14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Není čas na demokracii?

Kdyby každý důchodce dostal za očkování zaplaceno třeba blbou tisícovku, to byste viděli, jak by byla očkovací centra zaplněna!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kubeš 28.11.2021 16:07

Na mě to působí tak, že Hašek, Vintr a spol. mají akcie nějakého pohřebního ústavu a mnou si ruce z kvanta zblblých odpůrců očkování....... RvRvRv

J. Vintr 28.11.2021 23:55

Proč vám chytrým příznivcům očkování pořád tak rve žíly, že se někdo nechce očkovat? Vždyť vy už v sobě máte elixír nesmrtelnosti a nic se vám nemůže stát.

F. Zrcek 28.11.2021 15:15

Čas na demokracii? Co to dneska je?

M. Pivoda 28.11.2021 11:13

Do čeho investovat, aby to byla efektivní inovace? Do občanského vzdělání (o viru Covid-19), nebo do občanské spotřeby?

Cituji první větu (z dlouhého nářku): "Kdyby každý důchodce dostal za očkování zaplaceno třeba blbou tisícovku, to byste viděli, jak by byla očkovací centra zaplněna! "

J. Lukavsky 28.11.2021 11:31

No a kdyby každý neočkovaný musel zacálovat svoje léčení na JIP... to by byl teprve šrumec. Mě se líbí, jak někteří odmítají si nechat píchnou nějakou "šmakuládu z mRNA"... a pak na JIP škemrají o monoklonální protilátky - z mRNA a deset dalších jedů a čipů, jen aby Zubatá ještě posečkala. J.L. end

L. Kubeš 28.11.2021 15:56

Naprostý souhlas, zatím ale na Letné desetitisíce blbů dělají všechno pro to, aby se kovid rozšířil co nejvíce !!!

Doufám, že jim to dojde alespoň na JIPce, než seč udusí !!! RvRvRv

J. Vintr 28.11.2021 10:10

Podle dostupných zpráv probíhají v Austrálii už nějakou dobu masové demonstrace proti absurdnim "covidovým" opatřením a snahám vlády nařizovat povinné očkování (zatím) vybraných profesí. Demonstranti požadují odstoupení premiéra a celé zločinné vlády. Dá se se čekat, že dříve nebo později někoho napadne, že takové požadování je k ničemu a že ty zločinné politiky budou muset "odstoupit" sami a to ručně. A doufám že se tím nechají inspirovat i lidé v ostatních zemích.

J. David 28.11.2021 8:03

Nu, vir mutuje, vakcíny jsou pak "ext post" ve smyslu nadšení "ex ante". Něco, jako natáhnout šprcku po ejakulaci a tvrdit, že k oplodnění nemohlo dojít. Ad absurdum, po oplodnění zvostala osoba "virgo intactata", něco jako očkovanci v putykách. Kdo chce, nechť si ten sajrajt nechá do plecka vpravit a vyfasuje lejstro, já to nebudu. Do putyky nemusím, ostatně mi u mariáše a píva zakázali kouřit před časem, dnes bez lejstra ani do putyky nevlezu. Kde to jsme, aby putykář zkoumal, zdali na lemtání píva v putyce mám způsobilé hemeroidy? Nadsázka, ale ne nedosažitelná. Politici vymyslí leccos, i logické chujoviny. 22:00 - 4:59 SEČ bude virus zaskočen policejní hodinou. Očkovanci jsou bezinfekční (viz. president po třetím šlehu vakcíny), neočkovanci, byť prokazatelně "covidfrei", toť rasa/skupina podřadná, jen zbývá vymyslit na oděv povinné "signum", že nemá lejstro v kapsáři, nebo Tečku v mobilu. Tož tak, raději si pívo objenám u kurýra domů (laciněji než v putyce - putykáři lkají nad odlivem kunčoftů), ale pokud přistoupili na to, a nevzepřeli se kuratele, mají co chtěli. Bude se chlastat a hrát mariáš s trabukem po garážích. Očkované matičky s robátky v kočárcích zajisté zalátají díry v rozpočtech putyk, po odlivu štamgastů. Host, jako host, dej si pívo, zaplať, a žvaň si co chceš (hospodský Palivec). Dnes není "host jako host". Některý je Ariec/očkovanec. Mýlím se?

F. Zrcek 28.11.2021 15:12

No, potkal jsem takovýho vyzáblýho s kosou. Byl neodbytnej, ale nakonec se -prozatím!- nechal ukecat. Prý poslední, koho dělá, je nějaký JD z Neviditelnýho Psa.

Zdá se, že jsme v troubě...

J. Vintr 27.11.2021 23:45

Je zajímavé, jak se nikdo veřejně neodváží prohlásit za odpůrce očkování. I lidé kteří se k nemu staví fakticky velmi kriticky, začínají obvykle svou řeč tím, že nejsou odpůrci očkování. Přitom se už jasně ukázalo, že očkování nemá absolutně žádný pozitivní přínos, ale naopak lidi bezprostředně a ještě mnohem víc potenciálně ohrožuje.

R. Langer 28.11.2021 6:05

No, já jsem třeba velký zastánce očkování, a vždycky jsem byl, ale když si někdo myslí, že na chřipku existuje nějaké účinné očkování, mám s tím docela problém. Už na základní škole nás totiž učili, proč to není možné, a proč se proto proti chřipce plošně neočkuje. A pořád se divím, že si to tak málo lidí pamatuje. ;-)

Š. Hašek 28.11.2021 9:47

Souhlas.

1. Na mutující chřipkový vir nelze smysluplně očkovat, jinak bychom už totiž chřipku tady neměli. Myslím, že to tady píšeme již rok a půl. Kolegové z Německa se nechávali každoročně kolektivně očkovat v říjnu - aby potom v lednu a únoru marodili ostošest. Museli jsme hákovat za ně.

2. Dále upozorňuji na tzv. hexavakcínu (6), která se moderně dává do jednoho roku miminkům. Já byl očkován postupně, poslední očkování někdy v deseti letech. A furt to tady "nějak fackuju", zdá se.

J. Vintr 28.11.2021 9:59

Ve skutečnosti je to tak, že se účinnost všech používaných vakcín (na cokoliv) nijak neověřuje. Stejně tak se neregistrují dlouhodobé negativní účinky těchto očkování.

V. Čermák 27.11.2021 18:01

Tak pan Kovaný se navezl do Důchodců a snaží se jim podsunout Úplatnost. Tak, není v tom sám, že? Ale nějak opomněl, že největší očkovací boom nastal, když vláda přestala proplácet testy. A to se týká Mladých...;-D

Š. Hašek 27.11.2021 21:14

Souhlas.

Mlaďoši stojí fronty. Kvůli vstupu do fitcentra.

R. Langer 28.11.2021 6:06

Asi tak.

P. Vychodil 27.11.2021 15:18

ještě, než to smažou, upraví...přečtěte si svědci kovidovi, proč se plní nemocnice...

kdyby to nebyl Ludvík, a Motol, určitě toto prohlásíte za hoax..

...„Někteří vyléčení pacienti se nechtějí nechat propustit. A to taky musí přestat. My budeme muset opravdu propouštět lidi, kteří jsou vyléčení, půjdou domů. Oni mají pocit, že lepší péči budou mít v nemocnici,“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-motol-akutni-neakutni-odkladny-ludvik.A211125_163500_domaci_remy

B. Rudolf 27.11.2021 17:35

Jsem rád, že pan ředitel Motolské nemocnice Miroslav Ludvík je (jak se zdá) upřímný a bezelstný. Nejdřív nakoupil velké množství dávek monoklonálních protilátek, což mu Ministerstvo zdravotnictví nestačilo zarazit. A nejen to, neustále na možnost využití protilátek upozorňoval, čímž posléze zachránil poměrně dost lidských životů.

A toto je zřejmě další věc, kterou bude potřeba vyřešit. určitě to alespoň trochu rozváže lidem pečujícím o hospitalizované pacienty ruce.

V citovaném článku se pan ředitel obává zaplnění JIP. Nedávno se ukázalo, že v době dotatu na něj nevěděl o možnosti léčit covidový zápal plic MLS laserem. Ministerstvo zdravotnictví ignoruje i tuto možnost léčby stejně jako předtím ignorovalo možnost použití protilátek. Lékaři, kteří to zkusili, tvrdí, že to prokazatelně pomáhá. Tak to zkuste prosím také.

Š. Hašek 27.11.2021 11:08

Dějí se věci, dvacet měsíců!

1.Pokud víme, že za tuto dobu zemřel každý třístý občan ČR "na něco s". Potom povinná vakcinace je kolosální gauneřinou. Ne-li něčím horším, vymakanějším.

2. Zkusme si to nasimulovat, faktově, nikoliv politicky/pocitově: Obec o 300 obyvatelích, za dvacet měsíců zemře 1. Typicky 75 let a "s něčím". Občas někdo zaleze do domácí postele.

3. Našli byste starostu, který to zadekluje, zavře všechno, najde miliony na "refundace". Ale najde i prachy na očkování kvůli zájezdu do Řecka??? A bude prémiovat nález vira??? Ale svůj velkoobchod nechá vždy otevřený??? Náves ovšem zavře. Ani stromeček a svíčky!!! Ani sousedi vedle sebe na dva metry!

M. Malovec 27.11.2021 10:37

Apelovat na zdravý rrozum je třeba nejen u odpůrců života, ale i u vlády. Co je rozumného na tom, zrušit vánoční trhy a ponechat trhy farmářské. Stačí sjednotit podmínky a ne nechat chcípnout vybrané trhovce. To je vopřesdržku.

J. Vintr 27.11.2021 10:55

To není blbost. To je schválně. Cíl je ožrbračit lidi a udělat je existenčně závislé na státu.

J. Hejna 27.11.2021 10:36

Jak pejsek s kočičkou pekli dort.

To se vám, autore, moc povedlo.

Š. Hašek 27.11.2021 10:09

Používání slova -odpírač- nesvědčí o příliš velkém rozhledu, řekněme stran vira. Já dokonce odpírám i ovesnou kaši k snídani! Na horách jo, vobčas.

Pokud bych měl jít na píchanec (1x, 2x, 4x, ..... kolikrát???) na základě odměny, potom bych to viděl tak na 1Mega, za jedno. A to bych stejně ještě přemýšlel.

Nejsem někam starobně důcházející, jsem na penzi, pane Kovanici.

Ten Válek by prý chtěl začat velet a povolat armádu. Nejsem si jist, kolik vojáků vlastně máme. Taková Pekarová v maskáčích ........... !!!

J. Nevrkla 27.11.2021 10:08

Každý soudí podle sebe. Já si nemyslím, že tisicikoruna přiměje důchodce k očkování.

Š. Hašek 27.11.2021 10:15

Mlaďoše ano. V kombinaci s vyhazovem z práce.

Mají hypotéky, mají auta, mají dluhy - moderní polonevolníci! Stačil zákaz dovolené v cizině, a už stáli delší fronty než za Husáka!

Mě by museli hodně skřípnout, mohli. Známe z historie hodně skřípacích dekretů/zákonů. Takže se nesměji, zvažuji situaci.

Nějaký čas bych vydržel, bychom vydrželi. Určitě.

J. Nevrkla 27.11.2021 10:23

Jo, proto jsem psal jen o důchodcich, ti už nejsou tak snadno vydiratelni. Taky si nemyslím, že současná diskriminace může dlouho trvat, je to tak pitome, že to musí brzy padnout.

Š. Hašek 27.11.2021 10:35

Souhlas.

Historie zná případ, kdy soustavné opakování kolosálních pitomostí odzbrojilo občany více, než Gestapo. Pochopitelně při spolupráci Goebbelse s Gestapem.

J. Vintr 27.11.2021 11:01

Taky známe případy, kdy soustavná buzerace vedla k povstání a svržení tyranského režimu. Třeba se splní ta druhá možnost.

J. Nevrkla 27.11.2021 11:06

Ano, zfanatizovaní značné části populace bylo možné pozorovat. Ale mám pocit, že i je začíná realita pomalu probouzet.

F. Navrátil 27.11.2021 9:20

Tisícovka za očkování? To je taková blbost, že u ní schází jen dodatek, že se tak stane se zpětnou platností. Hodně mi to připomíná odpověď nepřizpůsobivého flákače (korektní výraz), kterého se televizní reportér ptá na ulici, zda půjde k volbám: "Kolik peněz za to dostanu?"