13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLEMIKA: Není to jedno

První z nich jsou ti kteří platí to co jim zákon nařizuje, druhou pak ti kteří pomocí různých ať už legálních nebo nelegálních technik daně neplatí buď vůbec nebo jen částečně. Pro zjednodušení je označme jako poctivé a nepoctivé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kučer 30.9.2023 9:20

Ceterum autem censeo že dotace musí být zrušeny, nevěřím že by Andrej Babiš dokázal víc než Fialova vláda. Babišova vláda by nedávala další dotace do grýndýlu a nekoupila by americké stíhačky na které nemáme čímž by se ušetřily stovky miliard.

P. Čech 30.9.2023 8:50

"Ono pokud jde o legislativu a ekonomiku tak na tom kdo je ve vládě už pár let nějak moc nezáleží"???

To je sice pravda, ovšem je nutno se ptát k d e na tom nějak moc nezáleží. Nezáleží na tom v takovém státě, kde o všem absolutně rozhodují vždy menšinové politické strany a to proti vůli občanů, která ovšem není známa. Žádné volby podle zásad poměrného zastoupení totiž takovou většinovou vůli občanů nedokáží odhalit natož nastolit. Ve skutečně demokratickém státě ona legislativa, která se týká přímo všech občanů je také přímo závislá na jejich většinové vůli, odhalitelné jen a pouze všeobčanským hlasováním. Nijak jinak. Rozhodně nikoliv volbami podle zásad poměrného zastoupení.

R. Polák 30.9.2023 8:02

Vážený pane Kubíne,

též soudím, že článek, který jste tímto okomentoval je skvěle napsán a jako neekonom s ním souhlasím. Ale řekněte mi, o jaké ideologické zaslepenosti pana Neffa mluvíte? 95% Neffových názorů koresponduje s mými názory, tak bych rád věděl, jak, kde, čím nebo proč jsem též ideologicky zaslepen.

Přeji hezký den

R. Vacek 30.9.2023 6:49

Ale to je snad důvod, proč vláda zrušila EET.

Aby pomohla svým voličům, kde jsou ti nepoctiví.

T. Kubín 30.9.2023 6:10

Skvěle napsané. Nicméně soudím, že Neff to ve své ideologické zaslepenosti stejně nepobere.

R^R^R^R^

J. Hudec 30.9.2023 4:53

R^R^R^