25.2.2024 | Svátek má Liliana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kalina 7.2.2011 23:42

Pochybná analýza pana Macka

Česká republika předsedala Radě EU přibližně jako 104 v pořadí. Překvapivé není tedy tvrzení Vondry, ale spíš autora článku, který z celého tohoto množství vytáhne nepatrný zlomek "reprezentantů" a něco na nich dokazuje. Ale tak to je - někdo to zvládnul levněji, někdo dráž. Zajímavější by bylo uvést důvody, proč tomu tak je. Co vše musela nebo chtěla předsedající země v průběhu svého funkčního období platit. Bez této analýzy je to jen žvanění u piva, a toho se bohužel pan Macek dopouští. A ještě něco. Vondra nebyl zodpovědný za celé předsednictví a tím méně za jeho celkový rozpočet. Co se týče prostředků vynaložených na zajištění osvětlení, ozvučení, tlumočení a logistiku při českém předsednictví Evropské unie firmou Promopro, chybí mi zatím důkladnější analýza objemu prací (který nebyl určitě malý) a jeho finanční ohodnocení nezávislým auditem. Až toto bude uděláno, můžeme pak s jistotou říct, jak si celá zakázka stojí - zda byla předražená či nikoliv. Radil bych tedy trochu zdrženlivosti v kolektivním pranýřování Alexandra Vondry.

S. Vaněček Šauerová 7.2.2011 19:22

Je tady ovšem ještě TČ z nedbalosti.

Trestný čin je spáchán z nedbalosti, jestliže pachatel a) věděl, že může způsobem v tomto zákoně uvedeným porušit nebo ohrozit

zájem chráněný zákonem, ale bez přiměřených důvodů spoléhal, že

takové porušení nebo ohrožení nezpůsobí, nebo b) nevěděl, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení

způsobit, ač o tom vzhledem k okolnostem a k svým osobním poměrům vědět

měl a mohl. A pozor : neplnění povinností vyplývajících z jeho pravomocí může být TČ zneužívání pravomoci veřejného činitele (viz § 158, odst. 1), písm. c) TZ (sazba 6 měsíců až tři léta nebo zákaz činnosti). Vyšší trestní sazba pak může být udělena, pokud opatří-li veřejný činitel činem uvedeným v odstavci 1 sobě nebo jinému značný prospěch nebo způsobí-li značnou škodu. To bychom ale nesměli žít v Banánistánu.

M. Prokop 7.2.2011 18:41

Re: Je ten článek objektivní ?

Podívejte se na profesi autora.

J. Hladik 7.2.2011 13:19

Re: Vondra se z toho nevykecá

Ale vykecá .Vždytˇ má dobré kamarády a zastánce za každou cenu jako je Nečas, Langer,Tluchoř a jiní!

P. Kylchap 7.2.2011 11:45

Vondra se z toho nevykecá

a Augiášův chlív na ministerstvu války bude muset vymést někdo jiný.

L. Severa 7.2.2011 11:34

Je ten článek objektivní ?

Je to od autora jakási motanice čísel. Uvádí, že Rakušané a Portugalci ODHADUJÍ svoje náklady na polovinu, což je poněkud nepřesný údaj. Němci a Francouzi měli výdaje vyšší a to se jaksi nebere v úvahu. Nerozumím také úvaze o plánovaných nebo neplánovaných summitech, copak ten plánovaný stojí méně ? Pokud jich bylo více než u ostatních předsedajících států, domnívám se , že  i výdaje se zvýšily.

M. Prokop 7.2.2011 11:00

Re: Vidím to trochu jinak

U těch Frantíků je to rozkradení také dost obvyklé.

M. Prokop 7.2.2011 11:00

Obrana je pochybná

jako celá EU a šaškárny s ní spojené.

K. Kužel 7.2.2011 9:46

Re: Nějak se zapomíná....

Možná Vás potěší můj článeček o p. Vondrovi:

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=153681

Další podobně praštěné články na www.karelkuzel.cz

V. Váňa 7.2.2011 9:42

Vidím to trochu jinak

Jednak se domnívám, že náklady na předsednictví EU u nás a ve Francii (bez ohledu na velikost země) byly vynaloženy jinak. Francie zaplatila, jestli tomu správně rozumím, kampaň Sakozymu, kdežto u nás se část vynaložených nákladů prostě rozkradla do soukromých kapes.

A pak: kde bere autor jistotu, že vynaložené peníze alespoň z části nešly do stranické pokladny? To bych se tedy dost divil!

K. Janyška 7.2.2011 7:45

Lukáši Macku, Vám nelze věřit ani pozdravení !!! Dzp.

P. Fryš 7.2.2011 5:56

Nějak se zapomíná....

jak s Vondrou "vytrtkal" umělecký vymaštěněc Černý. Při ostudě s Entropou jsem Vondru omlouval, že důvěřoval a naletěl. Teď nabývám názoru, že je rozumu mdlého, silně připomínajícího Igora Němce. Je bezpodmínečně potřebné pro Vondru vytvořit nějaký neškodný úřad. Třeba Úřad pro integraci Kajanových přednášek do pohádky O Brouku Pytlíkovi. Případně (vzhledem k rektoalpinismu Vondry k USA) do pohádky O Brambolince mandelové.

V. Grycz 7.2.2011 0:45

Vondra je obdobný případ co Nojmanka,

hralí si na velké manažery a neměli na to. Vysoké ceny, naivita, neumětelství a lhostejnost k penězům daňových poplatníků nejsou trestný čin a tudíž můžou být v klidu.