24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

MIGRACE: Pakt postavený na písku

„Účinné navracení nazpět“ v tom smyslu, že ten vrácený člověk natrvalo zůstane venku a neobjeví se za týden či měsíc znova, je něco, co se zatím nikomu nepovedlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zdráhal 17.4.2024 8:10

Dovoz migrantů do zemí EU je bohužel oficiální program EU. Je to vidět třeba ve videu Frontexu, agentury, která má chránit vnější hranice. Odkaz neuvádím kvůli hrozbě zákazu, ale dá se najít pod názvem Joint Operation Themis na stránkách Frontexu.

Třeba minuta 1:34 - "zachránění migranti nebudou vysazeni v Libyi nebo jiných zemích mimo EU".

Převaděč naloží migranty na nějaký chatrný člun, vypluje na moře a pak zavolá, že má technické problémy a že je v nouzi. Loď Frontexu nebo neziskovky ho "zachrání" a doveze do Evropy. Tak to bohužel funguje.:-(

A. Teplý 15.4.2024 23:08

S Azovem za zády by zpátky nešli.

A Wagnerovci taky nejsou lidumilové.

O. M. 15.4.2024 21:51

Jediné, co jsou schopní a ochotní se naučit, je škodit nevěřícím psům, třeba i střelbou na neozbrojené civilisty.

O. M. 15.4.2024 20:21

To není dobrý nápad, protože v Rusku nafasujou Kalachy, a hajdy na západ!

O. M. 15.4.2024 20:20

Jediné skutecně účinné opatření proti nelegální migraci je signální stěna a hlídky se psy a Sa-58, bohužel.

I. Polák 15.4.2024 18:27

Jak je dostat zpět: Je to těžké, možná se to nepodaří, ale můj systém má tak asi 100x větší šanci na úspěch než popisovaný Pakt.

T. Kohout 15.4.2024 18:26

Na invazní rostliny a živočichy se dělají zátahy. U lidí se to "nesmí". A přitom nebezpečí je obdobné či horší.

T. Kohout 15.4.2024 18:13

To byla původní idea pro Turky v NSR. Myšlenka dobrá, ale nefunkční, idealistická.

T. Kohout 15.4.2024 18:08

Pravda, tam by se nich vešlo. A Západ by měl novou konjunkturu. Vyrábět ty náboje a všechno a dodávat na široširé bojiště.

T. Kohout 15.4.2024 18:04

Jestlipak to čte Rakušan z Kolína, nebo ta jeho božská Danuše? Jen mě tak napadlo.

A. Teply 15.4.2024 17:31

Já bych o jednom využití mladých můžů věděl.

Co je tak poslat do Ruska nebo na Ukrajinu ?

On už by Šojgu nebo Syrskij věděli, na co použít kanonenfutr.

V. Církva 15.4.2024 17:21

Tak evidentně si z nás EU, v lepším případě dělá srandu, v tom horším chtějí záměrně zničit i země s homogenním obyvatelstvem jako ČR.

Z článku pana Kurase jak si muslimové pískají v Británii, kde je předseda Skotska muslim, Londýna muslim a univerzitu v Glasgow vede muslim co schvaluje vraždění Hamásu (a to je snad lékař) se mi dělalo zle a myslím, že je třeba vypovědět Schengenskou dohodu. Jistě, Británie není (už naštěstí) v EU, ale EU už v "Británii " skoro je.

A nepodceňoval bych že Rakousko a Německo jsou naši sousedi. Jeden vizionář v roce 2015 říkal že Británie a Francie už jsou ztracené a o Německo se bojuje. Obávám se, že už prohráli.

P. Brich 15.4.2024 17:07

Obávám se, že Rubikon už byl překročen a situace nemá humánní řešení. Pokud chce evropská civilizace přežít.!!;-€EU;-O

V. Církva 15.4.2024 17:01

Je to tak. V době radarů, sonarů, dronů, družic samozřejmě hranice uhlídáte.

Já žil za železnou oponou v přesvědčení že kromě naši ostrahy hranic musí při zdrhnutí člověk zajistit aby ho nezastřelili omylem i na druhé straně. Pochybuji že s takovým vědomím by přicházely ročně do EU statisíce.

Nakonec by se i utopilo mnohem míň lidí tak by vlastně byla ostraha hranic i humánní

Ochrana hranic je jedním z hlavních úloh státu. Pokud to liberalismus necháme měl by být nahrazen nebo bude nahrazen!

V. Církva 15.4.2024 16:49

Jo jo, to s těmi evropskými emisemi likvidujícími Čínu a lidskými právy které evropští "islamofobové" nedávají islámu to je fakt chucpe a přesto realita.

A nejhorší je ,že oni to ani nemají ze svých hlav. Pochází to z hlav sebevražedných evropských progresivistů, tedy většiny občanů EU co si pořád potřebují masochisticky nadávat a ničit život.

V. Církva 15.4.2024 16:11

R^

V. Církva 15.4.2024 16:11

No je to blízké k teoretickému řešení které jsem taky navrhoval. Že by se do EU brali šikovnější migranti, vyučili, vzdělali, vydělali a po třeba 5 letech jeli domů. Tím by zvýšily schopnosti té země a ti nejschopnější napojení na Západ by pak třeba budovali i ekonomiku s evropskýma firmama u nich doma.

Problém je realita. Oni tu v Evropě dělat nemusí a peníze dostanou. Ať už dělají i ne, už nechtějí zpět. Navíc když už mají azyl, prý domů nemohou. A ani to neřeší levičácké - budou platit naše důchody.

Jinými slovy jsme zpátky u: Jak je dostaneme zpět? Jak nevyměnit Evropany a zachovat naši civilizaci?

A problém je v tom neúspěšní žadatelé budou navraceni....

O. Batěk 15.4.2024 16:06

To je velmi rozumné. Jak ale zajistíte, aby se ten vyučený mogrant vrátil zpět a pomohl zvýšit doma zvýšit životní úroveň?

O. Batěk 15.4.2024 16:06

To je velmi rozumné. Jak ale zajistíte, aby se ten vyučený mogrant vrátil zpět a pomohl zvýšit doma zvýšit životní úroveň?

P. Diviš 15.4.2024 16:00

S tím zvyšováním životní úrovně máte pravdu, ale to prakticky nejde udělat zvenčí, to musí všude zvládnout sami.

A dnešní řemeslo je více papírování, než manuální práce, pokud to má být legální.

I. Polák 15.4.2024 15:26

Článek je zcela správně depresivní a alarmistický. Jen v jednom to autor trochu přehnal. Nevěřím, že 20-letí připrchlíci jsou absolutně nevzdělatelní či neschopní se cokoliv naučit. Učení koránu zpaměti je sice k ničemu, ale jisté minimální cvičení mozku to je. Nevidím žádný (technický) problém v tom, aby se 20 letý muž s tímto duševním zázemím nemohl kupříkladu vyučit nějakému řemeslu.

Čistě teoreticky (zatím) si lze představit, že imigrantovi bude povolen pobyt se základní sociální podporou s podmínkou, že se něčemu vyučí a potom se vrátí domů, aby tam svou schopnost využil ku prospěchu dané země.

Ano je to hrozné, nouzové a stále stejně ekonomicky ztrátové řešení, ale obávám se, že jediné možné. A obávám se, že pro vyspělé státy tak jako tak žádná jiná budoucnost neexistuje. Migranti popsaní autorem článku jsou následek nesmyslného přemnožování lidstva. Jediné co zcela spolehlivě funguje proti populační explosi je zcela zjevně jedině zvýšení životní úrovně. Dá se říct, že je to empiricky prokázané. Půjde to strašně pomalu, ale opravdu nic jiného vyspělým státům nezbyde.

J. Jurax 15.4.2024 15:18

Jo.

Nicméně předpokládám, že takovou peachovinu byste ani za ty prachy nevymyslel, ani kdybyste vymejšlel co možno nejpomaleji ... :-)

J. Matěna 15.4.2024 14:52

Navíc za ty peníze, co tam berou v hodinové mzdě, bych taky vymýšlel co možná nejpomaleji.

J. Jurax 15.4.2024 14:16

Jo, ale je možné - kdyby se chtělo - zabránit jim v dosažení cíle. Jenže by to bylo nehumánní k těm invazorům, ovšem na druhé straně humánní k obyvatelstvu napadených zemí. Je zjevné, kterou humanitu si macecha naše EU zlovolná vybrala.

J. Jurax 15.4.2024 14:09

Ty stovky makaly - a protože makaly v bruseli, vymyslely jako obvykle hovadinu. Jak také v eurobruseli jinak, že.

A protože to je hovadina bruselská, nám neprospěšná a škodící, naše vláda na ni poslušně kejvla.

M. Kocián 15.4.2024 12:57

Proto se s nimi případně může vypořádat policie. Hůř se tu předstírá, že se vlastně nic neděje. A jestli je policie slabá nebo svou práci nedělá z jiného důvodu, je problém někde úplně jinde.

P. Kubáč 15.4.2024 12:36

Obávám se, že Dánský systém = "nic migrantům, krom skromného jídla a přístřeší" funguje jen protože je obklopen ostatními štědrými zeměmi, protože i azylové středisko v Dánsku je pořád bezpečná a bezpracná existence oproti vesnici v Senegalu.

Nemluvě o principu "chucpe", který se nám usadil v mezinárodní politice. Nedávno jsem třeba v Čínském státním rádiu ( které poslouchám) slyšel jak Číňany ukrutně ohrožuje globální oteplování, se kterým Evropani pořád nic nedělají.....

Podobné "chucpe" jsou námitky na lidská práva migrantů pocházejících z oblastí, kde o takové věci neuslyší ještě nejména 100 let.

J. Jurax 15.4.2024 11:37

Ukrajinci vesměs nejsou imigranti nelegální, jsou schopni a ochotni pracovat a nejsou musulmani.

V. Církva 15.4.2024 11:26

No závěr musím panu Kechlibarovi vytknout. Ano, jde o Černého Petra ,ale právě proto Dánsko vyhrává nad hloupějšími tedy pouze relativně. Pokud všichni udělají to co Dánsko ,mají Černého Petra zpět v Dánsku. Řešení není být horší než ostatní. Řešení je jednoznačný odpor a ostrakizace vítačů. Rakousko je náš soused, z té tabulky by nás měla jímat hrůza. I kdybychom udělali co Dáni stejně bude brzy islamizace u nás.

A budu dokonce ještě kritičtější. Myslím že pan Kechlibar je libertarián. Ale toto už nevyřeší ani pravicový liberalismus. V nehomogenním světě nefunguje ani pravicový liberalismus.

Jinak skvělý článek s pravdivým popisem reality. Je n řešení nenabízí. To dánské až tak moc neřeší.

K. Nový 15.4.2024 10:51

Tak, tak.