24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

POLITIKA: Medaile jsou to poslední

Na sportovních úspěších se stále větší měrou podepisují vzdělaní umpalumpové v pozadí. Česko míří k tomu, aby tu i oni vyrůstali mimo systém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 5.3.2018 16:21

Kolik kulturologů je potřeba k vítězství jednoho lyžaře ?

Tak nějak mám pocit že na ose X "grafu profesí" je užitečnost / neužitečnost a na ose Y je manuálnost / akademičnost dané profese - a všechny 4 kvadranty jsou obsazené, až na to že majitelé kombinace nežitečný / akademický - podvědomě cítí ten handicap o to více všude vyskakují.

J. Schwarz 5.3.2018 13:50

Re: Vlastně máte pravdu.

Vrcholový sport je především zábavním průmyslem. A jako jakýkoli podnik musí investorovi vydělávat. A taky vydělává, bohužel ne z dobrovolných plateb diváků a fanoušků, ale díky chytrému dojení veřejných rozpočtů.

J. Schwarz 5.3.2018 13:41

Re: Pane Kašpárku

Vážně?

J. Schwarz 5.3.2018 13:40

A co takhle

ať si naprosto liberálně studuje kdo chce co chce - ale pak ať se tím taky uživí, bez umělých míst ve státní správě. každý ať má právo na svou volbu, vlastní rozhodnutí - ale i zodpovědnost za výsledek!

A. Nový 5.3.2018 12:33

A jé, Rudolfo/Hofman zjisti, že existuje jakýsi excel :-))

Jak je všeobecně známo, tak většina dnešních studentů humanitních oborů, včetně právnických fakult by dříve sotva udělala maturitu. Vy jste zrovna jeden z těch co vylezla z pomocné. Připomínáte mi jistého advokáta z filmu Anton Špelec... než vy se tu vykoktáte, tak já to budu mít odsezené, říká Špelec.

P. Rudolf 5.3.2018 11:34

Re: Pane Kašpárku

Až budete chtít šířit, jako dosud, ty svoje slinty na netu, tak bez těch, co "rozumí excelu", budete moci slintat tak akorát z nějakým řemeslníkem opravené střechy.

P. Rudolf 5.3.2018 11:26

Na první pohled

máte autore pravdu, že "medaile jsou to poslední". Ve skutečnosti tomu tak ale je i není.

Medailové pořadí prvních deseti zemí na letošních ZOH bylo následující: Norsko, Německo, Kanada, USA, Nizozemsko, Švédsko, Jižní Korea (domácí), Švýcarsko, Francie a Rakousko. Všechno země bohaté, kde jsou sporty, ve kterých získaly medaile, nesmírně populární. Je to dáno výsledkem ideálních podmíkek pro ten či onen sport, vysokými investicemi do sportovních areálů, vynikajícím školstvím, které "vyrábí" ony vámi zmoňované experty, a at last but not least velkým množstvím prostředků, jdoucích do mládežnického sportu. A tady jsou popříklady vítězných sportovců nezastupitelné.

Čili ano, investujme do školství, vědy a mládeže, ale na nutnost vítězství přitom nezapomínejme (český biathlon tomu budiž příkladem).

A. Nový 5.3.2018 11:13

Pane Kašpárku

až bude potřebovat opravit třeba střechu, tak vám ten excel bude k hovnu i vtom jednadvacátém století. A ti neumětelové z různých humanitních škol vám tu střechu taky neopraví. Ti spíše obsadí barák od vedle, ve kterém zrovna nikdo nebydlí.

Z. Lapil 5.3.2018 11:03

Re: No a média v prvé řadě řeší ( závist na pochodu ),

Ono by možná stačilo, aby společnost nedělala nic. Jde-li o sport pro zdraví, nechme to třeba na zdravotních pojišťovnách (všelijaké programy typu "příspěvek na plavání v bazénu" existují). Hlavně ale: jak zmíněno, Sáblíková nepotřebovala, abychom se jí složili na halu, Ledecká nepotřebovala umělý kopec a i ten Jágr většinu toho, co dokázal, dokázal "za svoje". Neboli: nekecejme (nekecejte) lidem do života, nakonec - tohle je svobodná země.

Příklady mimo sport: proč si nelze připojistit/připlatit lepší zdravotní péči? A proč pořád někomu připadá, že nejlépe se děti naučí česky, když - zjednoduším - budou sedět v lavicích a psát diktáty?

B. Lukáš 5.3.2018 9:24

Mluvíte mně z duše.

S obsahem Vašeho příspěvku se ztotožňuji až na ten "krumpáč", který je také v každé době nutný.

V. Kotas 5.3.2018 8:52

Re: Vlastně máte pravdu.

Tak snad jsou připojištěni u soukromých pojišťoven.

Š. Hašek 5.3.2018 8:32

Vlastně máte pravdu.

Olympijské medaile jsou to poslední. Viz nadpis.

Zřejmě existují dvě oblasti sportu - ten všednodenní, všednovíkendový, všednoprázdninový. A ten televizně- olympijský. To ovšem není sport, dle mého názoru. Je to "představení v koloseu". A měli by si to gladiátořii a diváci toho špektáklu platit zejména ze svého. Já dám/chtěl bych dát peníze jinam.

A udělal bych jim i vyšší zdravotní daň, neboť většina z nich má zdraví dost "vykolejené". Po tom "sportování".

V. Kotas 5.3.2018 7:26

No a média v prvé řadě řeší ( závist na pochodu ),

na kolik peněz si přijde nejen Ledecká. Místo aby se zajímala, co za těmi úspěchy všechno stojí a co udělá společnost pro to, aby byli následovníci těchto úspěšných sportovců.

Z. Rychlý 5.3.2018 0:57

Přemohl jsem se a přečetl.

Při vší snaze mi uniká smysl tohoto textu. Jednotlivé věty nejsou úplně blbé, dalo by se o nich diskutovat, ale celek mi hlava nějak nebere. Já tomu člověku nějak nerozumím.