14.6.2024 | Svátek má Roland


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 31.1.2011 8:18

A, Tomio Okamura chce do politky... Možná to není špatný nápad ! Dzp.

P. Vandas 31.1.2011 9:45

Re: A, Tomio Okamura chce do politky... Možná to není špatný nápad ! Dzp.

 To si pište, pane Janyško. Pan Okamura je, na rozdíl od Vás, srozumitelný a autenticky pravicový.

K. Janyška 31.1.2011 10:21

Re: A, Tomio Okamura chce do politky... Možná to není špatný nápad ! Dzp.

Já jsem pravicový a nesrozumitelný pro každého levičáka ! Tedy i pro Vás, to je fakt...! Dzp,

S. Ševeček 31.1.2011 13:48

Re: A, Tomio Okamura chce do politky... Možná to není špatný nápad ! Dzp.

Pravicový populista?

Nebo levicový demagog?

Či centrista, konzervativec, liberální VéVéčkař, ...

M. Stuchlik 31.1.2011 23:26

Re: A, Tomio Okamura chce do politky... Možná to není špatný nápad ! Dzp.

to je jedno, hlavně sedět v poslanecké lavici

B. Uhlich 31.1.2011 8:14

Nojo, České dráhy je kapitola sama pro sebe...

.... "podnikání" tohodle subjektu mě vždy fascinovalo...představa, že zdražování jízdného a zhnusení podmínek ve kterých ti zbylí cestující jezdí, jim přinese davy dalších zájemců ...... a když náhodou nepřinese - takj e tady blbej stát, aby to vše dorovnal. ... fakt podnikání jak řemen.

 Jinak, ale mám vůči Vám pane Okamuro jednu výtku, jak jsem si všiml při čtení Vašich textů - nejste v technice (obecně) moc zběhlý .... Domnívám se, že byste se neměl dopouštět takových blábolů jako že Pendolino je nebezpečné a pod. Není to pravda...já sice nepopírám, že tady jsou jisté problémy spíš rázu ekonomického - ta cena těch vlaků je opravdu astronomická...jejich uvedení do provozu bylo opravdu nad místní duševbní úroveň našeho drážního bordelu...ale to určitě není důkaz toho, že ten vlak jako technický celek vykazuje nějakou nebezpečnost. 

V. Kolman 31.1.2011 10:00

Re: Nojo, České dráhy je kapitola sama pro sebe...

Pendolino! Doposud jsem se nikde a od nikoho nedozvěděl, proč nebyly nakoupeny soupravy, v západní Evropě běžně používané, kvalitou srovnatelné s Pendolinem. Celá akce "Pendolino" mi připadá jako jeden z mnoha "tunelů", který prospěl kdekomu, jenom ne občanovi, který "služeb" českých drah používá.

       Proč ČD nebyly už dávno privatizovány???

P. Kylchap 31.1.2011 12:01

Pendolino

je souprava v západní Evropě běžně používaná.

V. Kolman 31.1.2011 12:47

Re: Pendolino

Pane Kylchape, v Německu jsem viděl jeden, naprosto převažující typ souprav, ale Pendolino jsem tam nezahlédl. Asi jsem měl smůlu. Možná Pendolina používají, ale velkou převahu mají jiné typy souprav. Jaká je četnost Pendolin v ostatních západních zemích, to nevím. V Itálii jich asi bude jezdit nejvíce - ale to je spíš jižní Evropa.

       Připadá mi nerozumné, hledat stále znovu a znovu "Cimrmanovy úkroky vlevo" a nepoužít něco, co je všeobecně rozšířené a praxí prověřené a to potom teprve eventuelně ještě vylepšit. Teď nemám na mysli pouze železiční dopravu. Třeba - nevymýšlet stále nové a nové a stále složitější a zašmodrchanější zákony, v nichž se v současné době už nevyznají ani právníci (dle informací z rozhlasu, tisku.....). Oč smysluplnější by bylo - převzít i s "chlupama" zákony odněkud, kde už dlouhodobě a dobře fungují?

P. Kylchap 31.1.2011 12:55

V Německu je

samozřejmě neuvidíte, neboť je nevyrobila německá firma.

V souvislosti se železnicí máte spíše než zákony na mysli různé systémy zab.zař.  a la "každý pes jiná ves". Bohužel sjednocení se jaksi nekoná.

V. Kolman 31.1.2011 14:30

Re: V Německu je

Takže mi vlastně dáváte za pravdu, že to Pendolino zas tak moc rozšířené asi nebude.

       O problémech s nekompatibilitou zabezp. zařízení jsem cosi slyšel před uvedením a schválením P. do provozu. Měl jsem ale spíš na mysli velmi častou poruchovost i po úpravách a uvedení do provozu. I v současné době ještě občas slyším o tom, že souprava P. nedojela do cíle. Jelikož nepracuji ani u ČD, ani na drážních zabezp. zařízeních, nemohu posoudit, nakolik se na výpadcích podapsala (stále ještě v detailech se projevující?) nekompabilita a nakolik ostatní poruchy elektroniky a "nedotaženosti" SW řídicí jednotky. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že u P. šlo o polotovar a ne o opravdu vyzrálý a praxí odzkoušený typ. Že o nákupu tohoto výrobku rozhodovala jiná hlediska, nežli hlediska technická.

V. Novák 31.1.2011 17:15

Pro české trati je použitelné jen Pendolino,

protože jejich trasování je rakouské. Jak tehdá měšťanostové rozhodli - tak byla vedena trať. Nechtěli do města podezřelou novotu, která by odváděla mládence a sváděla panny - trať se vyhla. Výsledkem jsou malé poloměry zatáček a velká vertikální členitost tratí. Kromě úpadku měst s takovými měšťanosty, pochopitelně...

V Německu nebo Francii taky nepustili ICE nebo TGV na běžné tratě, ale postavili speciální. To je ovšem v Česku neprůhodné, protože i dnešní měšťanostové (a tehdy neexistující Zelení) zablokují cokoli. Máme kliku, že se podařilo aspoň modernizovat koridory - ovšem za tu cenu, že trasování je víceméně rakouské z dob Pernera, ba dokonce i Gerstnera. A po tom proženete vyšší rychlostí leda naklápějící se Pendolino. Ne TGV.

Vyzrálý typ to byl. Ovšem takový... italský. Italsky vyzrálý... Asi jako když Němci překládali FIAT jako Fehlerhaft in allen Teilen... Navíc se musel přizpůsobovat třem napájecím systémům a nevím kolika zabezpečovačům.

V. Kolman 1.2.2011 12:01

Re: Pro české trati je použitelné jen Pendolino,

Tak tyhle argumenty pane Nováku beru! Díky za zasvěcený komentář.

P. Kylchap 31.1.2011 12:00

Člověče nešťastná,

vždyť nevíte o čem mluvíte.

"jejich uvedení do provozu bylo opravdu nad místní duševbní úroveň našeho drážního bordelu"

Nechtěl byste se technikům SŽDC  a AŽD omluvit?

P. Jirka 31.1.2011 8:05

Sice to okopírovali,

ale hádám, že ten standard udrží maximálně 2 - 5 měsíců. Pak to budou zase jen ty staré ušmudlané ČD :-)

Z. Rychlý 31.1.2011 7:30

Je to tak.

J. Řezáč 31.1.2011 7:27

Bravo pane Okamuro !

Moc bych si přál, abyste založil a vedl politickou stranu a protože byste vyhrál volby, pak by bylo nádherné, kdybyste řídil ten manšaft ve Strakovce... :-)

J. Mannheim 31.1.2011 8:06

Tomio for Shogun

nojo, nastartováno má dobře, vyjadřuje se naprosto přesně a pro inteligentního jedince srozumitelně, ale obávám se, že lůzu zase tak moc neosloví, takže tu budeme mít zase modré a oranžové kmotry