22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

BRUSEL: Zelenou chudobu všem

U předáků EU i vlád členských zemí nastoupila po opojení ze zelené tranzice kocovina. Zelený ráj je v nedohlednu, obří náklady dekarbonizace devastují rozpočty států a peněženky voličů. Rozjetá mašina ideologie Green Deal skřípe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Hlinovský 13.2.2024 19:30

Je nutné, aby se Česko stalo v elektřině samostatnou obchodní zónou tedy, aby naše ceny elektřiny nezávisely na diletanské energetické politice v Německu, kde si zrušili jaderné elektrárny, současně ruší uhlí a připravili se stejně jako my o levný plyn.

V. Mokrý 13.2.2024 23:56

R^

1*

P. Skřivan 14.2.2024 20:11

A vás to viditelně připravilo o rozum.

Němci udělali vše pro levný plyn a díky tomu je ho také dost. Jádra se zbavili, pravda, Toho starého, problematického. Tuto radost přenechali nám a jiným méně bohatým regionům. Tak jste to asi ne úplně správně pochopil.

L. Novák 15.2.2024 1:50

ZELENÝ MAGOR "P. Skřivan" a jeh přitroublá ;-O demagogie a propaganda...Rv

M. Smutný 16.2.2024 23:02

Vy zase ve své protiatomové fobii a v tirádách na světlé zelené zítřky zapomínáte jako obvykle na fakta. Například tři poslední jaderné elektrárny, které si Němci idiotsky zavřeli 15. dubna ve 23.59 hodin, byly modernější než naše Dukovany. Přečtěte si jadernou esej od nositele Nobelovy ceny Andreje Sacharova již z roku 1977. A zítra si zde na NP v mém dalším článku přečtěte, že Němci aby energeticky nezkolabovaly musí k současným 32 GW postavit 50 GW výkonu v nových elektrárnách na emisní plyn, který je podle americké Cornellovy univerzity v podobě LNG a jeho zaoceánské dopravy pro planetu i emisně horší než uhlí. Myslíte, že po této spotřebě LNG z Německa zbyde dost plynu a přijatelnou cenu i pro nás? Do té doby si Němci nedají sáhnout na většinu své kapacity v uhlí (38 GW). Protože ani plánovaná kapacita 350 GW (dnes 150 GW) v OZE by je před blackoutem nezachránila, jako jim nyní drahá energie vyhání klíčový průmysl. Jinak Němci také v minulých dnech Česku zvýšili trojnásobně tranzitní poplatky za plyn, protože jsou zadluženi a už nemají na tak velkorysé dotace (na e-auta žádné) na huntě. Ale když má někdo zelenou lobotomii, tak mu fakta nic neříkají. Je to marné, marné, marné.