14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

POLITIKA: Babiš, justice a Bernard-Henri Lévy

Klíčovou větu pro pochopení způsobu řízení vlády jako firmy pronesl Andrej Babiš po volbách v říjnu 2017, kdy musela z postu ministryně spravedlnosti odstoupit poslankyně Taťána Malá. Tehdy pan premiér zahlaholil, že novým ministrem spravedlnosti bude on sám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 8.5.2019 11:17

Re: Babiš je nevzdělaný blbec s titulem.

Dobrá práce, Babišův věrný Satelite. Copak asi je Motorem té vaší úporné Rotace okolo premiéra Babiše, vašeho mocného Pána?

P. Zinga 8.5.2019 11:10

Re: Z příspěvků

Tak se,mrňo, zabývej nezávislou německou justicí! Dej mi odkaz, na kterém německém fóru tě najdu.

Ukázka "nezávislé" německé justice: https://www.bild.de/regional/koeln/koeln-aktuell/bonn-pruegel-tod-von-niklas-17-ungesuehnt-ermittlung-eingestellt-61672374.bild.

"smrt niklase nepotrestána, vyšetřování zastaveno".

Pro neznalé: arabáči zmlátili a ukopali mladého kluka. Smrt potrestána nebude, protože svědci mlčí. Oděv vraha, pocákaný krví zavražděného, k odsouzení nestačí...

J. Farda 8.5.2019 11:02

Re: Hvížďala a hnojomet

Chlopku Tadku, voni jsou vážně chocher jak vyšitej a hlava votevřená, pro votevření vočí tady všem potřebnej jako sůl, jen nechápu, proč taky nepoukázali na Hvížďalovo havloidní lepšolidství ... tak koukají příště vodložit falešný zábrany a hledějí všem těm lepšolidním žoldákům Sorose a Bilderbergu nemilosrdně strhnout masky! :-)

P. Zinga 8.5.2019 10:54

Když koukám na Lévyho,

ptám se: Co je to za pokryteckou držku?

A Hvížďala hvízdá. Melodii podle not.

K. Janyška 8.5.2019 10:45

Re: Z příspěvků

V tom máte pravdu. Bohužel, ta dopadl se svým odporem vůči EU i VK starší, který neříká proč to, co říká je pravda... Dzp.

M. Kosejk 8.5.2019 10:39

Re: Pane Hvížďalo,...

No... Já to považuju za rozumnou reakci (a ne za žádné "zapřahání kozla za vůz").

Pan Hvížďala totiž přímo v článku píše: "Nezávislá soudní soustava ohrožuje trestně stíhaného Andreje Babiše. .... Kvůli tomu se do třetice dostala v jednom volebním období do funkce ministryně spravedlnosti Marie Benešová,..."

Nemáte pocit, že si pan Hvížďala protiřečí? Na jednu stranu hovoří o "nezávislé justici" - a na druhou stranu tvrdí, že pouhá výměna ministra spravedlnosti ovlivní soudní řízení ve prospěch Babiše.

Tak jak je to tedy s tou skvělou nezávislou justicí, když pan H. předpokládá, že ministr dokáže zasáhnout do konkrétního soudního řízení? A jestli to dokáže, tak jaká je to vizitka naší justice a polistopadových politiků?

J. Vlček 8.5.2019 10:38

Re: Pane Hvížďalo,...

Představte si, pane Lepko, že ten pocit nemám. Se zvířaty nepracuji, tak je mi podobná věc neznámá. Vám už se něco podobného přihodilo?

J. Vlček 8.5.2019 10:32

Re: Je stále více zřejmé

Ještě, že to napadlo vás, pane Lepko, alespoň ve snu. Mně to napadlo hned, proto jsem to také panu Vodvářkovi napsal.

M. Kosejk 8.5.2019 10:27

-----

Zajímavé, zajímavé. Do nástupu Babiše jsme od našich politiků pravidelně slýchávali mantry o nezávislé policii a nezávislé justici. A že by ministr mohl ovlivnit trestní stíhání a soudní řízení? To by si prý mohl myslet jen pito*mec a zarytý konspirátor.

Ale teď ti samí tvrdí, že výměna ministra spravedlnosti znamená ohrožení nezávislosti justice?!! A pokud to mu tak je, tak je to známka toho, jako justici nám vybudovala naše mainstreamová politika, které to do nedávné doby měla na starost.

A jak mi na to odpoví například nejdéle sloužící ministr spravedlnosti v dějinách ČR – Jiří Pospíšil? Opravdu jste holky a hoši vybudovali systém, kde ministr může ovlivnit soudce? Jestli ano, tak se raději běžte zahrabat, vy "demokratická" opozice.

J. Lepka 8.5.2019 10:22

Re: jen poznámka k závěru článku

No, zatím se již párkrát názoru ulice lekl, holt populismus, řekl bych.

J. Lepka 8.5.2019 10:20

Re: Je stále více zřejmé

A vás jistě ani ve snu nenapadlo, že to spolu souvisí, že?

J. Lepka 8.5.2019 10:19

Re: Pane Hvížďalo,...

Nemáte pocit, že místo koně před vůz zapřaháte kozla za vůz?

O. Uživatel 8.5.2019 10:12

Uživatel požádal o vymazání
J. Vlček 8.5.2019 10:06

Re: Z příspěvků

Z čeho tak soudíte vážená lůzo?

I. Štípek 8.5.2019 9:58

Re: Je stále více zřejmé

Určitě - pan V. je slušný člověk a idealista, každým svým příspěvkem, blogem, poznámkou kuje zbroj proti té hydře neomarxistické totalitní tyranie!

K. Janyška 8.5.2019 9:57

Babiš je nevzdělaný blbec s titulem.

A navíc zločinec. Nemá tušení, že stát je technickou strukturou, který slouží vývoji lidského světa a reaguje na něho a ne motorem a zdrojem jeho vývoje... Dzp.

S. Netzer 8.5.2019 9:38

Z příspěvků

pod článkem jasně vyplývá, že nezávislost justice je pro lůzu naprosto bezvýznamný pojem.

I. Mertl 8.5.2019 9:28

Re: Hvížďala a hnojomet

ehm.

J. Vlček 8.5.2019 9:03

Pane Hvížďalo,...

...co takhle místo neustálého napadání politiků, kteří jsou vám proti srsti, se také jednou řádně obout do práce té naší skvěle pracující justice, jejíž kauzy se vlečou roky i desetiletí? Podle vás je normální, když jasně prokázáný případ korupce pana Ratha, nemá dodnes konce? A to je jen názorný příklad, jak naše justice pracuje. Ale o tom vy psát nechcete, že, to je mimo váš zájem.

J. Vlček 8.5.2019 8:51

Re: Je stále více zřejmé

Pane Vodvářko, také se mi tato myšlenka vkrádá na mysl, a sice ve spojitosti s EU, přičemž EU je tím tyranem. To jste měl na mysli, že ano.

T. Vodvářka 8.5.2019 7:30

Je stále více zřejmé

že pan de la Boétié měl pravdu. Před cca 300 lety ve své knize o dobrovolném otroctví říká, že lidé svou svobodu tyranovi odevzdají zcela z vlastní vůle. Jak se zdá, jde o universální pravdu a stále se opakující fenomén.

I. Štípek 8.5.2019 6:35

Trapnější

už Hvížďala být nemůže.

T. Wiszniewski 8.5.2019 1:45

Hvížďala a hnojomet

Patologický psavec a lhář Hvížďala přihodil další svůj exkrement do hnojometu proti Babišovi. Má fantastické argumenty proti premiérovi. Novinářské klepy. Údajné trestní stíhání úředníků prezidenta (ostatně, při notorickém udavačství "liberálů", kolik lidí je vlastně ještě nestíhaných?) Sešlost pár tisíc vřeštivých Pražáků, kteří vítají každou příležitost vyřvat si na Staromáku bolest nad svým lúzerstvím. A borec nakonec: názor francouzského budižkničemu na našeho premiéra. Kdyby se raději ten galský potrhlík věnoval kritice nepořádků ve Francii, způsobených jeho hrdinou Mikrénem.

Článek má jen jednu výhodu. Je tištěný a tudíž čtenář není vystaven utrpení z poslechu ráčkování, šišlavosti a dalších uši trhajících řečových vad rétora Hvížďaly.

P. Hájek 8.5.2019 0:42

jen poznámka k závěru článku

Aniž bych se chtěl vyjadřovat k obsahu článku, pozastavuji se nad závěrem, který mi nedává smysl. Umění kapitána plachetnice "přizpůsobit se" větru, aby dosáhl vytouženého přístavu, je přece základní dovedností dobrého kapitána. Ono mu totiž nezbývá nic jiného, než přizpůsobit plavbu větru (historicky zde byly snahy větru poručit, ale jejich proponenti v jachtingu neprorazili).

Nabízí se situace, kdy kapitán neumí navigovat za nepříznivého větru původním směrem, a proto pluje do nejbližšího dostupného přístavu. To je ovšem běžné a těžko po kapitánovi chtít něco jiného.

Autor měl asi na mysli, že kapitán mění cíl plavby podle okamžitého větru. Tím je ovšem příměr k plachtaření překonán a lépe by posloužil obrat o korouhvičce...

(Nejsem si jist, zda ty demonstrace k něčemu budou. Spíš myslím, že k ničemu. Nejlepší by bylo, kdyby prohrál ve volbách...)