24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

POLITIKA: Jak vyrobit rasisty snadno a rychle

Má to svůj název. Říká se tomu „vyhodíte někoho dveřmi, a on za vámi vleze oknem“. Alternativně se mluví o „stokrát nic, které i vola umoří“. Je to takový psychologický zákon akce a reakce. Tlačte na pilu příliš, a kousne se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 13.3.2017 22:17

No ale já je nikomu nevnucuji a vlastně o nich nic nevím :-)

Jen nechápu, proč nadávat na Nory, když si to můžeme efektivně ohlídat sami, a když to nedokážeme, tak chyba bude asi v nás:

http://www.eeagrants.cz/cs/ehp-a-norske-fondy-2014-2021/aktuality/2016/seznam-programovych-oblasti-ehp-a-norsky-2306

Špatný výsledek je vždy spíše důsledkem našeho vlastního selhání, ne cizí síly a chytrosti! Už se přestaňme pořád hrbit a kňučet a svádět vše zlé na mezinárodní démony! Je třeba je porazit jejich vlastní zbraní. Hate free :-)... Například - vyčerpat do posledního eurocentu! :-))))))))

J. Kanioková 13.3.2017 21:35

Jelikož veeelmi sleduji skandinávská média,

tak jsem nedávno kdesi narazila na informaci, že z přispívajících států podporujících Palestinu(ce) přispívá nejvíc Norsko..

Ta Skandinávie je "poněkud" ujetá..

M. Prokop 13.3.2017 21:26

Re: Hate free je kontraproduktivní, souhlas. Ale..

Tak třeba u strany Svobodných je důvodná naděje, že by tuhle lumpárnu nepodporovali.

J. Kanioková 13.3.2017 21:25

:)))))))))))))))

M. Prokop 13.3.2017 21:25

Mimochodem,

článek vedle na Lidovkách, o cikánských paterčatech, pro jistotu bez diskuse.

Hate free!

J. Kanioková 13.3.2017 21:22

1***

J. Kanioková 13.3.2017 20:46

:))))))))

J. Kanioková 13.3.2017 20:44

Běžte do háje s norskými fondy !

J. Jurax 13.3.2017 20:00

Re: Nikoho bych nenutil pracovat ALE nedostal by od

Teta Kateřina by řekla "Mladý viselec k stáru nepokrade" ...

V. Klepetko 13.3.2017 18:27

Re: Hate free je kontraproduktivní, souhlas. Ale..

Zdá se, že dárci spolu-určují hlavní prioroty, ale vlastní schvalování jednotlivých dotací v rámci stanovených programů je na čistě národní úrovni :

http://www.eeagrants.cz/cs/otazky-a-odpovedi

http://www.eeagrants.cz/cs/programy/schvalene-projekty

http://www.naep.cz/norsko

My sami si tam musíme prostřednictvím svých volených zástupců a úředníků prolobovat ty správné priority! "Hate free" není výsledkem činnosti "zlého Nora", ale hloupého "Čecha" :-)))

J. Farda 13.3.2017 17:21

Re: Česká

Máte to odkliknuté Netzerovou?

J. Jurax 13.3.2017 17:20

Re: Voni jsou hlava pane Rudolfe,

To on jednak citem, jednak podle pokynů :-)

J. Jurax 13.3.2017 17:18

Re: Česká

Jako podmínku pro pochopení, zda má i nadále cenu autora číst, kladete alespoň průměrnou inteligenci jako podmínku nutnou, není-liž pravda?

Vyvstává ovšem otázka, zda jí disponujete; podle Vašich příspěvků zde zveřejňovaných si dovoluji o tom pochybovat. Ovšem ideově jste nepochybně pevný, dobře vyškolený. Nezakolísáte, ani IVK Vás nezviklá ... :-)

J. Jurax 13.3.2017 17:11

Re: Na tyhle výtečníky si prostě Hatefree nepřijde!

Jojo, ctím Váš názor, nicméně hluboce s ním nesouhlasím, maje jej za ušlechtile hloupý.

Jen nevím, jako barvu žumpy Vašim názorům přiřadit.

J. Jurax 13.3.2017 17:08

Re: Mám dojem,

Nicméně komentuje dobře.

I inženýr/ka se smí vyjadřovat ke všemu. Jako my v diskusích.

J. Jurax 13.3.2017 17:05

Re: Proč vůbec kofinancujeme něco, co NENÍ V NAŠEM ZÁJMU?

Protože si někteří pitrysové nahoře myslí, že by se to mělo, aby nás v bruseli nepomluvili.

K. Novák 13.3.2017 17:05

Re: Hate free je kontraproduktivní, souhlas. Ale..

"Dárcovské země a EU se dohodnou na celkové výši příspěvku a na rozdělení pro jednotlivé přijímající státy. V rámci stanovené národní alokace pak dárcovské státy jednají s každým přijímajícím státem zvlášť a dohodnou se na tom, jaké programy se vytvoří, na jejich cílech a na velikosti alokace pro každý z programů." Takhle to funguje podle Wikipedie (heslo Norské fondy). Takže naše ministerstvo financí o distribuci na 100% nerozhoduje, ale nula to také není.

J. Jurax 13.3.2017 17:04

Re: Hate free je kontraproduktivní, souhlas. Ale..

" Ptejme se každého uchazeče o náš hlas v parlamentních volbách - jaké jsou jeho priority při rozdělování grantů v rámci Norských fondů? A zvolme si takové zástupce, kteří zajistí naše priority!"

Teoreticky naprosto správně. Ovšem v praxi neuskutečnitelné. Nejen proto, že volíme primárně strany, ne lidi.

K. Novák 13.3.2017 16:59

Re: Pokud vím,

"Island, Lichtenštejnsko a Norsko jsou partnery EU prostřednictvím Dohody o Evropském hospodářském prostoru. Tato dohoda umožňuje volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu v rámci vnitřního trhu." Tohle je ve Wikipedii pod heslem Norské fondy. Nepřesný jsem byl v tom, že Norsko nemá už vliv na to, na co my peníze použijeme. Má vliv, ale my také, musí to být oboustranná dohoda. "Dárcovské země a EU se dohodnou na celkové výši příspěvku a na rozdělení pro jednotlivé přijímající státy. V rámci stanovené národní alokace pak dárcovské státy jednají s každým přijímajícím státem zvlášť a dohodnou se na tom, jaké programy se vytvoří, na jejich cílech a na velikosti alokace pro každý z programů." Zase z Wikipedie. Takže je to asi zamotané a k tomu, abychom Norské fondy použili na nějakou blbost, nás EU a Norsko dotlačit může.

J. Farda 13.3.2017 16:22

Re: Na tyhle výtečníky si prostě Hatefree nepřijde!

Tak jsem paní Vaclavíková přemýšlel, co mi Váš text připomíná. A nakonec i vzpomněl. Takže z textu Rudého Práva k Antichartě cituji kousek: "Ve svém zavilém boji proti pokroku se mezinárodní reakce pokouší vytvořit zdání jakési široké antikomunistické fronty, do níž se snaží zavléci vedle otevřených zrádců i kolísající a dezorientované jedince či skupiny, leckdy se halící do masky "levice" či "komunistů"." Stačí zaměnit pár pojmů a je to jako noha! Gratuluji! :-)

V. Klepetko 13.3.2017 16:12

Hate free je kontraproduktivní, souhlas. Ale..

Z jiného pohledu: i tento článek je také kontraproduktivní, protože je součástí všeobecného trendu, který bych nazval "nesebevědomá kritika".

Za pravdu musíme bojovat jen s pomocí pravdy! Týká se to všech témat, nejen "norskych fondů "...

Potlačit neblahý odkaz Obamy se nám nepodaří, pokud budeme spřádát spiklenecké teorie o jeho "falešném rodném listu"! Neonacistické a ultra nacionalistické blouznení našich ukrajinských přátel neporazíme tím, že si budeme idealizovat tvrdého geopragmatilka Putina. A platí to i obráceně - glorifikací Bandery a současných ukronicnežnárodovců nijak neprospějeme demokratizaci Ruska ani Ukrajiny! A dále - verbální rasismus nám nijak nepomůže v zápase o záchranu Evropy před nájezdem Středověku!

Naopak, toto vše a podobné věci vytváří živnou půdu pro řádění "potíračů neblahých obsahů", a tvůrců seznamů "pachatelů nevhodných výroků " na ministerstvu vnitra, pod taktovkou neoliberální neobolševičky pani Langšádlové, za středověkého "index-prohibiti" dozoru rodiny Romancevovů, za dohledu přátel pana Mertla nebo paní Netzer...

Ale o jsem se nechal unést. Jde tu o pravdu. A pravda je taková, že o distribuci Norských fondů rozhoduje na 100% naše české ministerstvo financí. A z fondů je financována celá řada velmi bohulibých aktivit. Ale také i diskutabilních aktivit... Ale - je to vše v naší moci! Ptejme se každého uchazeče o náš hlas v parlamentních volbách - jaké jsou jeho priority při rozdělování grantů v rámci Norských fondů? A zvolme si takové zástupce, kteří zajistí naše priority!

P. Han 13.3.2017 15:55

Re: Mám dojem,

Paní inženýrka je doma s pátým dítětem, tak má o pauzách mezi kojením celkem dost času na psaní. Plíny se už většinou neperou, tak co by člověk dělal, že? :-)

J. Vintr 13.3.2017 15:54

Re: Václavíková,

Teď dávali v televizi americký remake skvělé britské komedie Horší než smrt (natočený pouhé tři roky po originálu). Obsazení bylo kompletně černé, pouze dvě postavy hráli bílí herci - hnusného egoistu a zdrogovaného šaška.

J. Vlček 13.3.2017 15:24

Re: Na tyhle výtečníky si prostě Hatefree nepřijde!

Podle zpěvu poznáte je.

Paní Václavíková, coby parazit z neziskovky, kde je tak vytížena, že během své směny zvládne diskutovat na Psu, ječí jak postřelená, jakmile se někdo dotkne vítačů, mezi než sama patří, aby před sebou samotnou zdůvodnila důležitost své angažovanosti v neziskovce.

Pan Rudolf, kapitola sama o sobě, ten zásadně nečte články autorů z IVK, rovněž zásadně nečte články paní Šichtařové, jindy zase jiného autora, prostě N.Pes je čtení zoufalých autorů, ale bez Psa se pan Rudolf neobejde jediný den. Kde jinde by se chudák realizoval, než právě tady? Když se tuhle čílil nad článkem M.Bendy o gender záchodcích, napsala jedna pisatelka v diskusi: Tenhle Rudolf bude určitě záchodový dědek, že ho to tak vzalo. Řekl bych, že se paní trefila.

R. Tesařík 13.3.2017 14:14

Re: Na tyhle výtečníky si prostě Hatefree nepřijde!

Vám definitivně hráblo..

R. Tesařík 13.3.2017 14:13

Re: Česká

No to jste mi to nandal...těší mě , že jste zůstal Hofmanem..

M. Vondráček 13.3.2017 13:59

Re: Vybírám si restaurace s Hatefree nálepkou.

Na oplátku . Vy zkuste tu o chytrém Rudolfovi ...

M. Vondráček 13.3.2017 13:58

Re: Voni jsou hlava pane Rudolfe,

Pak zůstává otázkou, kdo mu dodal seznam těch "prokletých" autorů :-) :-)

P. Vaňura 13.3.2017 13:48

Nikoho bych nenutil pracovat ALE nedostal by od

státu ani korunu a pokud by něco ukradl, dal bych ho pověsit, neb "pověste zloděje dokud je mladý, nebude krást, až bude starý" (skotské přísloví).

Těmito zásadami se řídili i naši předkové.

Chyba je, že někdo, kdo nepracuje může dostat peníze či materiální "pomoc," placenou z daní ostatních! Pak chci svobodu od placení daní, protože daně považuji za krádež a útlak. Alternativně jsem ochoten platit konkrétní aktivity státu, se kterými souhlasím.

P. Vaňura 13.3.2017 13:34

Proč vůbec kofinancujeme něco, co NENÍ V NAŠEM ZÁJMU?

Vlivová agentura cizí mocnosti, to je něco, co je v určitém případě možno postavit ke zdi za velezradu!