29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

AMNESTIE: Čtení na dobrou noc pro političku Elišku Wagnerovou (II.)

Zatímco první vzkaz byl jen lehkým náznakem zákonodárci, vzkaz druhý znamená výraznou nespokojenost s prací trestní justice (včetně státních zastupitelství). Není to prezidentova chyba, že se některé kauzy vlečou víc jak osm let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 15.1.2013 22:04

Jak může člověk, který o sobě uvádí, že se živí jako právník,

s vážnou tváří tvrdit, že je v pořádku, že za nedokonalost justice je namístě potrestat oběti trestných činů tím, že jejich procesy anulujeme?!!!! A to dokonce bez ohledu na to, kdo zavinil průtahy řízení. Tohle je jedním slovem neuvěřitelné!

B. Rybák 17.1.2013 10:40

Re: Jak může člověk, který o sobě uvádí, že se živí jako právník,

Ta justice je trestala svou neschopností (neochotou) jejich spory vyřešit, dokud mohli něco získat, spojenou s předstíráním (advokáti), že tomu tak není. O týrání křivě obviněných nemluvě. Zkoumání, kdo průtahy zavinil (pokud nejde jenom o týdny) je směšné, protože stát má dostatek prostředků, aby významné průtahy nenastaly. Amnestie je plošné snížení trestů, při němž se tedy jednotlivé případy nezkoumají. Je neuvěřitelné, že po tak dlouhé debatě jste to nepochopila. U Havlových amnestií Vám to nevadilo?

M. Vondráček 15.1.2013 21:56

díky

skvělý článek ...

V. Venc 15.1.2013 15:42

Výborný článek!

Těm, kterým se autorovo konstatování nelíbí, není pomoci. Ti věří pouze své pravdě.

Jsou si jisti, že nejlépe rozumí všemu, co by měli ostatní udělat, aby oni žili v bezchybné a spokojené uspořádané společnosti. Podle nich stačí málo, pracovitější prezident a chytřejší poradci. Jejich blaho by potom již mohlo naskočit samo.

Komické, až ubohé.

J. Vyhnalík 15.1.2013 14:17

Díky za analýzu

Bohužel se obávám, že v atmosféře mediálně rozdmýchané nenávisti logické argumenty zapadnou.

P. Chutný 15.1.2013 12:01

Nezávislost pod pokličkou.

Jestli tomu rozumím správně, jde o jakýsi políček justici, ev. kompilantům trestního řádu, který jako všechny zákony podléhá všem nepřístojnostem, které lze dnes a denně sledovat na půdě parlamentu. Chci se tedy zeptat, kde je ten komunikační rámec v němž by se dala sledovat reflexe "nezávislé" justice na tyto problémy a tím umožnit občanům změnit tento stav k lepšímu. Já jsem jej hledal na webu justice. A nenašel.

J. Fleiszner 15.1.2013 11:49

Důvody amnestie dle autora článku

Nespokojenost s prací justice. Zdlouhavý proces je stresující pro obviněného i jeho blízké. Justice užívá presumci viny. Velké množeství nejvyšších představitelů justice má presumci viny v krvi. Kauza po letech už nikoho nezajímá! Soudci, státní zástupci i policisté jsou hlupáci, neurientují se v ekonomických záležitostech a proto nejsou schopní včas člověka odsoudit. U soudu je vyslýcháno příliš mnoho svědků a tak se soudy vlečou. Česká justice je pověstná svojí neschopností. 8 let je 1/10 života, dítě za ně vychodí školu a je to víc než trvala 2. světová válka.

Ještě autor zapomněl dementní jaklovinu, že amnestie byla udělena proto, že už dlouho žádná nebyla.

Marně hledám nějaký rozumný důvod pro amnestii!!! Už k "jedničce" jsem psal, že mi celý článek přijde jako lubrikant, který má autorovi pomoct se někomu dostat do (_._)

Z. Švrček 15.1.2013 11:02

Bravo.

J. Blažek 15.1.2013 8:31

Ještě stručněji

Svoboda a demokracie v Česku:

Svobodu gaunerům, do kriminálu Smetanu za drobnost.

Hanba blít!!

M. Martin 15.1.2013 9:38

Re: Ještě stručněji

Takže podle vás :vinej nevinej berte je po řadě.Jste opravdu spravedlnost sama.

Z. Švrček 15.1.2013 11:08

Re: Ještě stručněji

Tedy jako v případě katarů v Languedocu, kdy na politiockou objednávku církve měli být kataři vyvražděni a po dotazu, jak se vlastně mají poznat od těch "pravověrných" jeden kardinál - právě mi jméno vypadlo z paměti - řekl něco v tom smyslu: "zabijte je všechny, vinné i nevinné, on Bůh si je už sám přebere".

M. Sedláček 15.1.2013 8:05

Jen stručně

mohu konstatovat, že je snadné napsat právně nekvalitní text a pak se vymlouvat na hloupé soudy, které jej neumí aplikovat a vyložit. To ovšem není chyba pana prezidenta, ale technických "tvůrců" amnestie, mezi které patrně autor přímo nepatřil. Také se zde abstrahuje od kvality tr. řádu, jehož tvůrci rozhodně soudy a soudci nejsou a který umožňuje obviněným neskutečné průtahy. Kdyby se chtělo (a v některých evropských zemích to jde), tak například podá-li obviněný odvolání ve věci, kde mu byl uložen nepodmíněný trest, buď je k dispozici odvolacímu soud (takže okamžitě po případném zamítnutí jde do výkonu) nebo se jeho dovolání vůbec neprojedná. Politici se tedy nemohou zbavit odpovědnosti za to, že za 20 let nebyli schopni přijmout funkční tretsní řád. I když, při kvalitě současných zákonů je to možná dobře. Dále pak autor nesprávně vykládá pojem přípravné řízení a staví jej do protikladu k pojmu "trestní stíhání". Přípravné řízení je fáze trestního řízení do podání obžaloby či návrhu na potrestání soudu a již v této fázi trestního řízení samozřejmě dochází ke sdělení obvinění a tedy k zahájení trestního stíhání. Trestní stíhání a přípravné řízení se tedy zčásti překrývají, nenavazují na sebe, jak by se mohlo po přečtení článku zdát.

V. Plocek 15.1.2013 1:57

Čtení na dobrou noc pro političku Elišku Wagnerovou (II.)

Vážení, kdy si konečně  vezměte alespoň trochu příklad z bolševiků, kteří dokázali každý paragraf ohnout tam kam potřebovali. Jinak to ani v dnešmím soudnictví nepůjde.  Popsaných desetitisíců stránek je sice krásná věc, ale procesy to neřeší spíše zasekne. Takte méně superpilných soudců ale více uvažujících. Konečně tento článek je toho důkazem. Snad by se to dalo říci méně větami. Takto to pí. Eliška si nebude chtít číst.

P. Khail 15.1.2013 15:49

Re: Čtení na dobrou noc pro političku Elišku Wagnerovou (II.)

Většina lidí si ohýbání zákonů nepřeje, chtějí aby se všem měřilo stejným metrem.

V. Plocek 15.1.2013 16:07

Re: Čtení na dobrou noc pro političku Elišku Wagnerovou (II.)

Ale život nemůže všem měřit stejně, protože i míra viny je různá. A i kdybych připustil , že budeme měřit vše stejně, tak stejně je nutné v mnoha případěch zákon "ohnout", protože není v lidských silách v zákonech definovat všechny provinění. Soudci jsou od toho, aby vlastní proces řídili s cílem maximálně účinně postihnout předpis. A také spravedlivě.

M. Vojtíšek 15.1.2013 0:45

Pěknej projev ale pozdě.

Autor , právník a poradce prezidenta ho mohl sesmolit kdykoliv během 10 let úřadování pana prezidenta. Ten mohl přednést to co má na srdci v parlamentu a apelovat na zákonodárce, justici, státní zástupce, policie a občany. A už to mohlo dávno frčet a žádná zamlžená, divná, neodůvodnitelná, nevysvětlená amnestie být nemusela.

Ale takhle to má Václav rád :-).

 

M. Kopřiva 15.1.2013 3:38

Re: Pěknej projev ale pozdě.

Souhlasím do posledního písmene, pane Vojtíšku.

Co jste tedy dělal, pane "právníku a poradče prezidenta" celou tu dobu, co jste tohle věděl ? Poradil jste mu tohle všechno a kdy ? A ON nereagoval ? Nebo Vás odmítl vyslechnout ? Nebo Vám rovnou řekl, že jeho cíl je "sypat písek do soukolí" a pomstít se národu co nejbolestivěji ?  

R. Kříž 15.1.2013 5:23

Re: Pěknej projev ale pozdě.

souhlas s obema! diky

J. Kanioková 15.1.2013 18:12

Autor je právník na Hradě,

ne přímo Klausův