Středa 29. 5. 2024Maxmilián, Maxim polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 154
  • Poslední: 6.8. 2019 18:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Fialová 5.8.2019 12:17

Re: Weigl, kam na ty rozumy choděj?

Mám dojem, že "stará" paní Kanioková je Jaroslava. "Nová" paní Kanioková zde je Jarmila. (Při úplné shodě příjmení i jmen by druhá vyfasovala ještě trojčíslí.)

J. Kombercová 5.8.2019 13:13

Re: Weigl, kam na ty rozumy choděj?

Paní Kanioková (ta pravá) tu měla jednu fanynku, až urputnou. :)

T. Hraj 5.8.2019 12:00

Re: Weigl, kam na ty rozumy choděj?

Chcete říci, že tyto příspěvky jsou konzistentní s tím, co roky paní Kanioková píše? Nebo chcete říci, že konzistentní nejsou, ale Kanioková (1) se Kaniokové (2) nepodobá jménem? Má Váš příspěvek vůbec NĚJAKÝ obsah?

F. Navrátil 5.8.2019 9:23

S vírou nelze diskutovat

S klimatologickými aktivisty nelze diskutovat a uvádět logické argumenty. Klimatismus je víra a přímo nesouvisí s lidskými poznatky.

M. Valenta 5.8.2019 9:15

Ustrašený falešný prorok Weigel

Sir David Attenborough se celý svůj život věnuje pozorování a výzkumu přírodních procesů a tak není divu, že celou problematiku vlivu lidí na prostředí vidí výrazně odlišně od politika, který se ani neodváží na neposekanou louku. Co kdyby tam náhodou narazil na klíště, na bodlák nebo nedej bože na užovku.

To Aston, podle dnešního jeho úvodníku, je přeci jenom o krůček dál a možná i časem pochopí, že tak rychle probíhající změny tu nikdy v historii nebyly. So geht das.

J. Ganaur 5.8.2019 10:31

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

Pan Attenborough se sice celý život věnuje pozorování přírody, ale jeho teorie o tom, že kyslík do atmosféry dodaly živé organismy je totální hloupost.

M. Valenta 5.8.2019 11:04

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

Cyanobakterie a pak fotosyntéza Vám evidentně nic neříkájí.

J. Ganaur 5.8.2019 12:04

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

A co takhle nejdřív vědět, k čemu je ta fotosyntéza dobrá.Nebo si vážně myslíte, že je příroda blbá?

O. Mayer 5.8.2019 11:17

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

.. a máte nějakou jinou (nehloupou) teorii, odkud ten kyslík je?

J. Ganaur 5.8.2019 12:06

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

Rozkladem vody, energii dodalo Slunce.

M. Valenta 5.8.2019 14:11

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

A že ještě nějakou máme.

J. Ganaur 5.8.2019 14:19

Re: Ustrašený falešný prorok Weigel

???

J. Pospíšil 5.8.2019 9:12

nesouhlas

Někdy mně to připadá, jako kdybych četl některé články z Rudého práva. Všechno co přichází z vyspělého západu je nové náboženství.Ach ta vzdělanost a respekt k významným osobnostem i institucím

P. Manda 5.8.2019 9:24

Re: nesouhlas

Jo sv. Greta je pro vás významná osobnost. Tó jo.

J. Pospíšil 5.8.2019 9:56

Re: nesouhlas

Na sv.Gré=tu jsem vůbec nemyslel. Díky za připomínku.

T. Hraj 5.8.2019 12:04

Re: nesouhlas

IPCC není o moc lepší, než ta Greta.

Š. Svobodova 5.8.2019 11:47

Re: nesouhlas

Když ty náboženské paralely jsou zjevné... Konec konců jednou i zdejší pan Rada po dlouhé diskuzi připustil, že rozhodnutí snižovat svou uhlíkovou stopu je pro něj věcí emoční, protože i když tím ničemu nepomůže, bude mít dobrý pocit, že to zkusil.

J. Ganaur 5.8.2019 14:32

Re: nesouhlas

Já mám zase "dobrý"pocit, když svoji uhlíkovou stopu zvýším. :-D

J. Roškota 5.8.2019 9:10

závidím

Velmi závidím každému, kdo má v čemkoli naprosto jasno. Obzvláště v případě tak komplexního problému jako jsou globální klimatické systémy. A je jedno jestli se jedná o popírače či podporovatele teorie lidského vlivu na klima. Já osobně toho nejsem schopen.

Měli bychom být opatrní, obzvláště v tom případě, kdy se k přírodovědné problematice vyjadřují politici, ekonomové a publicisté mající neutišitelné nutkání se vyjádřit k čemukoli. Zde na NP lze nalézt příspěvky, kdy autoři bez jakékoli odborné erudice vypočítají na jedné stránce A4 jakousi základní látkovou bilanci v atmosféře a na základě toho zaujímají velmi pevné a bojovné stanovisko.

P. Manda 5.8.2019 9:09

Souhlas

Exelentní shrnutí.

T. Hraj 5.8.2019 8:51

vládnout či nevládnout přírodě?

S podstatou článku souhlas. Vystihuje dobře dnešní šílenství okolo klimatu jakožto útok na svobodu.

S body 2 a 3 už moc souhlas ne. Jednotlivé případy jsou samozřejmě specifické (kůrovec atp.), ale obecně se mi protiví věty typu: "Každý normální člověk ... ví, že bez údržby a správné péče na žádném pozemku bezpracně nic dobrého vzniknout nemůže". Platí totiž opak. Člověk nikdy nedokáže porozumět přírodním procesům natolik, aby dokázal nahradit spontánní procesy v ní. Obvykle jsou lidské zásahy spíše katastrofou. Řešením je právě nepokoušet se kultivovat všechno. Nechat vždy něco ladem (v Evropě je to samozřejmě obtížné).

J. Ganaur 5.8.2019 10:34

Re: vládnout či nevládnout přírodě?

Ano, myslím si totéž.

R. Langer 5.8.2019 15:44

Re: vládnout či nevládnout přírodě?

Jak třeba vypadá "nekultivovaná" zahrada jste už viděl? ;-)

T. Hraj 5.8.2019 15:51

Re: vládnout či nevládnout přírodě?

Viděl. Občas si ji sám znekultivuju, když nestíhám.

K. Janyška 5.8.2019 8:50

Znám jen svobodného člověka.

Co je to svobodná společnost, komunisto ?

B. Pešek 5.8.2019 8:36

To mi ho vyndej

Vajgl zůstal v argumentačně v devadesátkách, stejně jako jeho guru a vzor. Bože, bože.

P. Manda 5.8.2019 9:11

Re: To mi ho vyndej

vaše argumentace zůstala v 7. třídě ZŠ.

J. Kaniokova 5.8.2019 9:27

Re: To mi ho vyndej

Je to zjevně proto, že pan Weigl píše jen to v co mu uloží jeho chlebodárce, jinak by přišel o koryto.

P. Manda 5.8.2019 9:29

Re: To mi ho vyndej

co to žvaníte, babi?

T. Hraj 5.8.2019 9:59

Re: To mi ho vyndej

Jen nechte v kalhotech. Nežijeme všichni progresivní fantasy kde zítra je již pozítří.

R. Meišner 5.8.2019 8:25

přesně popsáno

..klima na planetě je v průměru stále stejné a stabilní---s malými výkyvy tím či oním směrem...a lidstvo má na chod teplých a studených cyklů minimální vliv---natož se pokoušet něco zvrátit. lidé to věděli vždy,--to ovšem ještě bylo lidstvo normální. --dnes se vydávají před každou obyčejnou studenou frontou a obyčejnými bouřkami výstrahy tři dny dopředu, jako by se blížil konec světa---opravdu jak u blbých na dvorku.