Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 85
  • Poslední: 31.5. 2021 14:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Khail 29.5.2021 18:17

Ten rasizmus právě projevujete sám titulem "kudrnáč". ;-)

Z. Lapil 29.5.2021 22:28

Obávám se, že jste se právě zachoval ve stylu BLM. Protože - kdyby někoho plešatého popsal jako plešouna, tak je to - podle vás - taky rasizmus?

P. Khail 31.5.2021 8:40

Nevím co je styl BLM. Znáte jiný případ zde v diskuzi, a je jich tu víc, kde je "kudrnáč" použit u někoho z "bělochů"?

Z. Lapil 31.5.2021 14:22

Styl BLM (black lives matter, píšu-li správně) jsem si právě vymyslel :-). Je to styl, který hledá urážlivě rasistické souvislosti tam, kde nejsou. Viz opice - čeština na ní nevidí nic extra špatného (šplhá jak opice), anglicky mluvící černochy (možná speciálně fotbalisty) - pro mě naprosto nepochopitelně - totálně vyvádí z míry.

Mám-li stručně a co možná zřetelně popsat Dominika Feriho, řeknu nejspíš něco jako "ten tmavej kudrnáč". ABSOLUTNĚ to neznamená, že jsem ho tím jakkoliv zhodnotil.

To, že (nejspíš) v diskusi nikdo nikoho bílého neoznačil jako kudrnáče, může být v tom, že kudrnatých bělochů je dost málo a snad u nikoho (dobře, asi se někdo najde) to není tak výrazná vizuální charakteristika, jako u vysloveně nepřehlédnutelného Feriho.

Všimněte se: v češtině existuje solidní pojem "mongoloidní rasa" - Číňani a Indiáni. Přesto se v tomto smyslu nepoužívá, řekl bych že mimo jiné proto, že v češtině je slovo "mongoloid" už obsazeno: popisuje genetickou odchylku a coby skorosynonymum pro debila je vysloveně urážlivé.

A asi taky proto, že národ s historií čtenářů mayovek a londonovek (J. London) Číňany (Japonce...) a Indiány jednoznačně rozlišuje a ani ho nenapadne řadit je do jedné kategorie.

J. Jaroš 30.5.2021 10:30

Proč, to už je i porost hlavy předmětem rasizmu?Prostě jmenovaný je kudrnatý a dává to ostentativně najevo. Jestli z důvodů své odlišnosti nevím a je mi to jedno. Myslím si že zde se probírají povahové vlastnosti a né rasa. Feri prostě není blonďatý viking.

P. Khail 31.5.2021 8:51

Obávám se, že jste nečetl příspěvek, na který reaguji. Tam se slovo rasizmus objevuje. A ano, porost hlavy p. Feriho souvisí s jeho původem. Proto to zde používá víc diskutujících, nejen p. Koutný, račte si pročíst diskuze u článků k této kauze. A nikdy jsem si ve zdejších diskuzích nevšimnul zmínky o porostu hlavy nebo podobném vnějším znaku u člena většinového etnika, ale třeba mi nějakou rád ukážete. :-)

V. Církva 29.5.2021 22:02

Tak Feri nebyl z TOP09 vyhozen, odešel sám.

Jinak bych souhlasil, že byť je TOP09 debilní strana pro přihlouplé progresivisty kteří ještě nechtějí být přímo neomarxisty, a politika Feriho stvořil kdo ví kdo a jak, přesto se mi nelíbí aby na neprověřené udání a šikanu někomu bylo možné zničit život.

Přesto je Feri jednou vinen 100ně a podruhé možná. Určitě se jako člen TOP09 podílí na vytváření progresivistické atmosféry, ke které pak MeeToo, šikana a ostatní patří. Jestli donutil někoho k sexu pak ví především Feri sám. Případně to musí dokázat vyšetřování.

P. Hák 30.5.2021 8:28

Naprosto přesně jste vyjádřil i můj postoj.

V. Petr 29.5.2021 9:50

Tesat do kamene, Mistře !R^

K. Dvořák 29.5.2021 11:58

Souhlas, dobře napsáno.

J. Ptáček 29.5.2021 9:44

Jeden člověk, za nímž toho zatím moc není vidět, byť exoticky vyhlížející, příliš koalici SPOLU neovlivní. Kolik tak zvaných taháků už dávno odešlo z hnutí ANO, pokles preferencí žádný. Dostavil se až teprve teď, příčiny jsou však jiné, než několik politických turistů.

J. Vágner 29.5.2021 9:28

Aktuální taneček okolo pana Feriho by byl spíše k smíchu, nebýt jednoho zajímavého aspektu. Pan Feri sice zjevně patří k menšině poněkud odpudivých typků co u toho potřebují mít trochu agrese a násilí, ale ty dívenky zase, když se chovaly tak, jak se chovaly, byly buď dokonalé blbé a nebo naopak perfektně chytré a v obou případech si příliš účasti nezaslouží. Co ale stojí za pozornost? Rezignacni text pana Feriho, kde ujišťuje, že ve svém úsilí za odstranění existujicich stereotypů a tabu v této oblasti v naší společnosti, bude neochvějně nadále pokračovat i mimo parlament. Tak to nemá chybu. To je esence pokrytectví české pravdy a lásky v kostce. Hodnoty orientální běhny představované jako neposkvrněné početí. Pan Feri je doopravdy politický talent a že udělal kariéru v partají založené Mirkem Kalouskem není žádná náhoda.

V. Malý 29.5.2021 16:38

Pane, vy máte evidentní zmatek v tom, co nazýváte neposkvrněné početí. Jinak byste to nemohl takhle napsat.

V. Církva 30.5.2021 6:11

Tak národ, který takto zbytečně uráží neposkvrněné početí nemůže dopadnout jinak, než s voliči Pirátů a TOP09 vybudovat nový komunismus s islamistickým kořením. Nakonec už máme na Západě skvělé vzory.

Člověk nemusí všechno z náboženství akceptovat, ani chápat, nemusí mu věřit vůbec. Ale pokud někdo uráží křesťanství, ať se nediví kam až společnost došla. Gendrové pokrytectví, pozitivní diskriminace uchylů, podvod kryptoměny vydávaný za platidlo, 30 let starý 3 pokojový byt za 150 měsíčních platů.......

O. Dwořák 29.5.2021 8:55

Jenže: na černošských životech záleží (BLM), tudíž i na Ferim s předky z Etiopie. Nějaké znásilněné bílé holky, proč ho odmítaly? Nejspíš rasistky, beztoho jejich pradědečkové byli otrokáři. 8-o

J. David 29.5.2021 9:23

Nějak to v těch habitech mám zmatené, Čech Feri, Fin Kamara. Jo, bílá tma, to bude asi to pravé a "černota" u řezníka za Protektorátu. A holky? U nich až tak nejde o velikost fallu, ale o velikost a disponibility portfolia bankovních účtů držitele fallu. Likvidita nákladů. Mladej "Hajle Selasié" si zalaškoval po Africky, holky ale zareagovali moderně po "Me to" you. Jako bacily. Vidíte je, nevidíte a vidíte, nákaza je tady.

P. Jaroš 29.5.2021 16:25

R^

P. Pepax 29.5.2021 8:43

Netušil jsem že ten legrační kudrnatý klučina je tak nadržený, v jeho případě boží mlýny mlely bleskurychle.

Š. Hašek 29.5.2021 8:59

R^

J. David 29.5.2021 9:32

Geny jsou geny, medikamenty je neutlumíte. V Habeši to pojímání vnímají jinak, Feri to nezvládl geograficky, ČR není v africkém rohu.

P. Hák 29.5.2021 8:42

Co se týká koalice Spolu, holt se přelije dalších pár hlasů k Námořním lupičům, elektrorát TOPky k nim ostatně přechází průběžně. Z hlediska povolební matematiky je to úplně jedno.

"Causu Feri" nehodnotím, protože jako obvykle chybí objektivní informace, A2larm jako objektivní opravdu neberu ;-D Chtělo by to metaanalýzu a čtení mezi řádky, ale to chce odstup. Jen bych připomněl ono stále platné "Nepomáhejte roztáčet mlýny, nebo vás samy semelou"...

R. Gumulec 29.5.2021 8:33

Stanoviska Kupky, "vykulené"; Jurečky, knížete - toť opravdu panoptikum české opozice. Fiala raději mlčí a Mirka je určitě zděšená.....

Š. Hašek 29.5.2021 9:00

R^

Z. Laxa 29.5.2021 9:58

R^

V. Navrátil 29.5.2021 20:10

I málo slov dokáže vyjádřit mnoho

J. Nevrkla 29.5.2021 8:29

R^R^:-)

T. Kohout 29.5.2021 7:14

Můžete mít 10x i vícekrát pravdu, ale předvídat, jaký přesně to bude mít vliv na voliče, potažmo voličky je těžké. Tak zvaný "drsný přístup" se sice možná věřejnostně odsuzuje, ale v praxi, při volbách může působit jinak. Pamatuji např. amerického Dona. V ženách mohou skrytě působit dávné atavismy, když si všimly, že drsoň spíše uloví mamuta než "jemný muž/gentleman". Jemný muž je hezká fasáda, ale život žádá drsoně. Uvidíme. Určitě ne zítra, ale za 20-30 let.

J. Moravec 29.5.2021 7:43

Kontrolní otázka. Kolipak z nás to za 20-30 let uvidí?

T. Kohout 29.5.2021 8:27

Stěží někdo. Proto to také říkám. Vývoj se dá těžko předvídat. Bude "sex" na povolenku? Nebo se zcela odstraní. Nebo se vrátí poměrně nedávná doba "Free love, free life, free music"? To asi nikdo neví.

K. Salajka 29.5.2021 6:28

ODS zmeškala příležitost ukončit spojení s obskurními TOPisty. "Kníže" měl zjevně Feriho jako zálohu pro výkon práva Ius primae noctis.

Ze skandálu nejspíš vytěží nejvíc Piráti, jejichž Michálek se ovšem chová k ženám s podobnou vlídností, jak vyjevila jedna jejich soudružka . Tito držitelé kaperských listů a obhájci všech progresivních myšlenek zapomněli své zásady použít při sestavení kandidátky. Jejich liberalismus v praxi připomíná ten Chrudošův. Genderoví udavači to označují jako sexismus.

L. Beneš 29.5.2021 7:50

Chcete naznačit, že kvůli vysokému věku tíhne Jeho Jasnost k voyeurismu?