22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

GLOSA: Chytrá horákyně

Jeden z možných či spíše nemožných prezidentských kandidátů, prof. Švejnar, se začal chovat jako v pohádce o chytré horákyni. Napůl oblečený, napůl nahý, napůl jede, napůl jde. Je šikovné vést se na hřbetu politické strany, šetřit své peníze a využívat její byť dočasné popularity. Méně šikovné je odkládat konečné rozhodnutí o kandidatuře. Někdo, kdo evidentně spekuluje, bude těžko důvěryhodnou volbou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Charvát 11.5.2012 23:44

Re: Chci inteligentního prezidenta

Proboha kdy už lidi přestanout blbnout s tím feudálním, dávno mimo zákon stojícím titulem, k němuž se moudře ani sám p. Schwarzenberg nehlásí a který vůbec nic neznamená, leda snad vysvětlení jeho pohádkového majetku???

Ž. Halabudová 11.5.2012 8:11

Re: Chci inteligentního prezidenta

Jako kandidátka, by mi paní Roithová vadila nejméně, ze všech navrhovaných. Diamtrální názor mám u Jeho Jasnosti.Asi to bude vypadat velmi přízemně, ale jako představitele státu, bych ráda osobnost, která je reprezentativní,zdravá a není Hujer. A to pan kníže, ani v jednom bodě nesplňuje.

P. Pavlovský 11.5.2012 7:45

Re: Chci inteligentního prezidenta

Prosím o vysvětlení! Zmínka o poštovních známkách a prvnmí pomoci byla samozřejmě míněna jako humor, ale jinak nevím, proč bych svou preferenci kandidátů K. Schwarzenberga a Mudr. Roithové neměl myslet vážně. Jsou snad něčí méněcenní?

Ž. Halabudová 11.5.2012 7:24

Re: Chci inteligentního prezidenta

Předpokládám, že tento příspěvek vznikl, jako okamžitá reakce na dnešní ranní prostatické vymočení a že není myšlen úplně vážně. 

P. Kolář 11.5.2012 6:56

Re: Chci inteligentního prezidenta

Velice mě pobavilo že by paní Roithová vypadala dobře na známkách.Dokonce v našich podmínkách by to mohlo být jedno z kritérií.

P. Pavlovský 11.5.2012 3:45

Chci inteligentního prezidenta

 Prof. Švejnar, vzhledem ke svým v americkém smyslu slova liberálním názorům nemůže být kandidátem ,konzervativce, jako jsem já. Ovšem píše-li autor, že on "ale i paní Němcová si nejsou jisti, zda nálepka kandidáta politické strany není spíše polibek smrti", nechápu, co mu vyčítá. Má být snad na hlavu padlý a nechat si takový polibek vtisknout?

Lid si přeje nestranického kandidáta a vše ukazuje k tomu, že si jej také zvolí. Kandidátem levé části spektra bude s vysokou pravděpodobností Prof. Švejnar. Náskok má před ním v průzkumech J. Fischer. Je to kandidát pravice? Obávám se, že nikoli. Těmi jsou K. Schwarzenberg a Mudr. Roithová. Jsou to sice straníci, ale já bych kterémukoli z nich dal přednost, paní Roithové největší. Její stranictví je s ohledem na marginalizaci Lidovců zanebatelné; jako dlouhoiloetá europoslankyně je světa znalá, vypadala by dobře na známkách a v krizových situacích umí poskytnot první pomoc. Kdo se s ní může měřit?