1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Diskuse k článku

POLITIKA: Fort Ivanka aneb Něco za něco

Prezident USA (POTUS) Donald J. Trump je politik transakčního typu. Jde mu o ekonomický a mocenský realismus. Dáte-li vy něco jemu (umožníte mu „vyhrát“), on dá něco vám. To mnozí (Západo)evropané nechápou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Friedlaender 5.3.2019 17:41

Naprosto přesné

Skutečně, co slovo, to perla. Gratuluji a děkuji.

J. Kanioková 5.3.2019 17:07

Čína se vyzbrojuje.

Výdaje na obranu zvýší o 7,5%. - https://twitter.com/tvp_info/status/1102845451965915136

P. Kubáč 5.3.2019 14:00

Kdyby Babiš slíbil Trumpovi Korejskou jadernou

elektrárnu - byla by to myslím pro Česko výhra. Korea má totiž "v branži" výbornou pověst - nepřetahuje rozpočty, nevydírá a jejich elektrárny jsou navýsost spolehlivé.

A. Nový 5.3.2019 13:04

Babiš před přijetím v Bílém domě navštíví centrálu CIA

Co bude Babiš Langley dělat? Že by šel na polygraf, ohledně jeho spolupráce nespolupráce s StB? :-))

V. Čermák 5.3.2019 18:01

Re: Babiš před přijetím v Bílém domě navštíví centrálu CIA

On si poradí, je schopný....

J. Richter 5.3.2019 12:58

Strašně, strašně moc se mi líbí kyseleé ksichty třeba

kluků Klausů, hlavně to juniora. Ten debil před dvěma lety lítal v tričku s Trumpem a slavil víc než soudruzi v Kremlu(a tam že to sovietskoje igristije teklo proudem) a teď už ani nešpitne. To samé ta hradní ruská fusekle, chodil jako páv, dmul se pýchou, už balil pleny, posrávačky a deodoranty a viděl se v Vaijt hausu a vono vo*no Majere, ho*no máš :-) Je to nedůstojná banda blbů, bohužel nám vládnou.

J. Kanioková 5.3.2019 17:00

Podle sebe soudím tebe ?

V. Čermák 5.3.2019 18:00

Re: Strašně, strašně moc se mi líbí kyseleé ksichty třeba

Oslí Serenáda...

M. Krátký 5.3.2019 12:54

Fakt dost dobrý

hezky se to čte - škoda jen, že tam jede StB Andrej - ale když mu lid zobe ty jeho koblihy, co se dá dělat ???

F. Navrátil 5.3.2019 10:49

Závislost?

Evropa si může vybrat. Být závislá na ruském plynu, na drahém americkém břidlicovém plynu nebo na plynu z islámských zemí. Ekonomickou výhodnost přebíjí ideologie a propaganda. Podobné je to i v pohybu lidí. Podmínkou pro příchod Číňana nebo Rusa je pas a kupa vyplněných formulářů. Podmínkou pro islámského nelegála je, že se musí narodit.

M. Kosejk 5.3.2019 10:59

Re: Závislost?

A co takhle spíš vyvažovat - a vybírat si jen dle českých zájmů?! A kdyby čeští politici nebylio moulové, tak už dávno máme vyrobené vlastní jaderné zbraně pro zajiětění své ochrany.

Jenže naši politici jsou moulové, co věří tomu, že když budeme ve všem stát za západními mocnostmi, tak že si tím nějak koupíme jejich loajalitu (a proto naše současná armáda slouží jen zájmům USA, ale pro obranu ČR se nehodí). Naše Ministerstvo obrany bych přejmenoval na "Ministerstvo expedičních sborů pro americké zájmy".

M. Prokop 5.3.2019 13:27

Re: Závislost?

S atomovými zbraněmi to není tak jednoduché, vyvinout a mít.

USA jsou náš spojenec, prakticky jediný významný. Bylo by dost hloupé vystupovat PROTI jejich zájmům, lepší je současná mírná podpora. Armáda, hodící se pro obranu ČR, by byla podstatně dražší. A technický dotaz, před kým?

M. Kosejk 5.3.2019 13:32

Re: Závislost?

Maličký Izrael to svého času dokázal i za průběžného válčení se svými sousedy. A my bychom navíc dnes už ani nemusleli krást know-how, jak tenkrát oni. Páč technologie výroby je dnes známá.

A stačilo by mít pár jaderných hlavic - a obrana by byla vyřešena. Proč myslíte, že to tolik chce Kim v KLDR? Moc dobře totiž ví, že jaderný arsenál je nejlepší pojistka bezpečnosti.

M. Prokop 5.3.2019 15:51

Re: Závislost?

A proti komu byste chtěl používat ten jaderný arzenál? Mimo to, nefunguje na hybridní války.

M. Kosejk 5.3.2019 17:41

Re: Závislost?

Neraději proti nikomu. Ale fungovalo by to na odstrašení všech.

M. Prokop 5.3.2019 21:38

Re: Závislost?

S tím, kde se nalézáme, by to vůbec nefungovalo. Na sousedy stačí konvenční zbraně, kdokoliv jiný by se na nás musel dostat skrz ty sousedy a proti hybridním válkám i migraci je to na prd. Takže, jedině vyhozené peníze.

Fakt nejsme Izrael.

R. Nenechal 5.3.2019 16:35

Re: Závislost?

M. Prokop Tento vas prispevek byste mel poradit vasemu opevovateli Klausovi ten porad broji proti zapadu a opevuje Rusaky

M. Kosejk 5.3.2019 17:42

Re: Závislost?

Ale to je od vás jen kec. Jakmile někdo nejede podle černobílého vidění světa, ten je hned osočován z rusofilie. :)

M. Prokop 5.3.2019 11:31

Re: Závislost?

Možná by se břidlicový plyn našel i v Evropě. Ovšem zelenáči by se posrali do výše.

Takže zbývá jen diverzifikace.

J. Novak 5.3.2019 22:42

Re: Závislost?

Ano, břidlicový plyn by se možná našel. Ale za cenu likvidace veškerých zásob podzemní pitné vody. Co potřebujeme k životu více?

M. Kosejk 5.3.2019 10:48

-------

Co po nás bude Trump chtít? Už jen ta otázka ukazuje, jak se věci mají. :) Prezident USA si prostě k sobě povolává svého vazala, aby mu řekl, co USA chtějí.

A co tedy budou chtít?

a) Abychom uspokojili zbrojní lobby USA a nakrmili rozpočet USA koupí amerických zbraní. A to bude asi to hlavní. ---- b) A taky se bude lobbovat za to, aby Amíci dostali zakázku na dostavbu Temelína. --- c) Trump po nás bude taky chtít, abychom dávali zakázky jen americkým IT-společnostem a odvrhli všechny společnosti mimo prostor vlivu USA. --- d) Babiš bude také ujištěn, že musíme stát za veškerou zahraniční politkou USA, jinak budeme nepřátelé.

Rozumím, že spoustě lidí se stýská po starém dobrém světě Studené války, kdy byl svět přehledně rozdělen na přátele a nepřátele – a do zbraní a tajných služeb tekla spousta a spousta peněz - a USA na tom bohatly. Ale já o to nemám zájem - svět se změnil a já odmítám vytváření nové „Železné opony“ jen pro to, že USA (a jejich nekritičtí fans) mají panickou hrůzu z komplikovanosti světa – a z toho, že USA ztrácí dominantní postavení ve světě.

M. Zdobinský 5.3.2019 11:26

Re: -------

Možná vás to překvapí, ale svět není ráj, mateřská školka ani ústav pro výchovu katolických dívek. Ve světě všichni (včetně USA) prosazují své zájmy a priority . Kdo vám bude tvrdit něco jiného vám sprostě lže. Čím větší země (větší ve smyslu ekonomicky a vojensky), tím větší "váhu" tyto zájmy prosadit má. My jsme malá, možná spíš střední, země a bez spojenců se v této soutěži těžko prosadíme. Tím se dostávám k základní úvaze : Je lepší mít za spojence Rusko, Čínu, USA případně koho jiného? Na tuto otázku zkuste odpovědět než začnete zase stříkat na Trumpa.

M. Kosejk 5.3.2019 13:18

Re: -------

Lidé, co se hlásí k tomu že máme být poslušní v stádečku USAt, tak ti vlastně podávají přihlášku do obrazné "mateřské školky či ""ústavu pro výchovu katolických dívek" pod kuralelou USA (pozn.: používám jen vaše výrazivo).

A co je nejlepší? Vyvažovat, hledět si národních zájmů a nepodlézat žádné z mocností. Každá z mocností stejně hledí jen na své zájmy - a nejde na ně spoléhat (což platí i o USA).

M. Kosejk 5.3.2019 13:24

Re: -------

p.s. sorry za překlepy

M. Zdobinský 5.3.2019 13:27

Re: -------

Dobrý,ale jebete mě za něco,co jsem neřekl ,teda spíš nenapsal. Což je dost podpásový způsob argumentace. Není tam ani slovo "o poslušném stádečku" ani "o podlézání".

Psal jsem o tom, koho je lepší hledat za spojence !!! Jestli myslíte,že nikoho, tak skončíte jako nucený spojenec (viz.my a SSSR nebo nacistické Německo) a to se vám nebude asi líbit. Možná jo,já nevím.

Tož tak.

M. Kosejk 5.3.2019 13:38

Re: -------

Samozřejmě, že o "stádečku" explicitně nemluvíte - ale ve skutečnosti přesně tohle říkáte. Jasně jste napsal, že USA hájí své zájmy - a my prý podle vás musíme stát za USA, protože je to prý spojenec. A dáváte mi falešné dilema, že buď ve stádečku USA - nebo ve stádečku Ruska a Číny.

A jak používáte slovo "spojenec"? "Spojenec" - to zní krásně - ale ve skutečnosti mluvíte o vazalství a poslušnosti k údajnému "potektorovi" USA.

:)))

M. Prokop 5.3.2019 15:52

Re: -------

O vazalství a poslušnosti zde mluvíte, či spíše píšete hlavně vy, navíc mylně.

M. Prokop 5.3.2019 15:53

Re: -------

Jo a pan Pokorný, což je vyhlášený mimoň.

M. Prokop 5.3.2019 13:28

Re: -------

Což v podstatě děláme, jen ten Zeman podlézá Rusákům i Číňanům.

M. Kosejk 5.3.2019 17:47

Re: -------

Teď teď jsme přelezli z východní zadnice do západní - a kdo nekvičí do rytmu, je prý ruský či čínský agent. :)