14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

POLITIKA: Mocenské hry

Není co závidět editorům, kteří mají do zpráv a jejich titulků vytáhnout to podstatné z rozhovorů, jež rozdává Miloš Zeman. Co slovo, to perla. A na nás, „hradčanolozích“, pak je analyzovat, kdy prezident republiky jen provokuje a kdy sděluje stanoviska, která je dobré mít za bernou minci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 19.5.2021 8:12

Jsem si tím téměř naprosto jist. ;-)

J. Ganaur 19.5.2021 8:54

Tak jako nostalgicky vzpomínáte na Husáka!:-P:-P:-P

R. Langer 19.5.2021 14:27

Vy vzpomínáte na Husáka? 8-o

R. Langer 19.5.2021 5:43

Páni! Tak je ten náš pan prezident neschopný nerudný alkoholem omámený stařík, nebo filuta, co ho baví mocenské hry, a zase všem zamíchal s jejich představami o tom, jak jsou důležití? ;-D

J. David 19.5.2021 5:36

Asi budu za blba, ale jaký má smysl odvolat vládu 5 měsíců před volbami? To opozici opravdu jeblo, nebo jim kape na karbid? Bordel a vláda v demisi? Nu nevím, je mi to venkoncem jedno, zdali Petr nebo Pavel, všechno jedna hrabivá banda. Jenom ten odredovaný Pirát je hrozbou, někdo knírkem, jiný kšticí.

F. Kusák 19.5.2021 8:05

Ne, nejeblo jen Vám, ale i mně. Já to také považuji za totální nesmysl. Je to jen snaha opozice, dál hrotit situaci podle známého motta: "čím hůře, tím lépe". Také si myslím, že by bylo potřeba vládu přeformátovat, ale tak, aby to neznamenalo pár měsíců před volbami kolaps. Jiná věc je, zda-li by to nyní, v předvolebním bláznění, mělo smysl. Určitě nemělo. A zase, jaké jsou vlastně důvody? Pandemii se daří zvládat (jiná vláda by to zřejmě nedělala lépe), ekonomika získává prostor, aby postupně nabrala dynamiku a inflace se zatím drží v jakž takž rozumných mezích (kupodivu). Já nejsem přesvědčen, že vláda z nynější opozice by byla lepší, tedy jsem přesvědčen o tom, že by byla výrazně horší. Ale zásadně, ať rozhodnou volby. Je to jediné demokratické řešení.

J. Ganaur 19.5.2021 8:59

Někdo mohutným knírem, někdo bradkou a pleší, nekdo obočím!;-D:-P;-D:-P

P. Hatina 19.5.2021 3:01

Tak ono obvykle, když se řekne A, mělo by se říct i B. Já tedy chápu, že není zcela optimální když Zeman oznámí že by nechal dovládnout Babišovu vládu v demisi do voleb. (což je stejně za pár měsíců).

Jenomže, prosím, jaká je reálná alternativa? Pěkně prosím, kdo to ví, ať se přihlásí, a řekne,

kdo by jako určený premiér měl dostat příležitost tu novou, novou vládu dojednávat a skládat?

a) zase Babiš (jako předseda nejsilnější strany) , aby si jen vyměnil pár ministrů ? Jenže ani takovou novou vláďu mu parlament neschválí, takže stejně bude vládnout v další demisi?

Nebo b) by jí snad měl dohadovat a skládat jiný, Zemanem určený lídr jiné parlamentní strany - a který - Hamáček, Fiala, Bartoš, Filip?;-D, s tím že ani jemu jí parlament poměrně jistě neschválí, takže taky bude dovládnuta v jakési kvazidemisi?