21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

PÍSEČNÁ BOUŘE: Radio ga ga...

Jak se o velikonocích ukázalo, ani masivní gigawatty instalovaného výkonu v obnovitelných zdrojích výrobu nenahradily, když sluníčko neohřálo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Král 7.4.2024 4:35

Hlavním cílem Zelené ideologie, je likvidace kapitalismu, jako zdroje všech problémů.

P. Rada 7.4.2024 7:18

Zdrojem "všech problémů" je egoisticky koncipovaná přebujelá lidská chtivost která si s kapitálem jakožto svým výrazovým prostředkem notuje v růstové dynamice.

Kapitál analogicky egoismu roste nesystémově jen pro svůj vlastní růst. Obojí mocensky vede k devastaci systému životního prostředí a posléze pro narušení přehlížených ale klíčových souvislostí až ke kolapsu.

Člověk pod vlivem egoismu i kapitálu prostě pozapomíná s čeho životadárného vzešel a čeho je doposud dlouhodobě vzato nedílnou součástí.

Zjednodušeně to lze demonstrovat na kvasinkách v cukerném nálevu při uzavřeném prostoru. Zprvu se rychle množí ... pak jim prostředí začíná kysnout... až jim zbude octovatý a tedy dál neúživný nálev. Pokud by ale v takovém prostředí fotosyntetizovala nové cukry zelen - mohli by kvasinky přežívat a pro dostatek času se dál biologicky /životadárně vyvíjet.