15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

GLOSA: O zmatení zájmů

Z mnoha pohledů na odstoupení ministra školství Dobeše mi jako nejzajímavější vychází ten nejvíc na ráně: Dobeš odchází proto, aby se mohl podívat učitelům do očí. Slíbil jim peníze, nyní slib nemůže dodržet, a proto raději končí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 6.4.2012 9:27

Re: Zmatení pojmů

Pane Blažku, jste jako obvykle demagog. Pohoršit si samozřejmě nechce nikdo. Proč má být  násilím jedna skupina donucena k "pohoršení", aby si  jiná skupina "přilepšila" nebo alespoň "zůstala na svém"? A ministři opravdu nejsou zástupci či vojevůdci zaměstnanců svého resortu. Ve vašem chápání je ministr jakýmsi "vojevůdcem a patronem svého stavu", vede je do boje za větší platy či jiné výhody a vůbec se stará o jejich blaho. V tomto případě ale žádnou vládu nepotřebuju - jakýkoli ministr je pro mne zajímavý, jen pokud má za úkol řídit určitou službu a to takovým způsobem, aby pro mne byla levná a kvalitní. Pokud má být ministrovým cílem zařídit co nejvyšší požitky pro své podřízené je svým způsobem jen náčelníkem nepřátelského kmene. Pokud je možné / dle vás / dosahovat vyšší kvality zvyšováním platů - lépe řečeno nelze /dle vás/ dosáhnout jakéhokoli zlepšení bez zvýšení platů - pak navrhuji zvýšit platy všem a kvalita všech činností se plošně zvedne. Howgh.

M. Trhlík 6.4.2012 7:50

Re: Zmatení pojmů

Pane Blažku, nejsem kompetentní mluvit do našeho školství, ale každý z nás pamatuje, že učitelé, stejně tak jako ostatní profese se dělí na kvalitní a méně  kvalitní.Možná by stačilo, ohodnotit ty kvalitní i finančně a ti druzí mají 2 možnosti.Buď se budou snažit , aby byli na úrovni těch dobrých,nebo odejdou.  Podle mne není na místě plošné odměňování a zdůvodňovat to tím,že utrpí vzdělání.Stejně tak v případě,že budou učitelé na takové úrovni,že budou schopni zajistit kvalitní výuku, je nesmysl jim snižovat platy.Stejně tak bych nezvyčoval platy podle toho, o kolik si řeknou. Prostě situace je taková jaká je a měli by jí pochopit všichni, ne jenom penzisté. Svého času jsem pracoval na technické kontrole a stejně tak jsem vyvracel názory na špatnou práci.Přece není možné odfláknout práci protože je za ní málo. To jsou naprosto odlišné věci.Když je za práci málo,musí to někdo posoudit a buď přidá, nebo zjistí, že dotyčný nepracuje tak, jak by měl. Stejné to bude i ve školství.

J. Blažek 6.4.2012 5:35

Zmatení pojmů

Pojmy mate autor. Článek končí výštěkem, že nemáme fungující vzdělávací systém. Musím se ptát: A od kdy je systém nefunkční? A v čem je systém nefunkční? ....

JIstě:  Nejvyšším cílem je nejkvalitnější vzdělání. Je však možné vyšší kivality dosáhnout snížením platů? Vždyť ve školství nejde o přilepšení učitelům, jak říká autor, ale o to, aby alespoň si nepohoršili.