4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

ČEZ: Únor 1948 verze 2.0

Zestátnění ČEZu? Prý sociální krok “pro lidi”? A prý to říkají i ekonomové? Ano, říkají to i lidé, kteří se označují za ekonomy .

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zídek 27.7.2022 18:32

Ano Šichtářová, přes všechny vaše argumenty a názory, kterých si vážím si myslím, že energie a voda by měla být v majetku státu. Z čích peněz vznikl ČEZ a jeho elektrárny ? V drtivé většině z peněz daňových poplatníků, kteří je čumí, jak s jejich majetkem minoritní akcionáři s přispěním vlastizrádné vlády cvičí a obohacují se.

L. Novák 27.7.2022 18:47

Dnes se tady ;-O rojí komunisti? ČEZ vznikl po II. světové válce (1945). Takže je otázkou, kde vzal kapitál a výrobní prostředky. Sdružením většího počtu soukromých firem nebo jejich násilným zestátněním? Zkuste to zjistit... ;-)

J. Vávra 27.7.2022 19:02

Šichtařová by mohla o svých omylech a přifukování problémů už sepsat knihu, takový je to expert. Podle některých těchto expertů už měly být sociální bouře, teď po posouvají na podzim. Potom...

L. Novák 27.7.2022 23:01

Sociální bouře kvůli dopadům hloupého a direktivního prosazování nesmyslů pod pláštíkem "EKO"bla, bla, už tady jsou. Srí-Lanka (Ceylon) kvůli dopadu zákazu používání umělých hnojiv a celkově hloupému řízení země.

No a v Holandsku se bouří farmáři proti násilné státem (pod dozorem Greenpeace) nařízené likvidaci cca 30% stavů skotu, prý produkují moc dusíku bla, bla, "EKO"... (Česká televize o událostech informovala snad až s týdenním zpožděním, nejspíš aby se nálada občanů proti blbostem EU/EK nešířila dál...).:-)

Tisíce nesmyslů, které vnucuje EU/EK svým členům, pomalu ale jistě působí rozvrat a prudí obyvatelstvo, které se s těmi nesmysly už setkalo a mělo problémy.

Takže dočkej času jako husa klasu. Neříkal náhodou Lenin (nebo Marx to byl? ;-D), že nejdřív musí vzniknout revoluční situace a pak teprve může nastat revoluce...

Frans Timmermans, hlavní ideolog zelené fronty EU, už se lekl, že bude defenestrován, a slovně podpořil výrobu elektřiny v uhelných elektrárnách, "klimatická katastrofa" prý bude muset počkat... :-P