit, eventuálně raději odstřelit, jednoho komunistického poslance. Pak než si ho stihnou doplnit náhradníkem, urychleně svolat sněmovnu a zvolit jejího předsedu.

Aleš 28.7.2006 14:27

Re: Taky podiv, Marde

to sedí.

Aleš 28.7.2006 14:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu soudnosti a rozumu

zdá se , že podle toho slovníku k tomu hovadu máte také velmi blízko

ROMAN 28.7.2006 14:23

Hodnocení práce novináře

Čtu a hodnotím.

Neobjektivní, nejste nezávislý novinář.

Don Pedro 28.7.2006 13:51

PABLBKU, TY ŠIBALE, TÁHNI UŽ DO PRDELE!!!

jirka.s. 28.7.2006 13:47

Re: Re: Emigrace?

Milý zlatý františku. Opět jsem donedávna zřejmě žil v bludu, že mám-li volit musím mít na výběr alespoň dvě možnosti. Zatím to bylo stále jen o jednom. O jednom kandidátu a jedné stupidní straně, která ze strachu, že si neohlídá ani těch 74 fámulusů,ani žádného kandidáta nenominuje, v lepším případě ho stáhne. Nebo mi snad vysvětlíte, čeho se náš majitel kolotočů a jedné bradavice bojí?

sp 28.7.2006 13:18

Re: Re: Re: Re: Re: trochu soudnosti a rozumu

O jakem caru papiru to porad hovorite? Programove prohlaseni jeste nebylo podano, rpototze Paroubek a ostatni bolsevici blokuji ustanoveni organu snemovny, nebot jak je videt i ze dneska, maji "moralni" pravo na to aby vladli. Bezte do haje s takovym pravem. Koalice nema stojedna hlasu, ale ani Proubek s komousema nema stojedna hlasu. Koalice volby vyhrala, takze se ukazuje, ze CSSD ani po osmi letech u moci a dojeni statu se tohoto enchce vzdat. Jak muzete vedet, ze neprosadi predsedu parlamentu? Co kdyby Zaoralek kandiodoval proti Kasalovi? Jak muzete neco vedet, kdyz se CSSD vubec k nicemu nevyjadri< Jake jsou tedy plany CSSD.

Mne je to fuk, zda se neco stalo v Evrope nebo ne. Tady vidim, ze jedno komunisticke hovado blokluje funkcnosti voleneho organu. Levice nesklapne, probudte se, naopak bude mit opozici tak silnou jaky mela volebni vysledek. Ale on na to paroubek dojede, za chvili bude muset schvalovat rozpocet a ten mu neprojde, takze poda demisi. Zadny strom neroste do nebe.

Džejpí 28.7.2006 12:52

Souhlasím

Karle máte pravdu - ČSSD nemusí mít předsedu sněmovny a Paroubek nemusí a nemusí a nemusí být předsedou vlády!!! Tak jste to myslel?:-D

karel 28.7.2006 12:32

pane bárto-divím se,že stále blábolíte co musí nebo nemá dělat čssd- co takhle obyčejný rozum-politici se musí domluvit-to znamená vzájemně ustupovat-jinak to nejde-i když vy modří ptáci myslíte,že čssd musí!!!!-ale ona nemusí-nemusí a nemusí

franta 28.7.2006 12:26

Re: Emigrace?

Asi jste opravdu mimo mísu. Vždyť přesně to se děje. Sešla se sněmovna a snaží se zvolit předsedu. To že se zatím nedohodli, je jiná věc. Nebo byste chtěl uzákonit, že se musí dohodnout ? To už by v tom zákoně taky mohlo být JAK se musí dohodnout, že ? Třeba tak "aby to bylo v zájmu pracujícího lidu". To už tady bohužel jednou bylo. Takže nechápu proč se vlastně rozčilujete, když se vlastně jede podle Vašich představ, i když velmi pomalu.    

franta 28.7.2006 12:19

Taky podiv, Marde

Je skutečně s podivem jak zastánci volného trhu bez přívlastků, kde je cena stanovena nabídkou a poptávkou, nejsou schopni základní zákony tohoto trhu pochopit. Proč jste tak skálopevně přesvědčen, že "Pokud Zaorálek neprojde, tak bude muset ČSSD za jeho zvolení nečím trojkoalici zaplatit" ? Proč si myslíte, že "bude muset" ? Třeba ta cena, kterou by museli zaplatit je pro ČSSD příliš velká a rozhodnou se nekoupit. A na to mají plné právo. Stejné právo má i pan Topolánek. Bude-li se mu zdát cena za toleranci vlády příliš velká, má právo "nekoupit" a sestavování vlády vzdát nebo se obrátit na jiného "prodejce", např. KSČM.  Toť vše. Nechápu, co je na tom nejasného. Chováte se jako komunisti, kteří cenu prodávajícímu stanovili direktivně a šmytec.

franta 28.7.2006 12:07

Stažení Zaorálka z volby předsedy

mi naopak připadá velmi rozumné. Proč dělat divadlo a neustále kandidovat někoho, o kom bezpečně vím, že zvolen stejně nebude ? Je to naprosto zbytečné a k ničemu.