19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

GLOSA: Rusnokova vláda a ČSSD

Jiří Rusnok sestavuje vládu sociální demokracie. Alespoň takto by mohl vnímat zrod nového kabinetu člověk, který by si přečetl historii stranické příslušnosti u dosud známých ministrů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 4.7.2013 19:19

Souhlasím s autorem

Na rozdíl od něj ale nepředpokládám, že M. Zeman ČSSD ovládne, ale že ji rozštěpí. A to bude pravděpodobně hlavní výsledek této "operace". V budoucím parlamentu bude navíc "hradní strana".

P. Zeman 3.7.2013 12:19

Re: Kvalitní vláda - Oprava

No - odborníci. Jak kdo a jak na co :-/

P. Zeman 3.7.2013 12:17

Re: Kvalitní vláda - Oprava

Nebo nanejvýš nějaká ta loutková, ať nás soudruzi v EU nepomluví ;-)...

P. Zeman 3.7.2013 12:16

Re: Rozdíl mezi Rusnokovou a Nečasovou(či Němcové) vládou

Rusnok je předsedou vlády a ministrem financí bude nejspíš někdo jiný, takže s tou kvalifikací jste trochu ustřelil :-P.

V. Venc 3.7.2013 9:33

Re: Rozdíl mezi Rusnokovou a Nečasovou(či Němcové) vládou

Ad Varadinková

Naprostý souhlas s Vaším názorem! Ex premiér Nečas vadil pouze a jenom dvojici Schwarzenberg-Kalousek (nepočítaje socialisty), kteří tak neměli dostatečnou kontrolu vazby Česka na EU. Teď o ni zcela přicházejí. Kdo seje vítr...

J. Blažek 2.7.2013 14:24

Re: Rozdíl mezi Rusnokovou a Nečasovou(či Němcové) vládou

Jsem toho názoru, že všeobecně respektovaný ekonom Ing. Jiří Rusnok má o ekonomice státu přece jen větší znalosti a dovednosti než absolventka střední technické školy v Bystřici nad Pernštejnem, úřednice na statistice ve Žďáru nad Sázavou a přechodná majitelka knihkupectví.

M. Varadinková 2.7.2013 13:22

Rozdíl mezi Rusnokovou a Nečasovou(či Němcové) vládou

spočívá pouze v tom, že Rusnokova vláda nebude diskreditovat pravici, ale levici. Jinak bude dělat to samé, co by dělala vláda Němcové.

Další významný bonus je ten, že škůdce Schwarzenberg přestane škodit zájmům ČR. A Kalousek bude odříznut od finančních zdrojů i zametání stop.

L. Novák 2.7.2013 10:29

Re: Kvalitní vláda - Oprava

Pro českou ekonomiku možná bude nejlepší, když tady rok nebude vládnout žádná vláda. :-P

J. Blažek 2.7.2013 7:42

Kvalitní vláda - Oprava

Jsem toho názoru, že pokud nebudou hned předčasné volby, tak by bylo nejlepší dát vládě Jiřího Rusnoka čas vládnout do května 2014; předseda vlády i ministři jsou kvalitní odborníci. Rozhodně by to bylo lepší pro lidi i pro stabilitu české ekonomiky než další tanečky kolem jmenování a vyslovování důvěry či nedůvěry dalším vládám. Situace by se zklidnila a v 1. pololetí roku 2014 by si to strany mohly   rozdat "na férovku".

J. Blažek 2.7.2013 7:39

Kvalitní vláda

Jsem toho názoru, že pokud nebudou hned předčasné volby, tak by bylo nejlepší dát vládě Jiřího Rusnoka čas vládnout do května 2014, předseda vlády i ministři jsou kvalitní kolem jmenování a vyslovování důvěry či nedůvěry dalším vládám. Situace by se zklidnila a v 1. pololetí roku 2014 by si to strany mohly roodborníci. Rozhodně by to bylo lepší pro lidi i pro stabilitu české ekonomiky než další tanečky zdat "na férovku".