18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

ODS: Nic nepochopili, nic se nenaučili

Tak ODS se zbavila kmotrů a je odhodlána důsledně hájit zájmy drobných podnikatelů a dalších obyčejných pracujících. Po pár měsících můžeme vidět, jak takové hájení vypadá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Křížek 3.6.2014 23:07

Soudruzi, kontrolní otázka!

Co je to ta, nebo to ODS ?!

M. Martin 3.6.2014 23:31

Re: Soudruzi, kontrolní otázka!

Co to je ta nebo to J.Křížek?

M. Prokop 3.6.2014 20:30

Bohatá a šťastná země,

v níž každý ví, co by měli dělat jiní. :-P

L. Hrušková 3.6.2014 20:09

Pane Hample,

ODS Vám jistě za Vaše rady poděkuje a o rozhodování voličů nemějte strach, každý má možnost rozhodnout se podle svého.

Š. Šafránek 3.6.2014 12:49

STK

A nebylo by tedy smysluplnější došlápnout si na firmy, které se živí prováděním STK, ale jedná se spíše o "STK"? Pokud vozidlo projde regulérní a neuplacenou STK, ať nikdo nebuzeruje majitele s rokem výroby.

K. Janyška 3.6.2014 9:56

Ano, Fiala je špatným předsedou ODS.

Svým založením vůbec do této role nepasuje. ODS byla založena pro lidi, kteří v politice neuplatňují náboženský pohled a jejich ideologií je zejména ekonomie... Dzp.

L. Novák 3.6.2014 17:45

Re: Ano, Fiala je špatným předsedou ODS.

Potíž je v tom, že váš "kůň" Nečas naprosto selhal a odešel (byl odejit) s ostudou, bez ohledu na "atentát" spáchaný několika pitomci ve státních službách (policie a st. zastupitelství - však víte, kdo...).

Dodnes mi zní v uších Nečasovy bláboly staré snad dva roky o tom, že "jen idiot by nezvýšil sazbu DPH". Idioti ji zvýšili. A mně a dalším občanům (kromě výrazného zvýšení z roku na rok) ještě přinutili platit za domovní odpad dvakrát. K čertu s idioty, kteří vymýšlejí hlouposti a berou za to nehorázné peníze z kapes daňových poplatníků!

M. Kosejk 3.6.2014 9:54

nepochopení pana Hampla

Když už je řeč o nepochopení, tak se obávám, že autor článku nechápe (či nechce chápat), jak funguje dnešní mediální svět. V kostce: Pokud vám novináři něco nezveřejní, tak vám nezbude nic jiného, než to dát  jenna  internet.  A zároveň musím konstatovat, že pan autor není zrovna bystrým pozorovatelem dění. Kdyby byl, tak by si mohl povšimnout, že v českém mediálním svět byl evidentně vyhlášen bojkot na zveřejňování faktických a konstruktivních názorů a návrhů ODS. A osoba pana Fialy je českými novináři bojkotována skoro totálně. 

Už jsem si zvykl, že ODS si odnáší i vládní činy TOP09, KDU-ČSL... a ostatních svých bývalých koaličních partnerů. Je to sice trochu nespravedlivé, ale svou logiku to má - vládní strana ručí i za své koaliční partnery. Ale kritizovat ODS za to, za co ji kritizuje pan Hampl, to už je fakt přes čáru. 

A přivazovat se k ministerstvu financí? Copak ODS jsou nějací Zelení, Hnutí Duha… či něco podobného? ODS vždy respektovala, že moc je odvozena od moci parlamentu, který je odvozen od vůle hlasujících voličů. Měl jste ODS volit, pane Hample, když tolik toužíte po tom, aby názory ODS byly více slyšet a měly větší váhu...

J. Rechnovský 3.6.2014 10:33

Re: nepochopení pana Hampla

Tak mediální svět vyhlásil bojkot ODS. No to je tedy hydra ten mediální svět, co?

A co třeba takhle. ODS se za posledních 15 let vyprázdnila morálně i ideově. Dnes její značka vyvolává u naprosté většiny "konzumentů" negativní emoce. Ve spektru oblíbenosti momentálně klesla někam na úroveň KSČM. I kdyby produkovala sebelepší myšlenku, jen minimum lidí jí bude věnovat pozornost. Stejně jako v případě KSČM. Novinářský trh tedy musí reagovat na poptávku svých zákazníků, protože jinak by neprodal svůj produkt.

Takže. Musel by se stát zázrak aby značka ODS zlomila trend a opět začala získávat na oblibě. Reálně jí ale čeká osud ODA. Tedy postupný (zasloužený) zánik...

M. Kosejk 3.6.2014 10:45

Re: nepochopení pana Hampla

Co je mediální svět? To, z čeho lidé čerpají informace a názory - a toto nás totálně obklopuje. Proto také mnozí dnes nehovoří o demokracii, ale o mediokracii.  Jak dostanete svůj názor do novin, když vám ho žádné noviny neotisknou? A jak se o vašem názoru lidé dozvědí, když ho nikdo neotiskne?

A váš názor? Typický produkt tohoto mediálního světa!

L. Hrušková 3.6.2014 20:10

Re: nepochopení pana Hampla

Souhlas!!!

A. Sedláčková 3.6.2014 8:36

Pane autore,

připomínáte mně jednoho mého známého, který před lety vstoupil do Unie Svobody - dle jeho slov jediné čisté, správné atd. strany, která tehdy byla v koaliční vládě s ČSSD. Totiž kdykoliv něco podělali (a že toho bylo), vyřvával: "proč s tím proboha ODS něco neudělá?". Co tím chci říct: léta nesla ODS jako jediná strana odpovědnost za to, co udělala špatně ona i ostatní strany. Konečně se vám kritikům zadařilo - je na hromadě. Ale nestačí to - stále je hlavním terčem kritiky. To nechápu. Například topáci - preference slušné, žádná zodpovědnost za činy v minulé vládě, jsou vysmátí. Vládnou nám socani se zbiranikem zvaným ANO, ale dobrý, nepřítel je jen jeden, toho si nenecháme vzít.

P. Lenc 3.6.2014 8:32

Pane Hample, až tak?

Mohu se pouze připojit k příspěvku pana Sedláka a vám doporučit místo hloupě nenávistných keců si ověřit o čem a jak ODS jednala, na co měla sílu a na co ne.A to, že i "ikona" dnešní politiky Babiš náhle "prohlédl" a zjišťuje, že rušení poplatků, důchodová reforma atd., vzniklé právě v dílně ODS byla chyba, svědčí pouze o jednom.Jste štěkálek štěkající na měsíc.

S. Sedlák 3.6.2014 5:54

Hm, tak to jsou postřehy

Autorovi bych doporučil více číst a méně plácat.

Omezení paušálů pro "živnostníky" je idea o které začal pan Kalousek z údajné hlavní pravicové strany. ODS byla odjakživa proti. Teď s tím přišla koalice a MF vedené další "pravicovou" stranou.

Popravdě v této podobě je omezení paušálů v pořádku, protože všelijací právníci s obraty, které významně překračují hranici živnosti účetnictví zvládnou a placení daní dle nákladů také. A to říkám jako živnostník.

Daně za auta dle stáří jsem ani pořádně nezaznamenal a je to výmysl spíš EU, ke které má právě ODS výhrady - v přijímání všelijakých hloupostí.

A opět. Nevidím důvod, aby po silnicích jezdily dvacetileté šunky, které STK mají omylem nebo podvodem a představují riziko bezpečnosti jak pro vlastníka, tak pro ostatní.

P. Švejnoch 3.6.2014 7:51

Re: Hm, tak to jsou postřehy

Vy jste zřejmě sympatizant/volič ODS. Mimochodem - kdysi dávno jsem také býval... Nicméně: O paušálech pro živnostníky vím jen málo, nehodlám se tedy s Vámi přít. Ovšem to, co jste napsal o vozovém parku, je, řekl bych, poněkud nepromyšlené - a jestli Vaše tvrzení o paušálech je podobně kvalitní, tak by tu zřejmě prostor k polemice byl.

K těm autům: Jednak Vaše implicitní tvrzení, že auto dříve vyrobené = vrak, je naprostá hloupost. Beze všech pochyb existuje významná část (a řekl bych, že to bude většina) "staršího" vozového parku, jejíž majitelé udržují svá "starší" auta ve stavu, který vyhovuje podmínkám pro provoz na pozemních komunikacích. Někteří z nich dokonce svým autům věnují více péče, než ti, kteří mají auto jako spotřební materiál - a takto opečovávaná starší auta budou v důsledku v lepším stavu, než ta nová, kterým se péče nedostává.

Druhak - existuje nezanedbatelná skupina lidí, kteří prostě auto nové či novější nechtějí. Buď proto, že jim to staré ještě slouží (a není tedy důvod kupovat nové), nebo proto, že nechtějí auto, které je příliš přetechnizované, a nebo proto, že jsou přesvědčeni, že čím má auto novější rok výroby, tím více ošizený šmejd to je.

A třetí důvod je ten, který je zmíněn už v článku - taková daň by krom lidí, kteří nové auto nechtějí, postihla i lidi, kteří na nové auto prostě nemají.

And last but not least: Vůbec nechápu lidi, kteří si libují, že bude zavedena další daň. Nebo budete pištět teprve tehdy, až se taková daň dotkne Vás osobně???

J. Stejskal 3.6.2014 1:24

Je to škodolibost

chtít na panu Zahradilovi, aby si otevřel hospodu. Hospodu musíte umět, to co dělá on, ne. Takže musí být příště opět zvolen.

J. Vintr 3.6.2014 0:57

Vážený pane

neurážejte prosím slepice. Na rozdíl od nějaké nány z parlamentu jsou to inteligentní a užiteční zivočichové.

E. Vašátko 3.6.2014 6:06

Re: Vážený pane

to věděl už veliký Jára - viz slepice Zora, jeho družka.