14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

EVROPA: Klimatická sebevražda

Evropský parlament odhlasoval poměrem hlasů 341 PRO, 263 PROTI a 26 se zdrželo, rezoluci k návrhu Evropské komise na klimaticko-energetické cíle do roku 2030. Já jsem hlasoval samozřejmě PROTI.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.2.2014 23:26

Zas takoví idioti ti EU-byrokrati nejsou,

aby věřili tomu, že mohou zvítězit nad klimatem. Oni přece ve skutečnosti nebojují s klimatem, ale s občany, národy a státy, které chtějí ovládnout. Ekologická EU-politika (např. OZE) je nastavena tak, že je pro méně bohaté státy a národy (podobně jako jim vnucený sociální stát nebo např. kurz Eura) hospodářsky zničující a ony jsou "jádrem EU" hospodářsky decimovány a ovládány.

Protože "vědecká" ekologistická "spása" lidstva vyžaduje oběti, kterých "hloupí" občané nejsou schopni, musí být v zájmu spásy lidstva občanských svobod (především svobody podnikání a svobody politicko-nekorektního projevu...) zbaveni a přeměněni na závislé lokaje státu, či na dotované bohaté spoluvládce státu.

Vítězící "jádro" EU donutí poražené státy napravit jejich eko-"zločiny" nákupem jejich eko-technologií a tím i k jejich přeměně na EU-protektorátní montovny. Přívalem bohatství z tohoto eko-byznisu zavalené "elity" "jádra" EU jím korumpují občany vlastních států a přeměňují je na vydržované a proto nesvobodné klienty státu. To, že i jejich státy se stávají protektoráty vítězícího Německa pravděpodobně včas nezjistí.

V plánu byla i světovláda. Jenomže státy nepodléhající "zelenému" EU-socialistickému šílenství EU hospodářsky převálcovávají (dokonce už i v těch OZE).

J. Jurax 7.2.2014 19:46

Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

EU škodí Vám a Vašim dětem ...

J. Kanioková 7.2.2014 21:33

1***

.

Š. Hašek 7.2.2014 21:48

Re: 1***

Asi tak.

L. Novák 8.2.2014 16:07

Re: 1***

Není co dodat.

A Rada je zelený magor bez mozku. :-)

P. Rada 7.2.2014 23:08

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

100x opakovaná lež je pro J.J zřejmě tím správným argumentem. Jiné argumenty totiž pravidelně nepoužívá.

EU nevnímám jako bezproblémové či samospásné uskupení. Je společenství začínající, neválčící uvnitř, sjednocené podobnou historií i problematikou dneška. 

J.J. a jemu podobní co mu dávají pěkné známky, by předně měli umět přednést alternativu adaptace/připojení či jiné formy úspěšného přežití 10mil národa v nemilosrdném konkurenčním prostředí 7miliardového lidstva přivyklého většinově jiné historické tradicí i kultuře. Toho lidstva, které dnes skrze své relativně zachovalé surovinové zázemí má ještě podstatně vyší ambice a kterému na osudu nějakého drobku uvnitř evropy prakticky nezáleží.

M. Prokop 7.2.2014 23:29

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

"Odklánění" vám jde velmi dobře.

EU zatím uvnitř neválčí. Usilovnou snahou soudruhů z Brusele k tomu může dojít dost brzy.

Přežití v konkurenčním prostředí opět nejvíc brání EU. Ceny energií (šílenství OZE), cena práce (sociálno) ......

Prostě, lžete vy, ne J.J.

L. Novák 8.2.2014 16:46

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

MELOUN ROKU 2013

Server Antimeloun.cz vyhlašuje výsledky již pátého ročníku ankety Meloun roku.

Oceněni jsou ti, kdo pod záminkou ochrany životního prostředí tahají lidem z kapes peníze, lžou jim a ještě samotné přírodě leda škodí.

http://www.antimeloun.cz/?p=4042

A. Hrbek 7.2.2014 16:01

Chrakteristika "odbornosti" autora

"že nárůst energetické účinnosti bude mít naprosto devastující dopad na evropský průmysl a životní úroveň lidí v Evropě, je nyní již naprosto jasné"

J. Kadeřábek 7.2.2014 16:18

Když neumíte číst a informaci pochopit

tak se tady neztrapňujte.

A. Hrbek 7.2.2014 19:26

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Můžete být tak laskav a vysvětlit mi jaké konkrétní devastující účinky bude mít zlepšení energetické účinnosti?

J. Jurax 7.2.2014 19:52

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Energetickou účinnost lecčehos můžete zvýšit. Otázkou je, co to bude stát a zda náklady na to nepřevýší případně i řádově náklady na energii takto uspořenou. No a ten nárůst nákladů může mít docela devastující účinek - příklad máte dnes ve fotovoltaice a fofrnících.

Prostě sledovat jen jeden parametr - energetickou účinnost - a jiné pominout je v normálních podmínkách cesta hodná blba a technického analfabeta. A samozřejmě europarlamentu, jenž to schvaluje.

A. Hrbek 7.2.2014 20:40

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Vážený Juraxi, samozřejmě, že je vždy nutno porovnávat výnosy s vynaloženými náklady.

Jak zvyšuji fotoelektrány energetickou účinnost?

P. Papež 7.2.2014 21:23

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Z rozšiřováním fotoelektráren dochází k zmenšování množství hospodářské půdy, k devastaci majetků díky věcným břemenům (napojení elektrárny na sítě), Při  likvidaci fotovoltaických panelů je potřeba dost velkých energetických nákladů, likvidace škodlivin z článků také není jednoduchou a levnou záležitostí. Jednostranné posuzování od stolu je typické pro státní úředníky, kteří už neuvažují o možných vlivech na ostatní věci. Navíc to vytahá dost dalších peněz z našich už tak dost zdaněných příjmů. Chytáním za slovíčka toto samozřejmě nezměníte.

J. Jurax 8.2.2014 2:09

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Nijak. Jistě jste pochopil, že fotovoltaika zde byla využita jako příklad devastujících nárůstů nákladů.

L. Novák 8.2.2014 16:12

Re: Jak zvyšuji fotoelektrány energetickou účinnost?

Nijak. Samy jsou typickým příkladem naprosto nesmyslného plýtvání penězi. Katastrofálním způsobem snižují "ekonomickou účinnost" celého národního hospodářství formou dodatečně uvalených daní na všechny občany a ekonomické subjekty ve prospěch dotací výstavby a provozu technických a ekonomických nesmyslů.

A. Hrbek 7.2.2014 21:12

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Nakonec jedním z ukazatelů, který používají techničtí analfabeti, je energetická náročnost národního hospodářství, tj. kolik energie se spotřebuje na produkci jednotkové hodnoty nebo obráceně, jaký produkt se vytvoří z jednotky spotřebované energie.

Samozřejmě, že to silně závisí na struktuře národního hospodářství, na což se vymlouváme již přes 70 let.

Pokud by Vás to zajímalo, tak v roce 1993 měly jak ČR, tak Německo energetickou náročnost cca 8,5 MJ/€. V současné době se ČR pohybuje okolo 12 MJ/€ Německo okolo 7,5 MJ/€, a to při podobné struktuře národního hsopodářství.

Ale to techničtí alfabetisti nechápou.

P. Vaňura 7.2.2014 21:33

Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

Oba mají stejnou pec a na upečení rohlíků spotřebují stejné množství energie, ale německý pekař své rohlíky prodá dráž a proto peče energeticky efektivněji.

M. Prokop 7.2.2014 21:54

Re: Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

To zas nepochopí zelený analphabet..... :-P

L. Novák 8.2.2014 16:13

Re: Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

:-)

V. Kobetič 7.2.2014 16:26

Re: Chrakteristika

Máte problém se slovíčkem, pane Hrbku? Myslím, že pan Fajmon pouze správně přeložil text z jednání EP, ale rozumět smyslu a hlavně důsledkům správně lze...

A. Hrbek 7.2.2014 19:31

Re: Chrakteristika

EP doporučil aby se do roku 2030 let zvýšila energetická účinnost (pro Vás - tedy snížily ztráty energie) o 20%. Jaké devastující účinky má snížení ztrát energie podle Vás?

P. Vaňura 7.2.2014 20:29

Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

6000 km za rok se nevyplatí kupovat nafťák, který má sice o 20% menší spotřebu, ale je o 70000 Kč dražší. A teď si představte, že to auto s naftovým motorem bude stát dvojnásobek ceny benziňáku, ale EU Vám NAŘÍDÍ ho koupit na nahradit jím třeba ještě  málo ojetý benziňák jen proto, aby se vykázala úspora 20% energie. Za komunistů se říkalo "šetřit ať to stojí kolik chce." Celá "podpora OZE" je na tomto principu přímo ZALOŽENA ale navíc má tu vadu, že jde o zdroje s nahodilými výkyvy výkonu.

A. Hrbek 7.2.2014 20:50

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Je třeba rozlišovat okamžitou energetickou účinnost samotného zařízení a energetickou účinnost zařízení včetně jeho výroby a provozu. Takže ne jen energetickou účinnost benzinového nebo naftového motoru, ale energetickou účinnost jízdy automobilem.

V tom mají ekonomové malou výhodu, protože nakonec všechnu energii přepočtou na peníze. Ale nakonec lze i těch 70.000 Kč lehce přepočítat na množství paliva.

M. Prokop 7.2.2014 21:11

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Každopádně nařizovat něco, co si každý má pořídit (nebo nepořídit) dle svého vyhodnocení efektivnosti, je klasická bruselní škodlivá 3,14čovina.

Pan Vaňura vám to vysvětlil dost plasticky a srozumitelně.

A. Hrbek 7.2.2014 21:19

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Pletete si nařízení a směrnici. A EU žádnému jedinci nic nenařizuje. Maximálně mu něco nařizuje jeho stát. A blbost našich státních úředníků je nehorázně vyšší než úředníků Bruselu, jak ukázaly četné příklady.

M. Prokop 7.2.2014 21:58

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Aha. Tak naši blbci (zde nepolemizuji, navíc ještě úplatnější než ti v Bruseli) jsou blbější, když zesilují 3,14čoviny z Brusele.

Já bohužel jako větší blbce vidím ty, kteří vymýšlejí, ne ty, kteří s tím pak pracují.

A vymýšlí se v Bruseli.

Žárovky, cukrovary, FV, biopaliva, OZE, dotace, kvoty ......

L. Novák 8.2.2014 16:16

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

A když to nesplníme, tak sankce a pokuty....

J. Václavíková 7.2.2014 20:43

Re: Chrakteristika

Bojujete s větrnými mlýny :-)

V. Halašta 7.2.2014 20:43

Hrbku, nepřekrucuj.

Příště, laskavě, odcituj přesně: " EU bude usilovat o radikální redukci emisí skleníkových plynů a nárůst energetické účinnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie. Že to bude mít naprosto devastující dopad na evropský průmysl a životní úroveň lidí v Evropě, je nyní již naprosto jasné."