27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 26.5.2010 12:28

ODS NENÍ pravice.

Bohužel. :-(

F. Kusák 26.5.2010 10:31

Jako naše společnost

Že naše pravice vlastně není pravicí, že naše levice je spíše populistická strana, že středové strany jsou prostituujícími děvkami, které se přikloní tam, kde je cítit pach moci, tak to vše je samozřejmě pravda. Ale jaká je vlastně celá naše společnost. Vždyť je stejně zmatená a rozvrácená. Střední třída vlastně pořádně neexistuje,. Je neustále masírována, že nebude mít na důchody, protože na ně jaksi nebude. Jejich plat jim ani neumožňuje pořídit si byt nebo rodinný domek. Střední třída je trvale stresována a masírována obavami, že je v budoucnu lékař neošetří, protože nebudou mít na spoluúčast atd. atd. nebo nebude mít na vzdělání svých dětí. A těm mezním částem společnosti, tedy těm bohatým nebo těm chudým je to úplně jedno. Když poslouchám ekonomy, tak se musím smát. Jsou to zaběhlá klišé, bláboly, které nikoho nezajímají a ani oni samotní jim nevěří. Stále stejné návody na důchodovou reformu či reformu zdravotního systému. A výsledkem bude opět zvýšení daní, a to bez ohledu na vítězství té nebo oné party zastupující jen zájmy lobistů. Důkazem toho jsou nedávné kroky "úspěšného" pana ministra Kalouska, tj. hlavně zvýšení daní (i skryté) a zavedení daně z daní (pardon z "pojištění") a plánování neexistujících příjmů. Rád bych viděl, jak by onen pan "ekonom" dopadl s takovým plánem v soukromé firmě.

Nikdo nikomu neřekne, že základem úspěchu je podnikavost, poctivost a pracovitost, rodina a víra. Takže čemu se vlastně divíme.   

B. Brousková 26.5.2010 9:36

Re: Co by kdyby...

Nejde o patové situace, jde o to, že ta tak zvaná pravice v podání ODS není a nikdy vlastně nebyla skutečnou pravicí. Nejlepším důkazem pro toto tvrzení  a lakmusovým papírkem její autentičnosti a tudíž tzv.pravicovosti, je postoj který vůči  ODS a  k jejímu  prorokovi -Klausovi zaujímají komunisti. Už samotný fakt, že Klaus v prvních volbách dostal většinu komunistických hlasů je víc než výmluvný.  A že byl zvolen díky komunistům kupodivu, nikomu z pravicových nevadí. Řečičky o tom, že volby byly tajné jsou také takový blábol. Volby byly tajné , ale počet hlasujích a počet odevzdaných hlasů pro jednotlivé kandidáty tajný nebyl. Při poslední rozhodující volbě se se ve sněmovně a v senátu zdrželo hlasovaní tuším osm poslanců a senátorů  Komunisti jich ale měli celkem pokud se nemýlím, třicet osm.O tom, že  by komouši hlasovali pro Sokola- disidenta, když při pouhém vyslovení jeho jména dostávali hysterické záchvaty vzteku snad nemusíme uvažovat. Proč tedy hlasovali pro Klause? A při druhé volbě to udělali opět ! Ne že by pro něj přímo hlasovali, ale umožnili opět jeho zvolení Že by pominutí smyslů? Ani náhodou. Oni velice dobře vědí proč to dělají a ví to jistě i Klaus. Takže Sarajevo nesarajevo ODS není a vlastně nikdy skutečnou pravicí nebyla. Karel Kryl to kdysi řekl přesně: " Huba táhne doprava ,  leč ruce doleva" . A komouši to vědí velice dobře.

A. Reček 26.5.2010 8:57

Re: Co by kdyby...

Máte pravdu, že co by bylo kdyby. Jen trochu dodám, že pro většinu v parlamentu kromě Teplíka, ještě ODS přetáhla Wagnera. To také byl už určitý signál, že čistota se v ODS tak moc nenosí.  A faktem zůstává to, že pokud nějaká strana nemá dostatečné členstvo, nemá šanci uspět ani v parlamentu. Jedině může zazářit jako kometa a těmi budou jak TOP, tak VV.  Psát o pidistraničkách nemá ani smysl, ty nebudou ani na kandidátkách v komunálních volbách.

V. Mistrová 26.5.2010 7:55

Co by kdyby...

Milý Lukáši Macku,co vlastně chcete sdělit? Že by bylo dobré, kdyby politické strany byly lepší? Kdo by to byl jenom řekl…

I Neviditelný pes by byl kvalitnější, kdyby v něm nepřispívali autoři, kteří účelově ztrácejí paměť. „Předsarajevská“ vládní koalice, schopná dát zemi „dostatečně silnou středopravicovou vládu“ existuje pouze ve Vaší fantazii. Skutečná předsarajevská koalice byla rozhádaným spolkem, který ve sněmovně disponoval 99 (slovy devadesáti devíti) poslanci. Po nákupu Tomáše Teplíka měla poslanců sto, ani to jí však nezaručovalo většinu. Náš politický systém od počátku vytváří patové situace, nemá cenu před tím zavírat oči.

Pro zdar Vašeho snaživého lobování by museli všichni zapomenout, že Zieleniec byl zaměstnancem perestrojkového Prognostického ústavu, Telička předlistopadovým členem KSČ a Švejnar kandidátem na prezidenta ochotným – stejně jako v roce 2003 Klaus – nechat se zvolit s přispěním komunistických hlasů.

Rozdíl mezi Klausem a Zieleniecem spočívá pouze v tom, že Zieleniec není ani zdaleka tak šikovný hráč. Jistě, Vás coby člena své mediální ochranky zpracoval naprosto dokonale, nicméně takovou ochranku má i Klaus a počíná si mnohem úspěšněji.

Stranám však nechybí přičinlivé mediální lobby, nýbrž především skutečné členstvo. Dokud se v politice – a to nikoli na pozicích předsedů či místopředsedů, ale řadových členů – nezačne angažovat mnohem více lidí, nemůže se politická nabídka výrazně zlepšit, i kdybychom o nějaké silné předsarejevské koalici bájili den co den na všech internetových stránkách.

K. Janyška 26.5.2010 7:34

Kajan

Macku, největší tragedií jste Vy ! Dzp.