Pátek 17. 5. 2024Aneta polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 83
  • Poslední: 19.3. 2014 12:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Svoboda 17.3.2014 19:29

Re: hm...

Pane Kosejku, když už diskutujete, uvítal bych opravdovou diskusi. Tou není jen výběr událostí, které Vám pasují, ale objektivní přístup. Myslím, že jsem Vám už psal o tom, jaký korupční potenciál mají úřednické prebendy v Bruselu. Ani to se Vám nezdá nedemokratické? Nevadí Vám ostrakizace europoslanců, kteří, jak se kdysi říkalo, nejdou s námi a s hlavním proudem, jdou proti nám?  Vy jste spokojen s tím, že Vám soudruh Barroso zakázal nakoupit teplovodní čerpadlo bez elektronické regulace? Ve svobodné zemi a v prostředí jak říkáte evropské mentality (co to je?) to záleželo vždy na tom, že si zákazník nechal projektantem spočítat optimální řešení a podle toho se rozhodl, jak se zachová a nikdy k tomu nepotřeboval žádného Barrosa. Že si nebudete moci koupit vysavač s výkonem nad 900 W? Součástí té Vaší evropské mentality bylo i to, že zákazník se svobodně rozhodl, čím bude svitit. Můžete mi PROSÍM sdělit, co je Barrosovi do toho, jakým vysavačem budu uklízet a čím budu svítit? Pokud toto vše neuznáte, myslím, že rozhodně nejste tím, kdo by měl a hlavně mohl hodnotit duševní úroveň ostatních lidí. O tom, co Bruselští papaláši způsobili na Ukrajině už jsem psal. Když se EU chová jako nosorožec, nebo slon v porcelánu, je to podle vás vinou obyčejných evropanů? Vy jste si přečetl v nějakém volebním programu, že dotačná strana chce zrušit žárovky?

Už z Vašich minulých projevů mi bylo jasné, že nesouhls s Vámi ukazuje na nízkou duševní úroveň.

To, co nám Brusel nabízí, je mrzačení demokracie a lidské svobody. Divíte se, že když to vidí rozumní lidé na Ukrajibě, jsou ostražití a na pozoru? Byl bych rád, a hlavně z hlediska Ukrajiny, kdyby se více přimkla k Západu, ale před EU bych ji chtěl důrazně varovat. Rozhodně je podle mne chybopu jednání o přístupové dohodě, jak ho EU předvedla. Taková hurá akce je hodna kluků při hře v kuličky.

K. Janyška 17.3.2014 9:29

Rozumím vám. Socialismus nefunguje. Nemůže.

nedovolí to spontánní řády. Těmi se konečně zabývejte. I vy, paní Šichtařová... Dzp.

O. Uživatel 17.3.2014 10:32

Uživatel požádal o vymazání
Z. Švrček 17.3.2014 9:06

No bať.

Když EU včetně našeho českého dvorečku přísahá na jiné bohy, než ty, kteří by mu mohli pomoci dluh zaplatit. Když dlužím já, tak pracuju,šetřím, nevyhazuju za zbytné věci, hlavně si už dál nepůjčuju a modlím se, aby se to podařilo včas a bez ostudy. Takové to věky vyzkoušené "ora et labora".

Když dluží EU a vlastně jakýkoliv stát, razí dnes heslo, že je třeba dotovat a tím roztáčet kola ekonomiky, v žádném případě netřeba šetřit a dál dávat dávky a příspěvky na všechno možné, dotace na akvaparky, cyklostezky, kulturní projekty pochybné kvality, podporovat neziskovky, občanská sdružení atd. - to nám jen vytáhne další prachy z kapes, ale nic to nepřinese. Hlavně - zvyšují se daně všeho druhu, takže lidé pak mají méně na rozhazování a tím se brzdí spotřeba i ekonomika ale stát nemá více, protože přerozděluje neúčelně a neefektivně. Mamísto uvolnění prostoru pro svobodnou aktivitu a trh se ordinuje centealizace řízení, regulace a další a další podpory ve formě dotací. Firmy, které si na dotace zvykly mají o hodně pomalejší tah na branku - proč by se prudili, když lze vzít dotace... ať na nové kapacity, či na nová místa, či zaměstnávání nezaměstnatelných atd., atd. Co by nám voliči řekli u voleb, kdybychom se o ně nepostarali a nic jim nedali, že?

Avšak my jsme si přece už v minulém století hodně užili velmi podobného "řízení společnosti" a viděli jsme i ty výsledky - tak proč proboha si myslíme, že toto je ten moudrý Evropský způsob jak dojít k blahobytu??

V. Venc 17.3.2014 9:52

Re: No bať. ad Svrček

Dobrý komentář.

Ke článku by se hodila úvaha o tom, jaký finanční objem představovalo zadlužení východního bloku před rozpadem v 1989, (když se náš blok již nestačil financovat), v porovnání s dnešní situací EU.

Pokud tehdy bylo nutným řešením rozpad bloku (nebo válka), dnes tomu bude asi podobně!?

M. Prokop 17.3.2014 10:01

Re: No bať. ad Svrček

U toho východního bloku nešlo jen o finanční zadlužení (Polsko a Maďarsko dost), ale hlavně morální a technické.

Válka? Vyloučit to nelze, politici rádi hledají vnějšího nepřítele, když to poserou doma.

M. Prokop 17.3.2014 9:59

Re: No bať.

Já si to zaručeně nemyslím.

Proto už mi k volení zbývá jen SSO.

A. Bocek 17.3.2014 8:25

Roste množství lidí závislých na státu,

roste počet firem závislých na dotacích. Nezaměstnaní, nezaměstnalelní a úředníci bez smyslu jsou přisáti na státním rozpočtu přímo, firmy na dotacích jsou přisáti přes EU dotace nepřímo. Vrcholem stupidity jsou měkké dotační programy jejichž výstupem je brožůrka, mapa, kulturní program bez obsahu a tradice. Jednou , až tento přerozdělovací mejdan skončí zbudou nám jen oči pro pláč, dluhy a racionální práce. Učte své děti jak vychovat a zabít králíka, jak zasadit brambory  a ohoblovat prkno.... - budou to potřebovat.

F. Lesniak 17.3.2014 9:22

Re: Roste množství lidí závislých na státu,

Ano, je to napsáno přesně. V naší společnosti neustále přibývá parazitů, kteří nevytvářejí žádnou přidanou hodnotu. Jsou to stovky různých agentur a nespočet sociologů, politologů a bůhví jakých jiných "logů". Těch, kteří vytvářejí nějaké skutečné hodnoty ubývá. Jak dlouho to může tak pokračovat?

K. Janyška 17.3.2014 9:31

Re: Roste množství lidí závislých na státu,

Společnost neexistuje. Je jen spontánní řád lidské interakce... Dzp.

A. Bocek 17.3.2014 11:03

Re: Roste množství lidí závislých na státu,

Jenže ten spontání řád lidské interakce , Karle , začne působit až po druhé evropské sedmiletce.

P. Vaňura 17.3.2014 22:29

Pane Janyška, jak do Vašich teorií zapadá ARMÁDA

Jakou motivaci dáte jednotkám jejichž ztráty, průběžně doplňované, představují 300% tabulkového stavu? Přitom je to vojenská síla, která je posledním arbitrem všeho!

K. Pazdera 17.3.2014 7:52

Pitomostí je víc...

Těch pitomostí typu "Plzeň město kultury" je víc...zmínil bych akce typu "Olympijský park", mraky reportérů veřejnoprávní televize na olympiádě v Soči, participace ČT na výrobě filmů, přemrštěné honoráře konkrétním umělcům za pořady v ČT, no a když jde o komerční televize...tam to zase zaplatí občan v ceně výrobku. Stále je tady hodně lidí, řečeno slovy bývalého ministra Ježka, kteří zde nepoložili ani linoleum. Domnívám se, že počet vysokoškoláků, převážně humanitního charakteru (údajně v současné době studuje 90% z populačního ročníku) jsou základnou pro příští nezaměstnané....no a ty pak udržuje při životě stát.

A. Hrbek 17.3.2014 7:30

Podobno jest

hospodářství evropské hospodáři, který sice zvýšil roční výrobu košťat z 1.000 kusů na 1.020 kusů, ale musel si na to půjčit milión, o kterém ví, že jej nikdy nemůže vrátit. Takže je jen otázkou času, kdy někdo napíše na zeď "mene, tekel, ufarsim".

Pohybujeme se v začarovaném kruhu - vyrábíme abychom vyráběli, výrobky, které nikdo ve skutečnosti nepotřebuje a jsou určeny k ničení.

Začít šetřit a snížit "životní úroveň" se nikomu nechce. Ale po krachu to každý pocítí na vlastní kůži.

P. Lenc 17.3.2014 7:04

Co dodat?

Socialistickou EU ke "světlým zítřkům"....

J. Mrázek 17.3.2014 6:02

Jedna konspirační, nebo jeden Ftípek

Islámské banky jsou (prý) bez úroků a proto tu máme multikulti, kdy v určitém okamžiku zlomu přejdeme pod jejioch správu a tudíž (hurá) z těch úroků a dluhů  na chvilku vyvázneme a "šaria" se dá vydržet (nám šéfíkům jinde uklizeným nevadí), co na tom, že zbytek lidstva bude ohýbat hřbety, v lepším případě na koberečku a hlavou k Mekkce...???

L. Krajíček 17.3.2014 2:05

Ryze laická úvaha.

Dluhy lze splatiti prací.Ale co by kdo dělal? Ledničky, pračky, boty, šaty, rádia, televize, dalekohledy, hračky, nože, sklenice, talíře,vše se dělá v Číně, Indii nebo tam někde. U nás přece nemůžou všichni prodávat knížky potraviny, půjčovat čtyřkolky nebo lyže, provozovat restaurace, hotely, vleky nebo aquaparky, jezdit s taxíkem, kdeco skladovat nebo převážet, studovat vysokou školu. Stále více lidí na práci již jen vzpomíná. Kde je ta hranice sebezhroucení? Kdy dojde k situaci, že robotizace a technologický pokrok jako takový vstoupí do stádia, že vlastně člověk již nebude muset téměř nic vyrábět, vše budou vyrábět roboti,nikomu nebudou muset hodní kapitalisté platit nezaslouženou mzdu, neboť nikdo ze zaměstnanců si podle nich nezaslouží, aby mu byl poskytnut komfort mzdy. Kdo bude odebírat jejich výrobky? Třetina světa má starost o to, aby přežila do příštího týdne. Třetina světa ještě něco vyrábí, třetina světa je zaměstnána uměle, ale protože mají co jíst, mají co na sebe a mají kde bydlet, mohou odebírat a užívat si v podstatě zbytečných výrobků, jako jsou osobní auta, televizory, ledničky, mobily, PC, mohou absurdně létat cik-cak světem, jednou za rok jet tisíc kilometrů plácat se v moři nebo chrchlat písek ze hřbetu velbloudů. Tomu všemu se říká globální růst. Stále menší počet lidí vyrábí stále větší množství výrobků, které ZATÍM má kdo odebírat a užívat, jenže množství těchto uživatelů a odběratelů se menší. Dochází k paradoxu, o kterém se nesmí moc veřejně mluvit. Úspora jakékoliv pracovní síly vede k tomu, že se zvýší zatížení státu a ubude jeden odběratel výrobků. Dotaženo ad absurdum, snem každého zaměstnavatele je vyházet všechnu živou sílu (nazývají ji „kusy“) a místo kusů mít pouze stroje. Toto je v principu i snem každého ministra. Armáda bez vojáků, školy bez učitelů, úřady bez administrativy, pošty bez doručovatelek, nemocnice bez doktorů, sester, uklízeček a pacientů.

Jen tam nějak nemůžu napasovat, z čeho se zaplatí ty dluhy.

M. Starý 17.3.2014 6:21

To jste objevil Marxe

To už tady nejednou bylo, že dělníci rozbíjeli stroje, protože jim stroje "braly" jejich otrockou práci. A jak jak do mě vtloukali ve škole do hlavy: "... za socialismu toto nehrozí, protože stroje jsou přáteli dělníků, jelikož výrobní prostředky jsou ve vlastnictví všeho lidu..." A proto u nás zasocialismu byl tak "bouřlivý" vědeckotechnický rozvoj

L. Krajíček 17.3.2014 13:17

Re: To jste objevil Marxe

O čem to píšete? Řídíte se zřejmě systémem :Napiš co chceš, já ti odpovím, na co umím. Jaký Marx? Jaké vlastnictví výrobních prostředků? Jaký vědeckotechnický rozvoj?

Nicméně otázka zůstává stejná: Z čeho a kdo zaplatí ty dluhy? Nezaměstnaní a stroje bez spotřeby svých vlastních výrobků to asi nebudou.

J. Kanioková 17.3.2014 1:51

" Leda že by se evropští politici chytili za nos "

ha ha, sci-fi. Oni se naopak učí lhát jinak, rafinovaněji..

Německá ekonomika roste díky statistickému triku - http://www.mmnews.de/index.php/wirtschaft/17434-deutsche-trick

Součet globálního dluhu je momentálně kolem 100 000 000 000 000 dolarů – což je v eurech asi 72 bilionů.

https://www.bis.org/publ/qtrpdf/r_qt1403y.htm#grapc

L. Severa 17.3.2014 11:08

Re: " Leda že by se evropští politici chytili za nos "

Zdravím, notbook mně vypověděl službu a na vypůjčeném nemůžu komunikovat, protože mnou udané heslo je údajně neplatné. S.

J. Kanioková 17.3.2014 20:37

Zdravím moc,

vidím, že jsme na tom podobně, definitivně mi odešel HDD, nejde z něho nic dostat, jak tvrdí ajťák. Tudíž postupně od dalších získávám alespoň střípky čehosi, co jsem měla. Jsem z toho zcela špatná. No a nové instalace mi taky moc radostí nedělají, leccos stávkuje. Navíc už týden ležím jak lazar.

Mějte se moc a moc fajn a zatím se mi v Outlooku hromadí strašná spousta majlů. Doufám, že až se k tomu dostanu, budete i Vy mít po problémech.. Kéž by..

:)))

T. Pansky 17.3.2014 1:44

... protoze skoro cela Evropa je pod palcemo socialistu, ...

kteri hlasaji, ze cim hure, tim lepe (ale bohuzel, jen pro nektere vybrane pratele z kruhu socialistu).

V. Plocek 17.3.2014 1:29

EVROPA: Varování před evropskou krizí

Paní autorka hezky popisuje současný "chtěný" stav světové, nebo evropské politiky s konstatováním , že statistika říká ano, ale ona cítí, že vývoj není tak příznivý.

 Za prvé: statistikám nelze věřit, protože to jsou uměle vytvořené korouhvičky, které se otáčí tam, kam přeje vítr finančních a politických sil. Já bych si dovolil tvrdit, že náš stát je zatím před nejhlubší krizí. To co vidíme, je pouze odvárek.

Za druhé: a to souvisí s prvním bodem, je nutné odsouhlasit tvrzení autorky článku, že přes hrozbu totálního výbuchu hospodářství se naši vedoucí činovníci  političtí, hospodářští a i finanční chovají jako jednoduší zbohatlíci, kteří zdědivše větší majetek, tak místo aby jej zhodnocovali, tak jej "rozpouští" tj. vyhazují na nejrůznější pitomosti a to říkám slušně. Klasickým případem jsou Gripeny,  kanál Odra - Labe Dunaj a další. A protože nikdo nenese konkrétní zodpovědnost, tak je nějaká hospodárnost v totálním nedohlednu.