3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

POLITIKA: Prezidentův vtípek

Sledování televizního vysílání věnuji velmi málo času. V podstatě se dívám jen na zpravodajské pořady. Výjimkou je Týden s prezidentem, vysílaný každý čtvrtek TV Barrandov.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 22.9.2019 13:04

To si myslíte Vy. většina lidí si však asi myslí pravý opak a vyjadřuje to naprosto jasně ve volbách.

V. Čermák 22.9.2019 12:19

Ale tak tady pořád nefňukejte, Menšinový voliči. Musíte se víc snažit, hlavně u voleb;-O

P. Flener 22.9.2019 10:55

Ta už se stala tím, že se Zeman a Babiš vůbec narodili. Podle mne nemají mezi lidmi o pohledávat.

P. Flener 22.9.2019 10:53

Hele, Jemelík, mám známého v Bohnicích a už jsem Ti tam zarezervoval klecové lůžko. Tam si můžeš pod práškama vážit toho podle Tebe chytrého komunisty, Rusočíňana a politického lenochoda z ústavu komunistických prognostiků do sytosti.

P. Táborský 22.9.2019 10:41

Přesně tak,naprostý souhlas

P. Čech 22.9.2019 7:58

Připadá? Ona to je fraška! Fraška vyvolaná médii a t.zv. opozičními politiky. Prezident totiž nedělá nic jiného, než co mu naše špatná ústava umožňuje. Proč ti politici, které jsem zmínil, neiniciují přepracování ústavy? A zrušení bez náhrady zejména jejího článku 5? Proto, že by tím přišli o svou moc nad vším,co se zde děje, zejména o svou moc nad občany.

P. Čech 22.9.2019 7:54

Také si to myslím. Ono totiž ti jeho odpůrci (ne všichni, sám nejsem jeho vyznavatelem) sice mají plné huby demokracie, ale přitom nehodlají ctít vůli většiny, která prezidenta zvolila. Prezident Zeman totiž nedělá nic jiného, než co slíbil svým voličům v předvolební kampani. To snad není v pořádku? To neznamená demokracii? Právě naopak. To je demokracie. Pod pojmem "ctít vůli" neřadím zákaz nesouhlasu či kritiky. Ovšem mediální a politický hon a veřejné dehonestování demokraticky a většinově zvoleného prezidenta opravdu demokratickým není. Pokud něco ctím, neznamená, že s tím souhlasím. Svůj nesouhlas ovšem mohu argumentačně a logicky správně vyjadřovat. Pod argumentačním nesouhlasem ovšem zásadně nemyslím pouliční vyřvávání profesionálních demonstrantů, umělé vyvolávání nenávisti mezi lidmi mnohými neziskovými organizacemi typu "Milion chvilek..." či mediální výpady t.zv. opozičních politiků. To není demokracie, to je znak anarchie.

P. Čech 22.9.2019 7:41

Mravní pohoršení nad nesmyslem?Ale ten "nesmysl" pochází z ústavy, z ústavních prezidentských pravomocí! Prezident Zeman neřekl nic jiného než to, co mu ústava umožňuje.Kvůli tomu mu netřeba nasazovat oslí hlavu. Jako obvykle totiž problém vychází z velice špatně formulované ústavy. Hloupé kecy o tom, že není možno dokonale a jednoznačně formulovat nějaké zákony zde opravdu nejsou na místě. Všechno lze, jen chtít! A tady jsme u jádra pudla. Nejednoznačně a špatně formulované články ústavy asi někomu vyhovují. Komu? Zejména ústavním právníkům typu Jana Kysely, aby měli co dělat a museli články ústavy neustále nějak vykládat a potom politickým stranám a jejich politikům, aby mohli pomocí nejednoznačných článků ústavy radostně volně soutěžit o moc nad občany tohoto státu. Jakmile se objeví někdo (kdokoliv, zde prezident) kdo na tento stav nějak upozorní, je okamžitě z téměř všech stran dehonestován. To je také ta "volná soutěž"! Zcela volná, bez jakýchkoliv (i mtavních) pravidel. Kde se stala skutečná chyba nechám na vás.

F. Sojka 21.9.2019 19:21

Říkám to furt. TV Barrandov plní roli veřejnoprávní, zatímco ta veřejnoprávní na tom jenom parazituje. Muhehe

P. Burda 21.9.2019 17:18

Brouk Pytlík byl alespoň hezky namalovaný a neměl žádný vliv - nemohl znicit4ani příběh, ani stát.

P. Götze 21.9.2019 14:28

zeman si sve odpurce a media maze na chleba. a oni mu jako to stado povykaj a zeman se bavi a bavi. dobre jim tak.

P. Táborský 21.9.2019 11:48

Tak nevím.Připadá mi to už celé takové fraškovité

Z. Klouček 21.9.2019 11:40

Autor se mýlí, pokud čeká, že NSZ vydá nějaké potvrzující usnesení. Může pouze dotčené usnesení MSZ v Praze při splnění zákonných podmínek zrušit (a tedy rozhodnout usnesením) nebo neudělat nic, pokud zákonné důvody ke zrušení neshledá. A k častému názoru, že by Babiš měl sám chtít absolvovat řízení před soudem : to říkají ti, kteří se domnívají, že oni sami se v takové situace ocitnout nemohou. Zkuste si ale představit, že dobrovolně podstoupíte několik dalších let grilování soudy, médii i běžnými občany a budete snášet dopady na své zdraví a rodinu, o politické kariéře nemluvě; kdo to zná, tak dobře ví, že zprošťující rozsudek po letech nepřinese očištění, ale těžkou kocovinu. Chápu ale, že mnoho píšících a mluvících přišlo zastavením trestního stíhání o svou očekávanou potravu.

J. Rojšl 21.9.2019 9:57

Já jsem si pro tato mnohočetná prezidentova extempore (Z lat. ex tempore "hned, bez přípravy") pro sebe udělal soukromý, zdravotně medicinský závěr :

Stáří, i podle Zemanovo známého termínu je "svině" a když si i podle sebe - jsem podobně stár jako pan soudruh Zeman - posoudím své mentální kvality, tak to není bůh ví co.

Nó a jestli se na to svoje stáří tvrdě připravujete vovarem, chlastem a mozkem uloženým v etylu, tak se z vás stane totální, nepoužitelný vůl vo kapku dříve .... ;-(

J. Novotný 21.9.2019 9:46

Nevěřím, že by si prezident nebyl vědom podmínky spolupodpisu Babiše a ten, že by to nepodepsal. Ze strany pana prezidenta je to jen takový průzkum, kdo z jeho odpůrců získal rozum a kdo zůstal blbem. Jak jsem zaznamenal, tak nikdo nezmoudřel. Je to i dobrá informace pro voliče.

J. Vavrochová 21.9.2019 9:03

Ano, myslím, že ten pořad je jeden z nejsledovanějších, nejen na té tolik pomlouvané soukromé TV, ale vůbec u nás. Ta téměř okamžitá reakce pohoršených nepříznivců MZ a mluvících hlav ČT, to musí být pro našeho prezidenta skvělá zábava! ;-D

P. Jirkovský 21.9.2019 8:19

"....a jeho podoby uvolněného moudrého muže, posuzujícího politické záležitosti s nadhledem zkušeného profesionála ....". Skvělé, pane Jemelíku. Ta to znamená, že každá putyka kolem půl desátý večer je přímo filozofickej seminář.

V. Mokrý 21.9.2019 7:08

Prezidenta M. Zemana na tv Barrandov sledují pisálkové, mluvící hlavy, politici, velmi pečlivě a hlídají každé jeho slovo. Ještě neskončil přenos a už začínali exhibovat o abolici.

J. Franke 21.9.2019 5:45

Jak autor správně píše, právo patří k Zemanovým slabinám. Ale to jeho balancování na hraně ústavnosti v případech jmenování ministrů má zmáknuté. Nebo že by to bylo právě tím, jak onou možnou abolicí drží Baniše pod krkem tak pevně, že se nezmohl k jakémukoliv odporu?

P. Bubenicek 21.9.2019 4:15

Hmmmmm presidentuv vtipek...??? A povedzte Kefalin co vy si predstavujete pod takym slovom "absurdny" ?;-(

Z. Velínský 21.9.2019 0:42

To je věc pohledu. To, co autor článku vnímá jako vynikající vtip skvělého bonmotéra Miloše Zemana, to já vnímám jako nebetyčnou blbost samolibého Brouka Pytlíka, který velmi často něco plácne, aniž by si uvědomil souvislosti.