3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

POLITIKA: Jak se čeští podnikatelé nechali napálit

Podnikatelé, živnostníci a majitelé malých firem byli v posledních 20 letech nejspolehlivější skupinou voličů ODS, v posledních volbách se jednoznačně přiklonili k ANO (ti, co nevolili ANO, se v podstatě rovnoměrně rozdělili mezi ODS a Svobodné). Pochopitelně, podnikatelé přece volí podnikatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Plocek 1.4.2014 0:49

POLITIKA: Jak se čeští podnikatelé nechali napálit

To se nám ten Babiš vybarvuje a po pár týdnech od voleb. Aneb když někoho nemám rád, tak na něj nableju  všechno možné, ono se něco chytí. Vzorová ukázka české mentality.

PS: a to nejsem žádným fandou p. Babiše.

t. peterka 31.3.2014 22:49

nečekal jsem, že mě pan Hampl potěší...

pravda bývá děsivá...Zajímalo by mě zda úředníkům občas dochází kdo je vlastně živí..A pokud to ví, musí se děsit jak málo lidí už je možné dojit.

J. Gogo 31.3.2014 22:59

Re: nečekal jsem, že mě pan Hampl potěší...

A proto je třeba stát ojebávat, kde se jen dá. Darmožroutů, kteří nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu přibývá. Jednou přijde doba, kdy peníze přestanou mít smysl a nastane směnný obchod. Jsem zvědav, jak se všichni ti darmožrouti, kteří kromě žvástů, nic neumí, budou živit? Doufám, že se toho ještě dožiji.

M. Stuchlik 31.3.2014 23:44

Re: nečekal jsem, že mě pan Hampl potěší...

DArmožrouti ovládnou silová ministerstva budou nás ždímat dál. S kvérem za uchem se špatně ojebávají daně.

P. Urban 31.3.2014 17:35

Potřebujeme nějaký jiný politický systém

a kterýpak, smím-li prosit?

Jak chce SYSTÉMOVĚ (tedy nezávisle na kvalitě lidí, kteří systém tvoří) zajistit, aby byl efektivnější?

M. Kosejk 31.3.2014 18:05

Re: Potřebujeme nějaký jiný politický systém

Jiný "politický systém"! To je takový evergreen politických debat. Ti naivnější si prostě myslí, že vše je otázka nastavení pravidel. Že jen stačí nějaké geniální nastavení parametrů, které vše vyřeší (tato víra lidu neplatí jen o volebních a politických systémech, ale skoro o všem veřejném).

Nicméně. Bylo by na místě vážně zpochybňovat rozumnost dosavadního trendu uvažování Západu, kdy se na volební systémy nahlíží spíš z pohledu nějaké obecné "spravedlnosti" - než z pohledu funkčnosti.

Š. Hašek 31.3.2014 21:29

Re: Potřebujeme nějaký jiný politický systém

Pokud za výsledek systemu budeme považovat všeobecnou spravedlnost (jinak neurčitý blábol krasohledů), potom nedělejme nic. Podle nich samozřejmě nesmíme dělat nic.

Pokud za výstup na konci systemu budeme požadovat dlouhodobější stav spokojenosti občanů s postupem/vládou/udržováním pořádku státem (nikoliv s péčí státu, aby všechno bylo levné či zadarmo) - potom je třeba voliče vybírat pouze z oboru -občan zaplativší daně, bezúhonný, no to by stačilo. Detaily pro učenější.

Pokud se někdo nechá vmanévrovat do pozice vydržovaného zdravého, nemá nárok. Buď bude volit, nebo se nechá živit od souseda-voliče. Nabývá to na vážnosti. A sakra rychle. Včetně krasolidu kol 28 let, věčně studujícího, či na zkušené za sousedovy peníze. Zjednodušeno.

M. Kosejk 31.3.2014 22:45

Re: Potřebujeme nějaký jiný politický systém

Cca 70% populace se orientuje jen ve věcech, které se přímo týkají jich samotných. Cca 20% lidí se neorientuje ani ve věcech, které se týkají přímo jich. Cca 10% lidí má všeobecný přehled.

A z těch 10% lidí stejně nikdo nerozumí drtivé většině věcí po opravdu odborné stránce.

A jak je to slučitelné s plošnou a všeobecnou demokracií, kterou někteří chtějí ještě rozšiřovat o prvky přímé demokracie? V kombinaci s mediálním světem, jak dnes funguje, si to říká o průšvih.

D. Šimáček 31.3.2014 16:45

no docela by me zajimalo

jak to panove Jancura a Bernard vidi ted?

Š. Hašek 31.3.2014 20:42

Re: no docela by me zajimalo

Obávám se, že to vidí stejně a dobře.

Babiš jasně/skoro jasně vždy říkal (mnohým nedocvaklo), že stát bude firma. Z toho skoro jasně vyplývá, že účastníci (pokud nejsou v druhé lize), budou mít přístup ke změnám vnitrofiremních pravidel a minimálně k různým "podpůrným" změnám.

Co je na tom nejasného? Piji pivo Bernard a zároveň je mi jasné, že pan Stanislav Bernard absolutně nechce volnou soutěž, ale protěžování  svojí firmy/oboru (variant je nejméně pět, dosaďte si sám).

Co jest na tom nejasného? Stanislav Bernard chce být ve státní plánovací komisi!!!!!! Dokonáno jest. Má ty prostoto!

V. Vaclavik 31.3.2014 13:43

vhodnější politický systém

"potřebujeme nějaký vhodnější politický systém"

Takovy, aby se prerozdelovaci vlk nazral, a ovecky aby se dal pasly a tucnely v dobra sousta pro vlky...

V. Vaclavik 31.3.2014 13:53

Re: vhodnější politický systém

Co budeme delat, az v dalsim volebni cyklu budeme bohatsi o poznani, ze od podnikatelu se zadne reseni smutne spolecenske situace neda cekat? O poznani, ze podnikatele jsou jedni z nejnaivnejsich politiku? O poznani, ze podnikatele, svym volanim po podpore (malo)podnikani, coby uzitecni idioti drzi levici pri zivote? Bohatsi o poznani, ze prakticka zkusenost, ani pragmatismus, nemuzou nahradit intelektualni porozumeni veci?

Tohle posledni se ovsem nestane, na to nas prumerny obcan proste nema.

O. Holý 31.3.2014 13:38

Neházejte všechyny do jednoho pytle

Nikdy jsem nebyl změstnaný, od ukončení studií jsem podnikal a ANO jsem nevolil. Jako hlavní důvod bylo Babišovo popírání své s polupráce s StB. Na základě známých skutečností s největší pravděpodobností s StB vědomě a ochotně spolupracoval, ale vehementně to zapíral. Kdo takto bezostyšně lže v jedné věci, je schopen lhát v čemkoliv. A byl bych blázen, kdybych volil někoho, kdo mi lže do očí.

Mimochodem vždy jsem volil stranu s největším morálním kreditem, samozřejmě z mého pohledu. Přijde mi krátkozraké volit stranu, která mi slibuje největší výhody. Pokud bude stát špatně spravován, tak stejně na žádné výhody nebude prostor.

V. Vaclavik 31.3.2014 14:43

Re: Neházejte všechyny do jednoho pytle

Dokud pripoustite moznost tech 'vyhod' pro nektere, plynouci ze znasilneni jinych (byt i znasilneni demokratickym zpusobem), neskonci to dobre, zvrhne se to v cim dal vetsi obetovani jednech ve jmenu druhych, presne jak se to zvrhlo za toho ctvrtstoleti, ktere uplynulo od listopadu 89. Pravicove pristoupeni na vyhody, i kdyz jen ty, na ktere si napred vydelame, nemuze skoncit jinak, nez to skoncilo, kdyz budulinek, nebo kdo to byl, nechal jezinkam ohrat jen prstiky, naivne verici, ze jim to bude stacit, ze s jidlem neroste chut...

Moralni kredit a vule dobre spravovat nestaci. Pomiji to, jaky spolecensky system ma byt spravovany. Napriklad nas predrevolucni socialisticky system by nikdy nemohl soutezit se Zapadem, byt by ho spravovali lide s moralnim kreditem a dobrou vuli. Bohuzel dnes i ten Zapad (jeho spolecensko-ekonomicky system) uz davno zadne reseni neposkytuje a prizpusobovani se mu funguje jako vezenska koule na noze, nez jako plavaci zachranna vesta. A Zapad uz dnes sam ani nevi, nebo spis nechce vedet, co ho tim 'Zapadem' v minulosti ucinilo, a zproneveruje se svym korenum sec mu sily staci, na ceste k jistemu sebezniceni.

M. Kosejk 31.3.2014 18:40

Re: Neházejte všechyny do jednoho pytle

OK. Ale konkrétně u Andreje Babiše jsou otázky na jeho osobní etiku na místě. Jde o to, že lidem nabídl myšlenku, že nezneužije toho svého kolosálního střetu zájmů mezi svým dotovaným podnikáním, politikou a mocí svých médií - že to myslí dobře, a že mu jde jen o stát a lidi. Ale probémem je, že celé CV Andreje Babiše ukazuje na člověka, který je bezpáteřní hajzl, co pro svou kariéru udělá úplně vše - a kterému rozumný člověk nemůže věřit, že toho nezneužije.

p.s. Vždy v dějinách tady byli někteří, kteří měli nějaké výhody. Tak to ve starém dobrém světě chodí - a nemá cenu do nějak příliš dramatizovat.

V. Vaclavik 1.4.2014 10:40

Re: Neházejte všechyny do jednoho pytle

Taky OK, ne ze nesouhlasim, jen se divam na vec ze sirsiho odstupu.

Hlavni problem ANO a jeho vudce ale neni v dobre vuli, to uz muze byt tak ci onak, i pres tu nechutnou minulost. Hlavni je, ze i v tom lepsim pripade nasi stavajici situaci nepomuze, ale naopak, jeho era skonci jejim zhorsenim, a to navzdory i treba nejakym dilcim opatrenim, ktera mohou byt dobra.

M. Prokop 31.3.2014 10:58

Ten vhodnější politický systém

- nějak mne napadají jen horší.

Co asi měl na mysli autor?

D. Polanský 31.3.2014 10:19

Parodie na demokracii,

brečet, že není vše tak, jak si představuji, působí asi jako mělo by se, mohlo by se, bylo by dobré apod. Jenomže je zde praxe. K té patří i voliči, nemáme ideální voliče, jsou jací jsou. A vůbec kdo je to ideální volič? Problém je, že Nečasova vláda zvyšovala daně o 106, přitom si hrála na vládu pravicovou. To jako opět měl volit pravici? Proč pravice selhala? Stačila jedna ženská a neukojený pták Nečase a vše bylo v hajzlu.

Je sucho, ceny astronomicky porostou. Budou se řešit zcela jiné problémy než nenávist k Babišovi.

M. Prokop 31.3.2014 10:59

Re: Parodie na demokracii,

Vy nenávidíte Babiše?

M. Kosejk 31.3.2014 11:34

Re: Parodie na demokracii,

Pan Polanský pouze drží lini vydavatelství MAFRA a Economia -  veškerá kritika Andreje Babiše je prý projevem hysterie a nenávisti. Andrej Babiš je totiž koncentrované dobro a myslí to s námi dobře.  I za těch komunistů prý vstoupil do strany z lásky k Československu a jeho lidu. A z lásky k československém lidu i vzal extra-prominentní flek, kde musel spolupracovat s tajnými komunistickým službami. :)))

M. Prokop 31.3.2014 13:35

Re: Parodie na demokracii,

:-P

M. Kosejk 31.3.2014 11:25

Re: Parodie na demokracii,

Voliči, kteří o sobě říkají, že jsou pravicoví, minimálně neměli chodit volit místo ODS a TOP09 ještě daleko a daleko levicovější alternativu, kterou reprezentuje bývalý prominentní komunista se zápisem v registrech STB a se zálibou v centrálním plánování a fizlování občanů (které považuje za své podřízené).

K. Janyška 31.3.2014 10:02

Jsou to socialističtí dacani.

Oba.... Dzp.

V. Hajková 31.3.2014 9:03

Je neuvěřitelné

Jak  zdejším  levičákum-  nevadí  minulost   BABIŠE. BUREŠE.   Vzpomínám-   jak  zde  ruzní   strejcové  -  kničeli  o  p.  Nečasovi,  že   byl  v  SSM  - když  studoval-  to  vadilo.  BOHUŽEL  -  bývalý   komunista   a  FÍZL-  vám   nevadí!   Podívejte  se  na  ten  slepenec  -  hnutí  ano-  a  kolik  je  v  něm  bývalých  kominustu-  zvláště  výživný   je  životopis   pravé  ruky   BABIŠE  - BUREŠE-   osoba   jmenem  FALTÝNEK!   A  mohla  bych  pokračovat !

P. Vítek 31.3.2014 9:29

Re: Je neuvěřitelné

Taky nechapu,ze ho verejne podporili nasi nejvetsi skutecni podnikatele napr Dedek,Jancura ,Bernard(ne soudruzi kapitalisti)...asi uz museli byt uplne bezradni a mysleli,ze ho"uhlidaji".

Jde jen o boj o ztencujici se eurodotace-to postkomunisticke zeme moralne dorazi!

M. Kosejk 31.3.2014 9:00

---

Když se podíváte na návrhy Andreje Babiše a jeho lidí, tak můžete vidět, že prostě přímo navazují na centrálně plánovaný socík z 80. let (centrální plánování, přímé politické řízení podniků...). Však se není čemu divit - to je Babišův svět - z toho vyrostl a tomu věří.

Vtipné na tom je jen to, že Babiš uspěl zejména díky hlasům živnostníků - a právě ti zaplatí za Babišovy plány nejvíc.

P. Gabriel st. 31.3.2014 8:14

Buďte tak dobrý, pane Hample

a vysvětlete podrobněji, proč by služební zákon měl stát daňové poplatníky 8 mld navíc? Není to právě naopak? Zabrání-li Služební zákon tomu, aby si po každých volbách partaje, především ODS a socdem dosazovaly do úřadů své nevzdělané, neschopné straníky, kteří tam hlavně kradou a práci za ně musí udělat někdo jiný, často najatý externista a dá místo toho jasné postavení a perspektivu úředníkovi s kvalifikací a znalostmi, ušetří to daňovým poplatníkům mnohem víc, než zmíněných 8 mld.

V. Hajková 31.3.2014 8:48

Re: Buďte tak dobrý, pane Hample

Vážený  pane-   stačí  se  jen  zamyslet-  jak  to  bylo  míněno!  Jestliže-  je  odborníky -  potvrzena  šíleně  přebujelá   administrativa-  zbytečná   ministerstva-  která  navzájem  duplují  určitou  práci-   a  ona   ministerská  místa   za  BUREŠE  - BABIŠE   ještě  narostla- tak   tento   neskutečný  MOLOCH   byrokratu   na  místo  aby  se  zredukoval-   BUDE  služebním  zákonem    ještě   potvrzen.  Doporučuji-  si  najít   obsazení  ministerstev  -  od  roku  1993-  do  dneška-  a  pak  mluvte !

V. Hajková 31.3.2014 9:10

Re: Buďte tak dobrý, pane Hample

Tady  - máte  podpořen   článek  p.  HAMPLA     http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-uspory-ani-omylem-dfd-/p_ekonomika.aspx?c=A140329_095957_p_ekonomika_wag

M. Prokop 31.3.2014 11:00

Re: Buďte tak dobrý, pane Hample

No, nezabrání. Jen to zesložití a tedy zdraží.