3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

POLITIKA: Pohádky ovčí babičky podle Ratha

MUDr. Rath od dob, kdy byl přistižen s krabicí od vína, jejíž obsah nebyl sedmička lihoviny, ale sedmička zcela jiného významu, není výjimkou, která by mohla říci, že ono rčení se jej netýká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Matousek 20.7.2015 11:26

Re: Fajn článek. Kdy dojde k obratu se zlodějnou?!

pane Hlosto, onehdá jsem sledoval TV porad " Hyde Park " s nejakým velmi chytrým panem profesorem, co zije v USA uz nevím, jak se jmenoval. 

Dotaz z lidu znel:  Po sametu se mnozí domnívali, ze z Ceské Republiky bude druhé Svýcarsko. Proc se tak nestalo ?

Pan profesor bez rozmyslení odpovedel:  protoze v Ceské Republice nezijí svýcari.

Povazuji jeho odpoved za geniální, vse vysvetlující a  za odpoved i na vase dilema !

K. Janyška 19.7.2015 10:12

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Rudým ústředním výborem ? To neva... Dzp.

P. Hlosta 19.7.2015 7:02

Re: Fajn článek. Kdy dojde k obratu se zlodějnou?!

V to jsem doufal na samém počátku po revoluci v Sametu. Prozření přicházelo celkem pomalu a po dávkách větších než malých. Oposmlouva zrušila odhodlání v mobilizaci a následné děje byly obdobné. Dovršeno amnestií a nanějším čekáním na Ratha, zda ho přeci jen nepustí.

Zemru a decentralizace se nedočkám. Natož abych se dožil mravní nápravy společnosti. Ze socialismu došla až do dneška naprostá amorálnost do osvobození. Dners už neplatí, že "kdo nekrade, okrádá rodinu", dnes platí, že "kdo neokrade, třeba i rodinu, ten neznamená ve společnosti lautr nic!".

Cikáni se nám smějí, že majoritní jsme zlodějská banda!

J. Jurax 18.7.2015 21:46

Re: Fajn článek. Kdy dojde k obratu se zlodějnou?!

No, existují dvě možnosti:

1) radikální, historicky ověřenou je defenestrace - aspoň na hnůj, ne-li na kopí a sudlice naštvaného davy dole. Má to vadu v tom, že pro všechny defenestracehodné není u nás dost hnoje a mezi lidem není dost sudlic.

2) normální, civilizovanější metoda je štíhlý stát a nízké daně - kde teče málo peněz, hůř se odklání a neukradne se toho tolik. A žádné dotace čehokoliv. A kontrola, z čehože to politici a úředníci zbohatli. A politická vůle lumpy hledat a trestat - jenže tuhle vůli moc nevidět. A ještě vyrovnaný státní rozpočet, žádné dluhy.

J. Jurax 18.7.2015 21:32

Re: Pohádky ovčí

Takový putovní pitrýsek ... český politik, že ano ...

K. Janyška 18.7.2015 21:01

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Obscaný psychologu  ? Dzp.

V. Kain 18.7.2015 18:16

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Baldova a Klaus to je jako mávat červeným hadrem býkovi před očima.

Z. Baldova 18.7.2015 15:22

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Potvrzeno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z. Baldova 18.7.2015 15:22

Pani autorko

ednak se opravdu rád poslouchá, jednak opravdu sem tam něco docela zajímavého napoví, pokud rovnou nevysvětlí. .........          Ja nevim jak pro koho, ale pro me  tento clovek znamena krivaka  a podraznika prvniho stupne a spravedlnost by byla po  vsech dukazech ktere on zapira ,aby uz byl na hodne dlouho v teplakach a jeho nakradeny majetek byl zabaven

F. Lesniak 18.7.2015 15:19

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Ředitel zeměkoule Janyška je pro mne sebestředný blbec... Psp

K. Janyška 18.7.2015 14:15

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Pro mne zase vy... Dzp.

J. Tolman 18.7.2015 12:21

Víno

není lihovina.

J. Tolman 18.7.2015 12:20

Re: Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Pro mne zase Klaus.

Y. Volny 18.7.2015 10:11

A když bude odsouzen

bude jeho povinností řádně a přesně splnit vše co soud nařídil?Na videu je jeden který to udělat nesměl protože soudy mařily výkon rozhodnutí a úmyslně protahovaly neplnění rozsudku,protahovaly i loupežné "exekuce" a nedodržely zákonnou lhůtu.Někdo asi může....

https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU

K. Janyška 18.7.2015 9:42

Rath se kroutí, ale nevykroutí.

Doufám. Pro mne je to rozený bezskrupulózní zločinec... Dzp.

O. Rychlík 18.7.2015 9:33

Nechápu proč panu MUDr. Rathovi nikdo nevěří

V jedné známé knížce se jeden ještě známější dopustil zázračné přeměny vody na víno. Proč by po cca 2000 letech nemohl jiný přeměnit víno na papírky?

J. Slanina 18.7.2015 9:20

Re: Pohádky ovčí

To bych tak kategoricky netvrdil. dRát se etabloval vždy tam, kde mu z toho koukala nějaká ta výhodička. Vždycky šel za tou větší.

V letech 1991 až 1994 byl členem ODS. V letech 1996–1997 byl členem a místopředsedou politické strany SD-LSNS, později nestraníkem. V květnu 2006 vstoupil do ČSSD.

K. Tregl 18.7.2015 8:45

Re: Fajn článek. Kdy dojde k obratu se zlodějnou?!

Ptáte se na recept proti zlodějně a korupci, která u nás nevídaně bují. Recept jednoduchý: co nejméně peněz procházejících přes státní, krajské, obecní rozpočty, pouze takové množství, aby stát, kraj (tuto instituci považuji ostatně za naprosto zbytečnou, podotýkám zbytečnou pro občana), obec plnily jen povinnosti nezbytně nutné. Kolik jen peněz by poté zůstalo v kapsách nás všech, které jsou nám z nich v zájmu "konání dobra" vytahovány. Recept jednoduchý, žel....

P. Kmoníček 18.7.2015 8:40

Každopádně je

Rath jiný level nž ten jihomoravský Hašek.

T. Kočí 18.7.2015 8:37

Pohádky ovčí

Je to socan, to stačí ne?

P. Hlosta 18.7.2015 8:17

Fajn článek. Kdy dojde k obratu se zlodějnou?!

Velmi pěkné a osvěžující čtení. Literárně nelze nic vytknout. Jen bych rád poznamenal jeden svůj poznatek z posledních dnů.

Při návštěvě našeho rodinného dorostu u mně se mladí se mnou bavili o práci a politice. Když poznali způsob mého zaměstnání a těžkosti s tím spojené, přešli na rady do mého života. Doporučili stáhnutí se do svého vysněného zahradničení a chalupaření a kašlat na celý svět. K tomu jsem jim poznamenal, že tohle znám už ze socialismu. Přesně tím se vyznačovali občané znormalizovaní československými komunisty a mnozí se dnes halasně snaží o pozdní disidentství a boj s komunismem. Mladí na to neměli odpověď a debaty byl konec.

A tak se při možnosti diskuze nad tímto článkem optám vševědného diskuzního občanstva. CO máte za recept proti zlodějně a korupci u nás? V té soutěži o nejlepší radu by měl přijít nějaký sponzor a dát dotyčnému vítězi pár miliard korun, protože úspora z úspěšné rady má hodnoty kolem bilionu Kč!

Nevidím světélko v tunelech! I přes to ovšem se nepřestanu čílit a hádat se s kdekým ve svých názorech a v zaměstnání, v kterém jsem donucen pokračovat i přes důchodový věk, naprosto nevidím důvod proč si dávat pozor na hubu. Neviděl jsem ten důvod ani za socialismu, natož dnes.